הפריצה לשוק הכשר בעולם סיפקה לוויליפוד רבעון שיא: הרווח התפעולי זינק בכ-130%; המכירות זינקו ב-31%

החברה שיפרה את הרווחיות הגולמית שלה שתורגמה גם לרווח נקי של כ-4.7 מיליון שקל

אלי שיצר
אלי שיצר

חברת המזון ג. ויליפוד פותחת חזק את הרבעון הראשון של שנת 2007. החברה רשמה גידול חד בכל הפרמטרים העסקיים עם זינוק של כ-130% בשורת הרווח התפעולי ל-10.1 מיליון שקל.

ההכנסות צמחו ב-31% לעומת הרבעון המקביל אשתקד והסתכמו ב-71 מיליון שקל. העלייה בשורה העליונה תורגמה גם לעלייה בשיעור הרווחיות הגולמית ל-29% לעומת 26.4% ברבעון המקביל, כאשר הרווח הגולמי צמח ב-44% והסתכם ב-21 מיליון שקל.

קבוצת ויליפוד מאגדת בתוכה כ-3 חברות ב-3 בורסות שונות בעולם. החברה האם, חברת ויליפוד השקעות הנשלטת על ידי האחים יוסי וצבי ויליגר, נסחרת בבורסה בת"א. החברה הבת, ג. ויליפוד אינטרשיונל אשר מהווה החברה המסחרית שמרכזת את פעילות המסחר, נסחרת בנאסד"ק. לחברה זו חברת בת בשם גולד-פרוסט הנסחרת ב-AIM.

בחודשים האחרונים, ביצעה ויליפוד מפנה משמעותי לכיוון שוק המזון הכשר בארה"ב. במסגרת זו, רכשה החברה את פעילותו העסקית של מפיץ המזון הכשר בברוקלין ניו יורק, בעל מחזור מכירות שנתי של כ-7.5 מיליון דולר. בנוסף, הקימה חברה משותפת עם משפחת ברון המתמחה ביצוא מזון כשר לקהילות יהודיות ברחבי העולם.

החברה שיפרה את ביצועיה העסקיים לא רק בשורת ההכנסות אלא גם בהוצאות התפעוליות. הוצאות המכירה, השיווק וההנהלה והכלליות עלו ב-8% והסתכמו ב-11 מיליון שקל אולם ירדו לשיעור של 15.5% מהמחזור לעומת שיעור של 18.5% ברבעון המקביל. מרכיב נוסף שתרם לשיפור התוצאות התפעוליות של החברה הוא מעבר החברה למרכז הלוגיסטי החדש ביבנה.

הרווח הנקי ברבעון הסתכם ב-4.7 מיליון שקל לעומת רווח של כ-18 מיליון שקל ברבעון המקביל. מרבעון זה יש לנטרל רווח הון חד פעמי של 19 מיליון שקל.

מבחינה תזרימית הגידול בפעילות החברה הגדיל את קצב שריפת המזומנים של החברה. לחברה תזרים מזומנים שלילי מפעילות שוטפת המסתכם ב-16 מיליון דולר לעומת 3 מיליון שקל בלבד ברבעון המקביל.

בקופת החברה "שוכבים" כ-90 מיליון שקל נכון לסוף הרבעון הראשון של 2007, לעומת 122 מיליון שקל בסוף שנת 2006.

צבי ויליגר, מבעלי הקבוצה, ציין כי "אנחנו חברה בהתפתחות; אין מדובר ברבעון חד פעמי". עוד הוסיף ויליגר כי הפריצה לשוק המזון הכשר בחו"ל והמעבר למרכז הלוגיסטי החדש, יניבו גידול הן בשורת ההכנסות והן בשורת הרווח הנקי גם ברבעונים הקרובים. לבסוף ציין ויליגר כי החברה מוסיפה לחפש אחר הזדמנויות התרחבות נוספות בחו"ל וממשיכה להעמיק את פעילותה בארץ.

מניית החברה נסחרת כמעט ללא שינוי מתחילת השנה, ושווי השוק של החברה עומד על כ-221 מיליון שקל בדומה לשווי אחזקתה בחברת הבת הנסחרת בארה"ב.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"