ארה"ב הגישה לנמיביה את בקשת ההסגרה של קובי אלכסנדר

משרד המשפטים הנמיבי צפוי לבקש כבר מחר תאריך לדיון דחוף בבקשת ההסגרה; אריק בנג'מינסון, משגרירות ארה"ב בנמיביה, אמר ל-TheMarker כי הבקשה הוגשה כבר ביום שישי וכי לא צפויה דחייתה על הסף

שירלי יום-טוב
שירלי יום-טוב

ארה"ב הגישה את בקשת ההסגרה של קובי אלכסנדר לנמיביה, ארבעה ימים לפני המועד האחרון בו ניתן היה לעשות זאת. שר המשפטים של נמיביה אמור לפנות מחר אל בית המשפט שבקטטורה, הסמוכה לווינדהוק, בירת נמיביה, כדי לקבוע דיון דחוף בבקשת ההסגרה.

אריק בנג'מינסון, האחראי על הטיפול בענייני בקשת ההסגרה בשגרירות ארה"ב בנמיביה, אומר הבוקר ל-TheMarker כי הבקשה הוגשה כבר ביום שישי וכי הלך הרוחות הוא ששרת המשפטים הנמיבית תקבל את המלצת הגורמים במשרד המשפטי הנמיבי, התומכים בקביעת דיון בבקשת ההסגרה, כלומר - לא צפויה דחייתה על הסף.

בנג'מינסון סבור שמעתה קיימות שלוש אופציות להמשך התנהלות עניין אלכסנדר. האחת היא שאלכסנדר יבחר שלא להתנגד לבקשת ההסגרה, ואז הוא יחזור בקרוב לניו יורק לעמוד שם למשפט. השנייה היא שאלכסנדר יתנגד ואז ייפתחו דיונים משפטיים בעניין. "זה יכול לקחת בין שעה אחת לחמש שנים", אומר בנג'מינסון. האפשרות השלישית היא שבזמן הדיונים בבקשת ההסגרה, אלכסנדר ישהה במאסר, כלומר שחרורו בערבות מתחילת אוקטובר יבוטל.

על פי הצורה בה התנהלו הדברים עד כה נראה כי האפשרות הראשונה אינה בעלת סבירות גבוהה. אלכסנדר הגיעה לנמיביה במהלך יולי כדי להשתקע במדינה. הוא רכש בית יקר בסמוך לקאנטרי קלאב המפואר של וינדהוק, השקיע בפרויקטים בנמיביה, חלקם לאורך החוף, מחוץ לווינהדוק, ורשם את ילדיו ללימודים בבית הספר הבינלאומי בעיר.

האפשרות השנייה, לפיה הדיונים בבקשת ההסגרה יתארכו אפילו שנים היא מציאותית. בנמיביה שוהה כבר ארבע שנים הנס קוך, אזרח גרמני שנמלט לנמיביה לאחר שהואשם בשורת עבירות מס ומרמה. הוא נאבק מאז בבקשת ההסגרה של גרמניה, אך בניגוד לאלכסנדר הוא עושה זאת מתאו בכלא.

"הנמיבים סירבו לשחרר בערבות את קוך, אך שיחררו את אלכסנדר למרות שהוא הגיע לנמיביה רק זמן קצר לפני מאסרו", אומר בנג'מינסון. עם זאת, הוא מוסיף שארה"ב מאוד מרוצה מדרך ההתנהלות של הנמיבים בפרשה עד כה.

אלכסנדר נעצר בנמיביה ב-27 בספטמבר לאחר שהיה מבוקש על ידי ה-FBI ברחבי העולם במשך כמעט חודשיים. ב-3 באוקטובר הוא שוחרר בערבות של כ-10 מיליון דולר נמיבי - 1.4 מיליון דולר אמריקאי ¿ הסכום הגבוה ביותר ששולם בנמיביה מעולם עבור שחרור בערבות.

אלכסנדר מואשם בשורת עבירות על חוקי ניירות ערך ובאחרונה אף נוספו סעיפים הקשורים בניסיון למתן שוחד מצידו לבכיר אחר בקומברס. בינתיים מסתמן שדיויד קריינברג וויליאם סורין ¿ שני בכירים לשעבר בקומברס שגם נגדם הוגש כתב אישום בפרשת הבקדייטינג של האופציות ¿ לא יגיעו למאסר בארה"ב לאחר שסגרו עסקה עם משרד התביעה בניו יורק.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"