פישמן ממשיך לממש: מנהל מגעים על מכירת אחזקותיו בידיעות אחרונות לגוף תקשורת זר

כך נודע ל-TheMarker; הקבוצה מבקשת לרכוש 34% מקבוצת ידיעות אחרונות ב-230-220 מיליון דולר

רם דגן
רם דגן

אליעזר פישמן מנהל מגעים למכירת אחזקותיו בקבוצת ידיעות אחרונות לקבוצת תקשורת זרה המיוצגת בישראל על ידי עו"ד משה שחל. ככל הידוע, מציעים המשקיעים הזרים לרכוש 34% שמחזיק פישמן בקבוצת ידיעות אחרונות לפי שווי חברה של כ-650 מיליון דולר. לפני כמה חודשים אישר פישמן כי הוא מנהל מגעים למכירת אחזקותיו בידיעות אחרונות לארנון מילצ'ן. בשבוע שעבר נודע כי פישמן מנהל מגעים למכירת חברת הצמיגים אליאנס שבשליטתו לקרן הזרה ורבורג-פינקוס.

פישמן מחזיק 34% ממניות ידיעות אחרונות עם משפחת בראון. מדובר במניות שנרכשו בכמה עסקות בסוף שנות ה-90. בשלב הראשון רכשה קבוצת הרוכשים שריכז פישמן 12.5% ממניות ידיעות אחרונות מזאב מוזס לפי שווי של 725 מיליון דולר. בהמשך נרכשו גם אחזקותיה של תמי מוזס-בורוביץ' לפי שווי של כ-800 מיליון דולר. לצורך ביצוע הרכישות קיבל פישמן מימון משמעותי ממערכת הבנקאות. לפי ההערכות, מכר פישמן כ-4%-3% ממניותיו בעיתון ב-2003 לחברת דפוס ידיעות אחרונות שבשליטת משפחת מוזס בתמורה ל-25-20 מיליון דולר.

לפני כחצי שנה נקלע פישמן להפסדים של כ-3-2.5 מיליארד שקל בעקבות השקעתו בלירה הטורקית. הניסיון לממש את האחזקה בידיעות אחרונות מצטרף לכמה מימושים שביצע פישמן כדי לכסות על ההפסדים שהצטברו בחשבונות בבנקים המקומיים.

מקורבים למשקיעים הזרים העריכו אתמול כי רכישת מניות פישמן בידיעות אחרונות יכולה להתבצע רק על ידי גוף מדיה גדול. עם השמות שעלו נמנים קבוצת המדיה האמריקאית הרסט שבחנה בעבר השקעות מקומיות, וקבוצת המדיה הגרמנית ברטלסמן הנחשבת לפעילה בשוק המקומי.

עוד נודע אתמול כי לפני כמה חודשים הוצע למייקל שטיינהארדט לרכוש חלק ממניות ידיעות אחרונות, אך שטיינהארדט דחה את ההצעה. שטיינהארדט הוא אחד מבעלי השליטה הזרים בבנק הפועלים שסיכם בחודש שעבר על מכירת אחזקותיו בבנק לשרי אריסון.

אליעזר פישמן ועו"ד משה שחל סירבו להגיב לידיעה.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן