הכנסת אישרה בקריאה ראשונה את הצעת התקציב וחוק ההסדרים ל-2007; שלי יחימוביץ' הצביעה בעד

68 ח"כים תמכו בהצעה ו-38 התנגדו; שר האוצר: "צריך לשמור על פרמטרים הנהוגים בעולם המודרני"

צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה
צבי זרחיה

מליאת הכנסת אישרה הערב בקריאה ראשונה את הצעת תקציב המדינה לשנת 2007, בסך של 295.4 מיליארד שקל. בעד הצעת החוק הצביעו 68 ח"כים ונגדו הצביעו 38 ח"כים. המליאה אישרה בקריאה ראשונה גם את חוק ההסדרים במשק, ברוב של 66 ח"כים בעד, מול 38 נגד. בעד הצעת החוק הצביעו ח"כים מקדימה, העבודה, ש"ס, גימלאים, וישראל ביתנו. נגד החוק הצביעו ח"כים מהליכוד, מפד"ל, האיחוד הלאומי, יהדות התורה, מרצ, חד"ש, בל"ד, רע"מ ותע"ל.

שר האוצר, אברהם הירשזון, אמר כי "צריך לשמור על פרמטרים הנהוגים בעולם המודרני. בהתחשב במלחמה בלבנון, התקציב הוא בשורה טובה מאוד. הבשורה הטובה ביותר היא שגם הצמיחה תמשיך בשנה הבאה".

ח"כ שלי יחימוביץ (עבודה) תמכה בתקציב, אך הודיעה שלא תצביע בעדו בהצבעות בקריאה השנייה והשלישית, אם לא יוכנסו בו שינויים מהותיים רבים כמו ביטול הקיצוץ בקצבאות הזיקנה והמשפחות החד-הוריות וביטול הפרטת שירותים חברתיים.

נכון לעכשיו, אין רוב בכנסת להצעת האוצר להקפיא את קצבאות הביטוח הלאומי בשנת 2007, לנוכח התנגדותם של ח"כים מהעבודה, מפלגת הגימלאים, ש"ס, יהדות התורה ועוד. ההערכה היא שמשרד האוצר יסוג מסעיף זה. כמו כן, אין בכנסת רוב להצעות להעלות את גיל הזכאות לקבלת דמי אבטלה מ-20 ל-28. התנגדות שוררת בכנסת גם בנוגע לביטול ההכרה כעבודה מועדפת של חיילים משוחררים, בעבודה בתחנות דלק.

סיעת הגימלאים החליטה לתמוך בתקציב בקריאה הראשונה, לאחר מימוש שני סעיפים מההסכם הקואליציוני בסך של 7 מיליון שקל לשנת 2007. מדובר ב-3 מיליון שקל עבור ביטול עמלות הנגבות מפנסיונרים של קרנות פנסיה. השר לענייני גימלאים, רפי איתן, יגבש דרך חוקית להעביר לקרנות את הסכום שאותו הן גובות מהמבוטחים, על מנת לשחרר את הפנסיונרים מתשלום העמלה. כמו כן, יועברו 4 מיליון שקל לתמיכה בארגוני גימלאים.

הישג נוסף של הגימלאים, הוא הסכמת הממשלה להקצות 80-50 מיליון שקל לסיוע לעמיתי קרנות פנסיה שבהסדר, אשר פרשו בשנים 1987-1969 וניזוקו. יו"ר הסיעה ח"כ משה שרוני הודיע כי חברי הכנסת של הסיעה יצביעו נגד התקציב, אם לא תבוטל הקפאת הקצבאות ובראשן קצבאות הזקנה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן