מדוע בנק ישראל עולה לנו כפול מבסינגפור

כשחוקק חוק בנק ישראל המקורי לא היתה למחוקק שום כוונה לאפשר לו לנהל מדיניות באופן עצמאי. הבנק הוא כיום אחד הבנקים המרכזיים העצמאיים ביותר בעולם

יצחק וקנין
יצחק וקנין

כשחוקק חוק בנק ישראל המקורי לא היתה למחוקק שום כוונה לאפשר לבנק המרכזי לנהל מדיניות באופן עצמאי. ניהול המדיניות המוניטרית היה כולו בידי הממשלה, ובנק ישראל פעל למעשה רק בשני מישורים: כסוכן של הממשלה בשוק האשראי וכמפקח על מערכת הבנקאות.

בחוק בנק ישראל נאמר כי על הבנק המרכזי לקדם באמצעים מוניטריים את ייצוב ערכו של המטבע בישראל ומחוץ לישראל, רמה גבוהה של ייצור, תעסוקה, הכנסה לאומית והשקעות הון בישראל. בפועל, יעד המדיניות המוניטרית של הבנק הוא שיעור אינפלציה שתחומו נקבע בהסכמה עם הממשלה.

והנה, על פי הגדרותיו של הבנק עצמו יש לראות בו גוף שנכשל במדיניותו כישלון חרוץ. טווח שיעורי אינפלציה כיעד המדיניות של הבנק נקבע לראשונה במחצית השנייה של 2000. אם נתבונן בחודשים שחלפו מאז תחילת 2001 ועד אפריל 2007, מתברר כי רק ב-13 מן החודשים האלה היתה האינפלציה בטווח היעד. משמע, שיעור כישלון של כ-83%.

אבל באחרונה נכנס בנק ישראל לחדשות פחות בשל פרצות ביעדים ויותר בשל פרצות בתקציבים. תקציביהם של בנקים מרכזיים רבים בעולם וביניהם החשובים ביותר אינם כפופים לאישור הממשלה או הרשות המחוקקת. הטעם הפשוט לכך הוא שהבנקים האלה הם גופים רווחיים ולכן ההתייחסות אל תקציביהם היא כהתייחסות לתקציביהם של גופים עסקיים.

בניגוד לכך, התבוננות במאזן בנק ישראל מגלה, נכון ל-31 בדצמבר 2006, יתרת הפסד נצברת של כ-15.5 מיליארד שקל וגירעון בהון העצמי בגובה של כ-11.5 מיליארד שקל. בחמש שנים מתוך עשר השנים האחרונות הציג בנק ישראל יתרת הפסד.

בניגוד לגוף עסקי, ההפסדים שצובר בנק ישראל אינם יכולים להביא לפשיטת רגל של הבנק. כלומר, לא חשוב כמה יפסיד הבנק, תמיד הוא יוכל להלוות מהציבור בכדי לממן את פעילותו. מצב עניינים זה עושה את הבנק לדומה יותר למשרד ממשלתי. ואולם, רמות השכר בבנק מצביעות בעליל על כך שהוא לא הפנים את העובדה שהוא מממן את גירעונותיו בדיוק באותה הדרך שהממשלה מממנת את גירעונותיה.

מצב דברים זה מחייב הפעלת פיקוח של המחוקק על תקציב המנהלה של הבנק. בכדי שהקורא יוכל להשוות את עלות השכר של בנק ישראל לזה של משרדי ממשלה שונים, נציין כי ב-2006 הסתכמה עלות זו ב-554 מיליון שקל.

כדי לסבר את האוזן נציין שבבנק המרכזי של סינגפור שהרוויח ב-2006 כ-2.5 מיליארד דולר, היתה עלות השכר כמחצית עלות השכר בבנק ישראל, וכידוע רמת החיים בסינגפור גבוהה מזו שבישראל.

אני מתכוון ליזום הצעת חוק שמטרתה לגרום לכך שתקציב המינהלה של בנק ישראל יובא מדי שנה לאישור ועדת הכספים של הכנסת. בדרך זו תישמר עצמאותו של הבנק בכל הנוגע לניהול המדיניות המוניטרית, אך יימנעו תופעות של הענקת הטבות מופרזות ורמות שכר שאינן סבירות.

הכותב הוא חבר כנסת מטעם ש"ס

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?