פדרמן מוחק את תדיראן קשר מהבורסה: אלביט מערכות הגישה הצעת רכש מלאה לתדיראן במחיר הגבוה ב-6% ממחיר השוק

המחיר בהצעה עומד על 186 שקל למניה; עלות רכישת המניות מסתכמת ב-1.3 מיליארד שקל

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתן שבע

אלביט מערכות רוצה למחוק את תדיראן קשר מהמסחר. למעלה משנתיים לאחר שרכשה את השליטה בחברה מגישה אלביט מערכות שבשליטת מיקי פדרמן הצעת רכש מלאה למניות החברה במחיר של 186 שקל למניה - 6% מעל מחירה של המניה בשוק.

אלביט מערכות מחזיקה כ-40% ממניות תדיראן קשר כך שהיא זקוקה להיענות של 55% מבעלי המניות של תדיראן על מנת לבצע ליתר המניות רכישה כפויה ולמחוק את המניה מהמסחר. עלות רכישת המניות על ידי אלביט מסתכמת ביותר מ-1.3 מיליארד שקל.

במקרה שאלביט מערכות לא תקבל את ההיענות המספיקה על מנת למחוק את המניה מהבורסה היא תרכוש רק עד 9.1% מהמניות. במילים אחרות, אם אלביט לא תגיע לאחזקה של 95% ממניות תדיראן לאחר היענות הניצעים, תרכוש אלביט ¿ כ- 1.17 מיליון מניות בהיקף כולל של 217 מיליון שקל.

אלביט מערכות תוכל לממן לפחות חלק גדול מרכישת המניות מקופת המזומנים הדשנה שיש לה. נכון לסוף 2006 לאלביט מערכות מזומנים והשקעות לזמן קצר בהיקף של 85 מיליון דולר, בנוסף לני"ע סחירים בהיקף של 472 מיליון דולר.

האנליסט צחי אברהם מכלל פיננסים בטוחה מעריך כי בפועל, בשלב הראשוני מטרתה העכשווית של אלביט מערכות היא להגיע לאחזקה של למעלה מ-50% מתדיראן קשר. "איחוד התוצאות של אלביט יאפשר לחברה להגדיל את המרווחים בתוצאותיה של אלביט, הן הגולמי והן התפעולי. פרט ליתרון לגודל, פעילותה של תדיראן קשר היא סינרגטית לפעילותה של אלביט והחברה עשויה לבטל פעילויות כפולות בין שתי החברות", מוסיף אברהם.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב