ההנפקה המתוכננת בלונדון של נכסי לבייב ברוסיה צפויה לקרב את שותפו הרוסי אלכסנדר חלדאי לרשימת המיליארדרים

חלדאי הוא בעל המניות העיקרי בקבוצת נירו, המחזיקה בכ-12% ממניות חברת הנכסים של אפריקה ברוסיה; הוא דורג במקום 234 ברשימת עשירי רוסיה והונו נאמד על ידי המגזין בכ-250 מיליון דולר

מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מיכאל רוכוורגר
מיכאל רוכוורגר

לב לבייב, בעל השליטה באפריקה ישראל, נחשב לדמות מובילה בענף הנדל"ן מבחינת היקפי הפעילות ברוסיה, אך מתברר שהוא לא פועל שם לבדו. קבוצת אנשי עסקים פועלת עמו בשיתוף פעולה עסקי. מדובר בקבוצת החזקות בשם נירו, אשר מחזיקה בכ-12% בחברה הבת AFI Development, אשר הרוד שואו לקראת הנפקתה בלונדון החל שלשום.

חלדאי, בן 57 נולד באוקראינה בעיר דנייפרופטרובסק, אשר בה סיים את לימודי הנדסת תעשייה ואנרגיה. במשך כל הקריירה המקצועית שלו עבד בענף הבנייה על רבדיו השונים. הוא התחיל כמהנדס תכנון פרויקטיים בתחום הבנייה במשרד ממשלתי בעיר דנייפרופטרובסק. לאחר מכן, בעקבות פתיחת השערים והפרסטרויקה ברוסיה, היה מבין חלוצי הקמת קואופרטיווים (מיזמים פרטיים) רוסיים בתחילת שנות ה-90, אשר החלו לפתח עסקים חובקי עולם תוך יצירת קשרים ושיתופי פעולה עם אנשי עסקים ממדינות אחרות - כך פורסם בעיתונות הרוסית.

בד בבד עם פיתוח עסקים אלה, הצטלבו דרכיהם של חלדאי ולב לבייב ונרקמה שותפות עסקית ביניהם. במסגרת שותפות זו הקים חלדאי ביחד עם אפריקה ישראל השקעות, חברה בשם סטרוייאינקום. ק והחל לשמש כמנכ"ל החברה. החברה החלה את פעילותה מאפס, ועם השנים הפכה לחברת השקעות נדל"ן מכובדת ברוסיה.

כפי שפורסם בעיתונות הרוסית נכון לסוף שנת 2006, סטרוייאינקום. ק היתה מעורבת בכ-10 פרויקטים גדולים ברוסיה, וכן מחזיקה בעתודות קרקע לבנייה באזורים שונים במוסקווה. נכסי החברה נכון לאותה תקופה הוערכו בכ-3 מיליארד דולר.

אפריקה, שבשליטת לב לבייב, החלה שלשום ברוד שואו בלונדון, לקראת ההנפקה המתוכננת של השקעות הנדל"ן של החברה ברוסיה, במסגרת החברה הבת AFI Development. ההנפקה מתוכננת להתבצע בתחילת מאי. שווי מתוכנן להנפקה נע בטווח של 5.5-4.2 מיליארד דולר. שווי הנכסים ברוסיה הוערך על ידי חברת השמאות ג'ונס לנג לאסל, ב-3.7 מיליארד דולר - פרמיה על שווי הנכסים בטווח של 48%-14%. החתמים אשר נבחרו להוביל את ההנפקה הם דויטשה בנק, מורגן סטנלי, גולדמן סאקס וסיטי בנק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?

טיבינגן גרמניה

ברוכים הבאים לעיר שבה המהירות המקסימלית היא 7 קמ"ש

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

עבודה ניידת חוף הים

"אני לא קובעת פגישות בזמן השקיעה, גם אם זה אומר להפסיד עשרות אלפי שקלים בחודש"

קהילת גן החיים, בקעת יבנאל. עבודת כפיים וחלוציות

"מחבקי העצים" קנו כאן אדמות ב-30 אלף שקל לדונם. היום הן שוות הון