תל אביב: יום מסחר סוער ותנודתי לקראת פקיעת האופציות מחר; מדד היתר 30 צנח ב-2.9%; הבנקים התאוששו

מחזור המסחר - 2.3 מיליארד שקל; המעו"ף עלה ב-0.66% אך נותר מתחת ל-1,000 נקודות

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

יום מסחר סוער עבר היום על הבורסה לני"ע בתל אביב, לקראת פקיעת האופציות על המעו"ף לחודש פברואר, שתתרחש מחר. מחזור המסחר הסתכם בכ-2.3 מיליארד שקל - מחזור שאך לפני חודשים ספורים איפיין ימי פקיעה - כך שהפקיעה מחר עשויה לשבור שיאים באחד העם.

המסחר אופיין בתנועות חדות ותנודתיות, שנבעו מפעילות שחקני מעו"ף לקראת הפקיעה. פעילות זו הכבידה גם על הרוח הגבית שהגיעה מכיוונה של וול סטריט - שם חצה אמש נאסד"ק גם הוא, רף פסיכולוגי משלו בגובה 2,500 נקודות. היום נפתח המסחר בוול סטריט בירידות מתונות במדדים המובילים.

המעו"ף סיים את המסחר עם עלייה של 0.66%, כשהוא נותר מתחת לרף 1,000 הנקודות - במרחק של פחות מנקודה אחת. תל אביב 100 נותר כמעט ללא שינוי, עם עלייה מזערית של 0.01% ל-993.3 נקודות. מדד תל טק 15 עלה ב-0.25%; הבנקים הוסיפו 1.2%, אחרי שאתמול ירדו ביותר מ-2%. ירידות חדות נרשמו היום במניות הנדל"ן (1.4%) ובתל אביב 75 (1.3%). יתר 30 צנח ב-2.9% - כש-28 מבין 30 מניותיו סבלו מירידות חדות.

בשוק הסולידי - המשיכו מחירי האג"ח לאבד גובה, כשהשחרים השקליים והגלילים הצמודים - שניהם לטווח ארוך - נסחרו בירידות בשיעור של עד ל-0.3%.

המגמה החיובית לא פסחה גם על המניות הדואליות ואלו פתחו הבוקר את המסחר בפערים חיוביים ובהמשך סייעו למעו"ף לשמור על עליות: פרטנר עלתה בסיום ב-1.9% במחזור של כ-50 מיליון שקל. טבע עלתה ב-0.8% במחזור של כ-120 מיליון שקל - השני בהיקפו אחרי בז"ן ונייס זינקה ב-6% במחזור של כ-42 מיליון שקל. בצהרי היום, פירסמה נייס דו"חות לרבעון הרביעי שעלו על התחזיות וגם לוו בהעלאת תחזיות ל-2007. במסחר לפני הפתיחה מוסיפה המניה כ-1.6%.

עוד בדואליות - תאת טכנולוגיות צללה היום ב-13.2%, לאחר שישי דוידי מימש אופציות למניות והעלה חשש כי יציף את השוק בסחורה.

בענף בנקים, שסבלו אתמול מירידות שערים למרות המלצת "קנייה" של דויטשה בנק, נרשמה היום התאוששות. הפועלים הוסיפה 0.9% במחזור של כ-114 מיליון שקל; לאומי טיפסה ב-1.4% במחזור של כ-100 מיליון שקל ודיסקונט רשמה עלייה של 2.2%. גם מזרחי-טפחות, שנסחרה ברוב שעות היום בירידות, נכנעה למגמה הכללית בבנקים ועלתה בסיום ב-1.2%.

את המחזור הגבוה בבורסה היום ריכזה מניית בז"ן, שהחלה להיחסר לאחר השלמת ההנפקה השבוע. בז"ן ריכזה מחזור של כ-294 מיליון שקל - כמעט 13% ממחזור המסחר הכולל וחתמה בגובה 2.851 שקלים - לעומת מחיר של 3.3 שקלים ששילמו בעבורה בעלי השליטה החדשים סמי ועידן עופר ודיוויד פדרמן. מניית המתחרה - פז נפט, בעלת השליטה בבז"ן אשדוד - ירדה ב-2.3% במחזור של כ-18 מיליון שקל, אחרי שאתמול צנחה ב-3.3%.

מניית החברה לישראל של משפחת עופר המשיכו לאבד גובה, על רקע רכישת השליטה בבז"ן וירדו בכ-1% במחזור של כ-31 מיליון שקל. בשיחה עם TheMarker אמר עידן עופר כי אין בכוונת בז"ן לרכוש תחנות דלק, אלא להתרכז בפיתוח בית הזיקוק בחיפה. בנוסף אמר, כי בכוונת החברה לישראל לבחון עוד השקעות.

מקרב המניות הגדולות של תל אביב בלטה היום גם אפריקה ישראל, שפרשה מההתמודדות על בז"ן חיפה ברגע האחרון והוסיפה 2.1% במחזור של כ-94 מיליון שקל. קרדן אן.וי עלתה היום ב-1.8% במחזור של כ-24 מיליון שקל, אחרי שהשלימה גיוס של כ-80 מיליון שקל באיגרות חוב.

מניות סקופ זינקו ב-5.9% במחזור של כ-8 מיליון שקל, על רקע פרסומים על הנפקה אפשרית של החברה גם בנאסד"ק. ברן עלתה ב-4.4% במחזור של כ-9 מיליון שקלעל רקע מצגת שפירסמה החברה והציגה היום בפני אנליסטים בשוק.

בקרב מניות היתר נרשמו כאמור ירידות חדות: סאני של אילן בן דב איבדה היום 4.2%; קסטרו ירדה ב-1.3%; גולף רשמה ירידה של 1%; דמרי השילה 3.2% ונטוויז'ן ירדה ב-4.6%.

» למבט על כל השווקים, הקליקו כאן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית