לידר שוקי הון בהמלצת קנייה אגרסיווית לטבע: "מדובר במניה האטרקטיווית ביותר בשוק הישראלי כיום"

האנליסט אורי הרשקוביץ: מחיר היעד של המניה הוא 45 דולר - אפסייד של כמעט 50%; "מי שיושב כבד בנייר ייקח נשימה ארוכה וייזכר שזה התחום הפרמצבטי - תשואה גבוהה בשונות וסיכון גבוהים"

טל לוי
טל לוי

מי אמר שענף התרופות הוא ענף משעמם? - כך פותח האנליסט אורי הרשקוביץ מלידר שוקי הון סקירה מחמיאה במיוחד לענקית הגנריקה הישראלית. "טבע היא להערכתנו המניה האטרקטיווית ביותר בשוק הישראלי כיום", כותב הרשקוביץ. "זה הזמן להתעלם מהפאניקה בשווקים ולתפוס פוזיציה. מי שיושב כבד בנייר ייקח נשימה ארוכה וייזכר שזה התחום הפרמצבטי - תשואה גבוהה בשונות וסיכון גבוהים". מחיר היעד שנוקב הרשקוביץ למניה עומד על 45 דולר - אפסייד של כמעט 50% לעומת מחיר המניה, שנסגר אתמול על כ-32 דולר למניה.

מהלך זה מאפשר לחברת הביטוח לכלול את הזוקור בקבוצת המחיר הנמוכה ביותר בסל התרופות שהיא מספקת, בעוד שהגירסה הגנרית של טבע, ה-Simvastatin - תיכלל דווקא בקבוצת המחיר השלישית, היקרה ביותר, כך שהיא תינתן לפחות חולים. על אף שבטבע ציינו כי יעמדו ביעד המכירות שקבעו, הגיבה אתמול המניה בנפילות חדות ואיבדה כ-9.5% במסחר בוול סטריט.

מחר צפויה טבע להשיק את הזוקור הגנרי בבלעדיות. תרופת ענק זו של מרק היתה אמורה להוסיף לטבע רווח של כ-30 סנט למניה, אולם הרשקוביץ טוען כי "שאלת השאלות היא בכמה חתכה מרק את המחיר ומול כמה לקוחות בוצעה העסקה. ללא התשובות לשאלות הללו, לא נוכל לענות על השאלה כמה מאותם 30 סנט תרומה צפויה מהזוקור בחצי שנה הקרובה הלכו לאיבוד?".

הרשקוביץ מוסיף כי מעבר לתשובה הספציפית לשאלה הנ"ל (שנעה להערכתו בין 20-10 סנט), נשאלת השאלה האם החברות האתיות יהפכו את הנוהל הזה לנוהל קבוע שיפגע בכל התרופות העתידיות של טבע הצפויות ליהנות מבלעדיות וכמובן מהי רמת חיתוך המחירים שתקבע את רמת הפגיעה העתידית?

לדברי הרשקוביץ, הקביעה המהירה של טבע כי התרומה הצפויה מהזוקור תעמוד על התחזיות הקודמות אינה מוסיפה נופך של אמינות לחברה, שכן לא סביר שלא תהיה פגיעה כלשהי. התגובה של השוק למהלך הנ"ל הינה של היסטריה מוחלטת ובמקרים כאלה אפשר בדרך כלל לעשות הרבה מאוד כסף.

הרשקוביץ טוען כי טבע עושה את מה שצריך כדי להתמודד עם השינויים בשוק הגנרי. עם שתי תרופות אתיות בשוק, שתי תרופות בשלב שלישי ומעל ל-10 תרופות בשלב שני, טבע ערוכה לייצר צמיחה בתחום האתי שלה, גם עם התחרות האפשרית לקופקסון מ-2009 והלאה (מתרופה חדשה של נוברטיס).

"במצב השוק הגנרי הנוכחי בארה"ב, אף אחד לא מרוויח כסף", כותב הרשקוביץ. "ברור שמצב זה אינו צפוי להימשך לאורך זמן. עם מבנה מאזן חזק, רווחיות גבוהה (הנובעת מאירופה ומהתרופות האתיות) וסביבת ריביות עולה (מכבידה על המתחרים הממונפים), טבע צפויה לצאת מהמשבר הנוכחי בשוק חזקה מתמיד".

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן