קבלת פנים צוננת למשפחת סמפורנה בהראל: מציגה ירידה של 20% ברווח מעסקי ביטוח

הרווח הנקי נשחק ב-7.4% לכ-109 מ' ש'; מוטי רוזן, מנכ"ל החברה: הירידה בביטוח הרכב של עובדי המדינה היתה קטנה מההערכה הראשונית - בפוליסות המשתתפות התשואה ירדה אך היקף התיק גדל"

עומר שרביט
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
עומר שרביט

מספר ימים לאחר שדיווחה על כניסתה של משפחת סמפורנה לגרעין השליטה בה, הראל מציגה ירידה ברווח מעסקי ביטוח חיים וכללי ושחיקה ברווח הנקי. הרווחים מעסקי הביטוח בקבוצה ירדו במהלך הרבעון הראשון בכ-20% לרמה של כ-166 מיליון שקל.

בביטוח הכללי, הראל סבלה מירידה בדמי ביטוח הרכב, לאור קיטון חלקה בביטוח הרכב של עובדי המדינה. כנגד זאת, נרשם גידול בהיקף הפרמיות בשאר ענפי הביטוח. בשורת ההכנסות וההוצאות שאינן בליבת העסקים, החברה רשמה גידול של כ-3 מיליון שקל בהוצאות ההנהלה והכלליות, לצד ירידה של כ-3.7 מיליון שקל בהכנסות מהשקעות.

כמו כן, החברה עברה לרווח של כ-1.7 מיליון שקל מהחברות הכלולות, ביחס להפסד של 6.4 מיליון שקל ברבעון המקביל. בשורה התחתונה, חברת הביטוח השנייה בגודלה בישראל מציגה ירידה של 7.4% ברווח הנקי לרמה של 108.8 מיליון שקל.

הראל בית השקעות צפוייה לקלוט בקרוב עשרות מיליארדי שקלים להיקף הנכסים המנוהל שלה. במהלך הרבעון הראשון, החברה רשמה הכנסות של 15.2 מיליון שקל, שהיוו גידול של כ-45% לעומת הרבעון המקביל. הרווח הנקי של החברה היה לא מהותי בהיקף של כ-824 אלף שקל.

יאיר המבורגר, יו"ר הראל השקעות ובעל השליטה בחברה, מסר כי "הקבוצה נמצאת עתה בעיצומן של עסקות רבות, בהן סיום המו"מ לרכישת קרנות פיא וקופות הגמל מבנק לאומי; החבירה לביטוח חקלאי לרכישת חלק ממניות בסס"ח - החברה הישראלית לביטוח אשראי בע"מ; ומכירת מניות הקבוצה בטלעד אולפני ירושלים בע"מ. כן עומדת הקבוצה בפני מכירת 20.2% ממניות בעלי השליטה (משפחת המבורגר ובנק דיסקונט) למשפחת סמפורנה. לעסקות אלו תהיה השפעה על עסקי הקבוצה בעתיד הקרוב".

מוטי רוזן, מנכ"ל החברה, אמר היום כי "הירידה בענף ביטוח הרכב היתה קטנה משמעותית מההערכה הראשונית שצפינו. עד המכרז לביטוח הרכב של עובדי המדינה שנערך אשתקד אחזנו בנתח שוק של 70% מענף ביטוח הרכב ובמכרז שהיה זכתה חברת שרביט. בפוליסות המשתתפות אמנם סבלנו מתשואה נמוכה יותר בשוק ההון אך היקף התיק גדל וקיזז את הירידה בתשואה. את חלקנו בטלעד - 38% - אני מעריך בשווי של בין 20 ל-30 מיליון שקל".

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?