האוצר עצר למינטקביץ בונוס של 17 מיליון שקל

ירון זליכה החשב הכללי באוצר לא אישר את פניית קבוצת ברונפמן לתת בונוס ליו"ר הפורש של דיסקונט; סך פיצוי הפרישה שמבקש מינטקביץ: 19 מיליון שקל

רם דגן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
רם דגן

משרד החשב הכללי באוצר סירב לאשר את הבקשה של בעלי השליטה החדשים בבנק דיסקונט לשלם ליו"ר הקודם של הבנק, אריה מינטקביץ, בונוס של 17 מיליון שקל בגין רווחי הבנק בשנים 2005-2004. הבונוס אמור היה להיות מורכב מ-7 מיליון שקל על רווחי 2004 ו-10 מיליון שקל על רווחי 2005. הבקשה לתשלום הבונוס הוגשה בסמוך לבקשה שהגישו הבעלים החדשים, קבוצת ברונפמן, לאישור תוכנית האופציות הנדיבה לה זכו היו"ר החדש שלמה זהר והמנכ"ל גיורא עופר.

ההערכה היא כי הסיבה לכך שבאוצר סירבו לאשר את הבונוס למינטקביץ נובעת מכך שבאוצר לא רואים בתשלום בונוס בגין הרווחיות שהשיג הבנק, אלא מתן פיצויי פרישה נוספים. במסגרת הסכם הפרישה זכאי מינטקביץ לתשלום שכר במשך 12 חודשים המסתכם בכ-2 מיליון שקל, כך שבצירוף הבונוס הוא היה צפוי לקבל פיצויי פרישה של כ-19 מיליון שקל.

ההנחה היא כי במשרד האוצר לא ראו בעין יפה את הדרישה לשלם למינטקביץ את הבונוס מעבר לפיצויי הפיטורים המוסכמים. למינטקביץ, שכיהן כיו"ר דיסקונט כמינוי מטעם המדינה שהיתה הבעלים של הבנק, אין הסכם בונוס התלוי בביצועי הבנק. עם זאת, יש לציין כי מינטקביץ נחשב לאחד הדמויות האחראיות לשיקומו של דיסקונט שסבל עד לפני כשנתיים מהפסדים עקב ביצוע מחיקות בגין מדיניות אשראי כושל שהונהגה בבנק בעבר.

דיסקונט צפוי לפרסם את ההתנגדות של החשב הכללי לתשלום הבונוס למינטקביץ במסגרת הדו"חות השנתיים שיפורסמו הבוקר.

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

שדות חקלאיים הוד השרון

"חשבתי שעשיתי את עסקת חיי. היום אני מבין שניצלו את התמימות ואת חוסר הידע שלי"

הווילה של משפחת סעדה ברמות מאיר

וילת ה-Airbnb של משפחת סעדה - ובריכת השחייה שמסעירה את המושב