התייקרות מחירי האנרגיה הביאה לירידה ברווח של קבוצת נייר חדרה, למרות עלייה בהכנסות ל-783 מיליון שקל

המנכ"ל אבי ברנר: "עליית מחירי האנרגיה הגדילה את העלויות ברבעון בכ-14 מיליון שקל ובנוסף נמשכה ההתייקרות במחירי חומרי הגלם"

שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שרון שפורר צרובה שקוף
שרון שפורר

למרות עלייה מרשימה במכירות נייר חדרה ברבעון הראשון של השנה, עליית מחירי האנרגיה בתקופה הביאה לירידה בשורה התחתונה של הקבוצה, הכוללת מלבד מפעלי נייר אמריקאיים גם את חברת מונדי, את חוגלה קימברלי, את כרמל ואת ת.מ.מ.

הרווח התפעולי של נייר חדרה הסתכם ב-37.7 מיליון שקל, לעומת 36.1 מיליון שקל בתקופה המקבילה אשתקד ו-23.8 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2005 (עלייה של 4.4% ו-58.4%, בהתאמה). שיפור זה הושג לדברי החברה בעיקר כתוצאה מהעלאת מחירי המכירה, הגידול הכמותי במכירות וצעדי ההתייעלות שננקטו בקבוצה.

השיפור בשורה העליונה וברווח התפעולי לא באו לידי ביטוי בשורת הרווח הנקי אשר הסתכם ב-8.2 מיליון שקל מול 14 מיליון שקל בתקופה המקבילה ו-8.6 מיליון שקל ברבעון הרביעי של 2005.

אבי ברנר, מנכ"ל קבוצת נייר חדרה הסביר: "מגמת עלית מחירי האנרגיה, במיוחד מחירי המזוט והסולר, שאפיינה את שנת 2005 נמשכה גם ברבעון הראשון של 2006 והשפיעה על תוצאות החברה. ההתייקרות, שהסתכמה בממוצע מול הרבעון הראשון של 2005 בכ-29% במחיר הסולר לתחבורה ובכ-78% במחירי המזוט, השפיעה בצורה משמעותית על הפעילות בקבוצה ועל תוצאותיה הכספיות, והגדילה את העלויות בקבוצה ברבעון הראשון השנה לעומת אשתקד בכ-14 מיליון שקל. בנוסף נמשכה ההתייקרות במחירי חומרי הגלם העיקריים של הקבוצה בפעילויותיה השונות, וגרמה לתוספת עלות לקבוצה בסך של כ-25 מליון שקל ברבעון הראשון השנה לעומת הרבעון המקביל אשתקד".

גם ב-2005 סבלה נייר חדרה מאותה הבעיה. החברה חתמה את השנה עם רווח נקי של 45.7 מיליון שקל, המהווה ירידה של 28% ביחס לרווחיה בשנת 2004, שעמדו על כ-62 מיליון שקל.

שוק ההון לא פיספס את את ההשפעה השלילית של זינוק מחירי האנרגיה על החברה. ב-2005 ירדה המניה, הנסחרת בתל אביב וב-AMEX, ב-13.7% וגם ברבעון ראשון היא המשיכה לרדת, אלא שמאז חודש אפריל התאוששה והשיגה עליה של 16% מאז תחילת 2006. שוויה של נייר חדרה עומד כיום על 911 מיליון שקל.

כתבות מומלצות

שירות נסיעה לפי קריאה של חברת ויה בניו יורק

חברות ההיי־טק שמפסידות מיליארדי דולרים מצאו דרך להישאר בחיים

פרופ' אמיר ירון, נגיד בנק ישראל. ייתכן שזו הזדמנות עבורו לפעולות שיקררו את הביקושים לדירות

מחדל מחירי הדיור: כך התייקרה דירה ממוצעת ב-280 אלף שקל בשנה

גילעד אלטשולר

אלטשולר שחם חזר להוביל - ומי בתחתית? תשואות קרנות ההשתלמות לחודש יולי

סוחר בוול סטריט. יכול להיות שזעזוע האינפלציה הנוכחי הוא רק ראשון מני רבים

מציאות חדשה או תקלה היסטורית? אסטרטגיית השקעות בת 20 שנה בסכנה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יש ענפים שבהם עליית השכר מחווירה בהשוואה לביקוש

לזה אתם קוראים העלאת שכר? המעסיקים שימשיכו לרעוב לעובדים

יהונתן כהן

פי 150 צ'קים חוזרים: הנורות האדומות שלא נדלקו בגיבוי, ואיך איבד יהונתן כהן את רוב ההשקעה