תל אביב: המעו"ף רחוק רק ב-2.7% מרף ה-1,000 נקודות; כלל ביטוח קפצה בכ-5% וסחפה אחריה את מניות ענף הביטוח

הנדל"ן הוסיף היום 0.8% ומניות היתר נהנו מעלייה של 0.9%; מנופים פיננסים זינקה בכ-21%

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

אחרי שאתמול נסוגה קלות - היום שבה הבורסה בתל אביב לשבור שיא כשהמעו"ף עלה ב-0.6% לגובה 973.8 נקודות, כך שכעת חסרים למדד 2.7% להגיע לרף 1,000 הנקודות. את האווירה החיובית באחד העם הניעו היום עליות במניות חברות הביטוח, כמו גם עליות במדד הנדל"ן והמשך מסחר ער במניות היתר.

מדד תל אביב 100 חתם את המסחר בטיפוס של 0.7% ל-982.8 נקודות והשלים עלייה של 6.6% מתחילת השנה מול עלייה של כ-5% במדד המעו"ף; מדד הבנקים הוסיף 0.3% והוא כעת מאוזן ביחס לגובהו מתחילת השנה; מדד הנדל"ן טיפס ב-0.8% והשלים עלייה של 9% מתחילת 2007 ומדד היתר 30 הוסיף היום 0.9% כשהוא משלים מהלך עליות שערים של כ-11% בתוך כחמישה שבועות בלבד.

מחזורי המסחר היו ערים גם היום כבימים האחרונים, והסתכמו בכ-1.7 מיליארד שקל.

עליות שערים איפיינו היום גם את השוק הסולידי כשמחירי השחרים הארוכים עלו בשיעור של עד 0.2%, ואילו מחירי הגלילים הארוכים עלו בשיעור של עד 0.5%.

כימיקלים לישראל
טבע ריכזה את מחזור המסחר השני בבורסה - כ-116 מיליון שקל - וירדה ב-1.3%. בחודש האחרון נהנתה המניה ממומנטום חיובי שהתבטא בעלייה של כ-15% אם כי זה הגיע לקיצו בשבוע האחרון במהלכו ירדה בכ-0.5%. אתמול כתבו בבנק ההשקעות סיטיגרופ כי "אנו מעריכים שמניותיה של טבע יעלו בצורה משמעותית במהלך 2007, לקראת עלייה של 30% ברווח למניה ב-2008".

המסחר בניו יורק הסתיים אתמול כמעט ללא שינוי. סלקום, לה היה זה היום הראשון בבורסה האמריקאית, איבדה 1.3% משווייה, לאחר שהנפקתה הרימה אתמול את מניות דיסקונט השקעות (השולטת בסלקום) ואי.די.בי פיתוח, בשיעורים נאים של עד 2%. דיסקונט השקעות תרשום כתוצאה ממכירת המניות רווח נקי של 660 מיליון שקל ברבעון הראשון של 2007. היום שמרה דסק"ש על יציבות וירדה בכ-0.15% בלבד; מניית פרטנר - המתחרה של סלקום, שנהנתה מסנטימנט חיובי בשבוע האחרון גם על רקע הנפקת סלקום בחו"ל - ירדה בסיום ב-1.25% במחזור של כ-47 מיליון שקל - השישי בהיקפו באחד העם.

לעומת פרטנר, הרי שחברת התקשורת הקווית בזק נהנתה היום מעלייה של 2.4% במחזור ער של כ-66 מיליון שקל.

עונת הדיווחים של הישארליות בוול סטריט בעיצומה והיום דיווחו על תוצאותיהן טאואר שצנחה בתגובה בכ-5%; אלווריון שאיבדה בתגובה 3.8% ואורכית עם נפילה של 8.5%.

מנייתה של כלל ביטוח, מקבוצת אי.די.בי, זינקה היום ב-5.4% במחזור של כ-40 מיליון שקל - בעשיריה הפותחת של מחזורי המסחר בבורסה וסחפה אחריה גם את יתר מניות חברות הביטוח. זאת, על רקע ההנפקה המתוכננת של החברה הבת כלל פיננסים בטוחה, בהיקף של כ-500 מיליון שקל באג"ח ובמניות. הראל עלתה היום ב-3.4% במחזור של כ-10 מיליון שקל ואילו מגדל הוסיפה 2.4%.

מניות שני הבנקים הגדולים הפועלים ולאומי נסחרו היום בעליות אם כי הפועלים חתמה בתוספת מזערית של 0.05% במחזור הגבוה בבורסה - 137 מיליון שקל ולאומי נהנתה מעלייה מעט יותר משמעותית של 0.6% במחזור של כ-77 מציליון שקל.

אלביט הדמיה מטפסת ב-3.2% על רקע מכירת קניון ארנה למנופים פיננסים של ג'קי בן זקן ואברהם נניקשווילי בכ-550 מיליון שקל. סכום זה גבוה במעט מההערכות המחיר המוקדמות. מנופים פיננסים זינקה בתגובה 21% במחזור של כ-3.8 מיליון שקל מול פחות מ-100 אלף שקל בממוצע, שריכזה מתחילת השנה.

במסגרת המסחר הער במניות היתר, עלתה היום תאת טכנולוגיות ב-7.2%. החברה האם, תאת תעשיות, זינקה בכ-17% כשברקע נודע ל-TheMarker, כי מנכ"ל החברה מבקר בשיקגו לצורך בחינת רכישה אפשרית של חברה והנפקה מתוכננת של החברה הבת של תאת טכנולוגיות - לימקו. ביולייט עלתה ב-6.6% במחזור של קרוב ל-5 מיליון שקל על רקע התפתחויות חיוביות בחברה בחודש האחרון. ביוסל עלתה ב-4% ב-2 מיליון שקל.

» למבט על כל השווקים, הקליקו כאן

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"