האוליגרכים עדיין לא כאן

ועדת הכלכלה קיימה דיון מיוחד על הפרטת פי גלילות בטענה שישראל הפכה ל"מדינת אוליגרכים". המונח עושה עוול לאילי ההון בהם מדובר, ולא מוסיף הרבה כבוד למדינה

מירב ארלוזורוב
מירב ארלוזורוב
מירב ארלוזורוב
מירב ארלוזורוב

לוועדת הכלכלה של הכנסת היתה אתמול הארה. לבקשתו של ח"כ אבשלום וילן קיימה הוועדה ישיבה סוערת בעניין מכירת חברת אחסון מוצרי הדלק פי גלילות, כאשר וילן מוביל את הדיון בקריאה לעצור את מכירת פי גלילות ליצחק תשובה (בעל השליטה בחברת דלק). "ישראל נהפכת למדינה של אוליגרכים", קבע וילן נחרצות.

ההארה, שנפלה לפתע על ועדת הכלכלה של הכנסת, היתה מעניינת במיוחד. המעניין בה היה העיתוי שלה: יום אחרי שנערך המכרז למכירת פי גלילות, ובו זכתה חברת דלק של יצחק תשובה. ניתן היה לחשוב שאם חברי הכנסת מוטרדים מהפיכתה של ישראל ל"מדינת אוליגרכים", ומכך שמספר מועט של בעלי ממון משתלטים על כל הנכסים האסטרטגיים שבה, הרי שמן הראוי היה שהם יקיימו את הדיון לפני קיום המכרז - ולא אחריו. לפני המכרז עוד יכלו חברי הכנסת להשפיע על תוצאות המכרז, בכך שהיו קוראים למנוע מה"אוליגרכים" מלהשתתף. אותה קריאה, אחרי שהמכרז כבר התקיים, היא בבחינת סגירת האורווה יממה לאחר שזו התרוקנה מיושביה.

יש מי שמבכים בדיעבד את העובדה שניתן לפז להתמודד על בית הזיקוק אשדוד, בטענה שבכך ביצרה פז את כוחה כחברת הדלק החזקה בישראל, וגם נהרסה התקווה להכנסת תחרות לשוק הדלק בעקבות הפיצול של בתי הזיקוק חיפה ואשדוד. פז צורכת כיום את מלוא תפוקת הזיקוק של אשדוד, מה שהופך את חיפה לבית הזיקוק היחיד שמוכר תזקיקים לשוק - בתנאים שאינם תחרותיים כמובן.

לעומת זאת, יש מי שטוענים גם היום כי ההחלטה לפצל את שני בתי הזיקוק ולאפשר לחברות הדלק להתמודד על הקטן שבהם (אשדוד) עוד תשיג את מטרותיה. שוק הדלק של השנה האחרונה, הם אומרים, הוא שוק חדש - שבו לא שולטות יותר ארבע חברות דלק שלכולן אינטרס אנטי-תחרותי זהה. עכשיו פועלים בשוק הזה חמישה שחקנים בעלי אינטרסים שונים לחלוטין: חברת ענק אחת שבבעלותה בית זיקוק (פז); בית זיקוק גדול נוסף (חיפה) שתחת השליטה של החברה לישראל מאיים להתפתח לחברת דלק חדשה; חברת דלק שמצאה עצמה לחוצה בתחרות ללא בית זיקוק ולכן מיהרה לרכוש לעצמה את חברת פי גלילות ובכך לשפר את סיכוייה לייבא לישראל דלק; ושתי חברות דלק שנותרו מחוסרות נכסים אסטרטגיים (דור-אלון וסונול), ולכן תהיינה לחוצות להתחרות על כל דבר שזז. המבנה מפוצל האינטרסים הזה, כך מקווים, עוד עשוי להניב סוג חדש של תחרות בשוק הדלק.

עוד מוקדם לומר איזה משני ההסברים מיטיב לתאר את מה שצפוי להתפתח בשוק הדלק , אבל ברור שהדיון בו צריך היה להתקיים לפני שנה ויותר. אחרי שבית הזיקוק אשדוד נמכר לבינו, בית זיקוק חיפה נמכר לחברה לישראל של משפחת עופר, ופי גלילות נמכרה לתשובה - זה מעט מאוחר לבכות על מבנהו של הענף.

זה גם כנראה מעט מוגזם לכנות את המבנה הזה מבנה של "מדינת אוליגרכים". לא רק בגלל שאוליגרכים, בהקשר הרוסי שלהם, מתקשרים תודעתית עם רכישת נכסים ציבוריים בנזיד עדשים ובדרכים שאינן לגמרי חוקיות. כל שלושת הנכסים האמורים במשק הדלק של ישראל נמכרו בתחרות חופשית וגלויה, ובמחירים שעלו על כל ההערכות הכלכליות המוקדמות. בין אם הרוכשים ירוויחו על הרכישות שביצעו ובין אם לאו, בוודאי שההצגה של ישראל כמדינה המתפשטת מנכסיה במחיר שאינו ראוי היא הצגה שאינה נכונה. ברוסיה נמכרו חברות ממשלתיות בעשירית משוויין. בישראל, לפחות בעשור האחרון, חברות ממשלתיות נמכרו כמעט כולן בשווי כלכלי מלא או קרוב לכך.

המונח "מדינת אוליגרכים" עושה עוול גם לאילי ההון בהם מדובר. אף אחד מהם אינו מוכתם בחשדות לעבירות פליליות חמורות כפי שמרחף החשד מעל ראשם של רבים מהאוליגרכים הרוסיים, וגם למדינת ישראל ולמדיניות ההפרטה שלה. בכל זאת, רוסיה אנחנו לא, גם לא בהקשרים הטובים שלה. ישראל, להבדיל מרוסיה, סובלת מהיותה משק קטן מאוד, מה שהופך אותה פגיעה מאוד לריכוזיות יתר של כלכלתה. גם אם הכינוי אוליגרכים עושה עוול נורא לכל הדנקנרים, תשובאים, בינואים, עופרים ולבייבים - אין ספק כי מחלחלת תחושת אי נוחות לנוכח כוחם הגובר של מספר מצומצם של אילי הון בכלכלה הישראלית.

לכוח הגובר הזה צריך לשים לב, וצריך להמשיך ולבחון האם יש מקום בשוק הישראלי לפעול להגבלת כוחם של מי שמחזיקים במספר רב של חברות בו זמנית. משמע, האם יש מקום להפעיל מגבלות חוקיות גם על ריכוזיות רוחבית - ריכוזיות של מי ששולטים בהרבה מאוד ענפים שונים, ולכן צוברים כוח מוגזם. השאלה הזו עומדת במלוא עוצמתה עם פתיחתה מחדש של הפרטת בנק לאומי, והאפשרות שגם נוחי דנקנר וגם תשובה ירצו להתמודד במכרז על הבנק. על השאלה הזו הכנסת צריכה לדון, ועוד לפני שבנק לאומי יוצא למכרז חדש, ולא על מכירת נכסים במשק הדלק - שגורלם כבר הוכרע למעשה לפני שנה וחצי.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?