חברת אמות קונה מיעסור את קניון לב אשדוד ב-145 מ' ש'

ליעסור הקטנה, ששווייה בסך הכל 8 מיליון שקל, יש התחייבויות בהיקף של 289 מיליון שקל, ובהן חובות עצומים לבנק הפועלים; בהסדר עם הבנק התחייבה יעסור להזרים 130 מיליון שקל בחצי שנה

אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם
אסף רותם

נתן חץ חילץ את זלמן סטמבלר מחובותיה של חברת יעסור לבנק הפועלים. אמות, חברת הנדל"ן שבבעלות אלוני חץ, רוכשת את קניון לב אשדוד בכ-145 מיליון שקל מידי חברת יעסור שאותה מוביל סטמבלר, וזאת שנה בלבד לאחר שמחירו של הקניון הוערך בכ-60 מיליון שקל.

פרויקט לב-אשדוד היה הנכס המרכזי של יעסור. מדובר בקניון בן 12 אלף מ"ר המנוהל על ידי החברה, ולידו שני מקבצי דיור המושכרים למשרד השיכון. יעסור הגיעה לאחזקה מלאה בקניון לאחר שמימשה בשנה שעברה את האופציה לרכוש את חלקו של היזם איתן פרוטיץ' לאחר סכסוף ממושך. סטמבלר, איש חב"ד, כיהן בשנים 1997 עד שנת 2000 כסמנכ"ל לפיתוח עסקי באפריקה ישראל שבשליטת לב לבייב. הוא נחשב לאיש החזק בחברה, אם כי השליטה (85%) נמצאת בידי חברות זרות לא מוכרות.

מחיר העסקה עונה במדויק להתחיבויותיה האחרונות של החברה לבנק הפועלים, עמו הגיעה להסדר פריסת חובות בינואר. במסגרת ההסדר המוזר, התחייבה יעסור להזרים לבנק 130 מיליון שקל לפחות בתוך חצי שנה. אולם בהסכם לא נקבעה כל סנקציה במידה שיעסור לא תעמוד בתוכניתה זו, לא ניתנה כל ערבות אישיות מצד בעלי המניות לחובות, ולא נקבעו יחסים פיננסים שעל החברה לעמוד בהם. מאידך, הבנק לא מחק אף סכום מיתרת החוב הכולל.

במסגרת ההסדר, המיר הבנק משיכות יתר להלוואת לזמן ארוך, המיר הלוואת ישנות בחדשות, כשהחזר ההלוואות בשנתיים הראשונות מחושב לפי תקופת פרעון של 15 שנה. בתום שנתיים, ייפרסו ההלוואות של יעסור מחדש, לתקופה של 13 שנה. במקביל, העמיד הבנק ליעסור 3.4 מיליון שקל נוספים, לצורך השלמת רכישת חלקו של רפוטיץ' בפרויקט לב-אשדוד.

במסגרת ההסדר, שיעורי הריבית של חובות החברה נקבעו על מדד פלוס 4.3% בהלוואות השקליות, ולייבור פלוס 1.7% בהלוואות שיילקחו במט"ח.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן