מדוע תופחים החתולים השמנים?

מה הקשר בין שכר המנהלים למזג האוויר? על שניהם אפשר לדבר בלי סוף, אבל אי אפשר לעשות שום דבר כדי לשנותם. התחזית: גשם המשכורות יתחזק, שלג המצנחים יגבר וסערת האופציות לא תשכך

גיא רולניק
גיא רולניק
גיא רולניק
גיא רולניק

מה הקשר בין שכר המנהלים לבין מזג האוויר? כמובן, על שניהם אפשר לדבר בלי סוף, אבל אי אפשר לעשות שום דבר כדי לשנות אותם.

אפשר לחשוב על 5 סיבות עיקריות שדוחפות את שכר המנהלים במשק למעלה:

1. התחרות הגוברת, הגלובליזציה וריבוי ההזדמנויות העסקיות מאלצות את בעלי החברות לשלם יותר ויותר למנהלים השכירים שלהן. התמורה לניהול עולה על חשבון התמורה להון.

2. ישראל מאמצת את נורמות התגמול האמריקאיות: המנהלים כבר מזמן לא מתביישים במשכורות של מאות אלפי דולרים בשנה והבעלים נאלצים להסכין איתן. ריבוי החברות הישראליות בוול-סטריט והחברות האמריקאיות בישראל מגביר את הקשר בין השווקים.

3.ההתעשרות בהיי-טק של מנהלים בכירים ועובדים מתוגמלי-אופציות יצרה רף חדש לתגמול שאליו נושאים כל המנהלים את עיניהם.

4. ההתפתחות המהירה של שוק ההון יצרה לבעלי החברות הזדמנויות לתגמל מנהלים שלא באמצעות הוצאה ישירה של מזומנים אלא באמצעות חלוקת אופציות למניות.

5. מספרן של החברות שבהן יש שלטון מנהלים גדל והולך כתוצאה מדילול האחזקות של בעלי השליטה והעניין; במועדון המנהלים והדירקטורים מרעיפים החברים זה על זה שכר, אופציות, בונוסים ומצנחי זהב.

מנהלי החברות הנהנים ממשכורות העתק נוהגים לטעון כי מדובר בצרות עין ישראלית אופיינית המנותקת מהנעשה בעולם. זה רחוק מלהיות מדויק: סקר שנערך בשבוע שעבר ופורסם שלשום על ידי סוכנות הידיעות הכלכלית בלומברג בשיתוף עם הלוס אנג'לס טיימס, גילה כי 84% מהאמריקאים האמידים (בעלי שכר של יותר מ-100 אלף דולר בשנה) סבורים שמשכורות המנהלים בארה"ב מנופחות. זהו שיעור גבוה יותר מזה שנמדד בכל האוכלוסיה: כלומר, ככל שהנשאלים היו יותר עשירים ומתוחכמים - הם דווקא הפגינו פחות אהדה למשכורות המנהלים.

אחרי שתיארנו את מזג האוויר - האם אפשר לעשות משהו בנדון? התשובה היא לא וכן.

לא: במשק חופשי אי אפשר להגביל את שכר המנהלים; אי אפשר למנוע מבעלים של חברה לשלם שכר למנהל שאותו הם חושבים לראוי וזה מחיר השוק שלו. מה שלא פחות חשוב: קשה מאוד לעשות הפרדה בין תגמול שהוא שכר, תגמול שהוא בונוסים ותגמול שהוא ברווחי הון.

בשבוע הבא יתפרסם שכרו דוקר העיניים של שלמה נחמה יו"ר בנק הפועלים; מיד ניזכר בעובדים המפוטרים, בעמלות המנופחות ובמבנה הדואפוליסטי של מערכת הבנקאות שמאפשר את משכורות העתק בבנק.

אבל המיליון ומשהו שקל בחודש של שלמה נחמה הם בעצם כסף קטן: את הקופון האמיתי של חצי מיליארד שקל נטו הוא גזר כאשר שרי אריסון קנתה ממנו את מניותיו באריסון השקעות - חבילה של 17% שהעניק לו אביה המנוח תד אריסון לפני עשור.

גיל אגמון, מנכ"ל דלק רכב, לא מרכז שום עניין ותשומת לב בטבלאות השכר. שכרו השוטף כ-300 אלף שקל בחודש מרשים - אבל הוא בטל בשישים ביחס לקופון של רבע מיליארד שקלים שגזר אגמון בחמש השנים האחרונות מהמניות שהוקצו לו בחברה.

לכן ברור שההתייחסות השונה לשכר שמקבלים מנהלים לעומת הדיווידנדים או רווחי הון של היזמים, הבעלים או המנהלים היא מלאכותית: אי אפשר להפריד ביניהם ולכן אי אפשר להגבילם בשום דרך בכלכלה חופשית.

מה כן אפשר לעשות? ליצור מבני שוק שמקשים על מנהלים כושלים או בינוניים לגרוף משכורות עתק רק משום שהם מחוברים ומקושרים למועדון החתולים השמנים. רבים מכוכבי השכר בטבלאות המתפרסמות בסוף השנה יושבים על בורות שומן מונופוליסטיים או קרטליסטיים המאפשרים להם לחלוב את הצרכנים ולשלם משכורות עתק למנהלים: קשרו עז או כבשה לכיסאו של המנכ"ל, שלחו אותו הביתה במונית ובסוף השנה התוצאות לא יהיו שונות מהותית.

והנה עוד סיבה לרגולציה פרו-תחרותית אלימה ולהקטנת חלקה של הממשלה בפעילות במשק: במשק תחרותי עם ממשלה קטנה, השכר הגבוה משולם למנהלים מצטיינים ויצירתיים שנלחמים על לב הלקוחות - ולא למנהלים היודעים למנוע תחרות ולקבל הגנה ותמיכה מהשלטון. ככל שהשוק יותר תחרותי, ככל שיש ללקוחות, לצרכנים ולעובדים יותר יכולת בחירה - כך הסיכוי שמנהלים יקבלו שכר מנופח ומנותק - נמוך יותר.

נמוך יותר אבל לא נמוך: מנהלי חברות, גם הכושלים שבהם, מפתחים שיטות מתוחכמות ליהנות משכר גבוה למרות ביצועים כושלים או בינוניים; לוקחים בונוסים בשנים טובות ולא מחזירים אותם ברעות; לוקחים אופציות בשפל ומוכרים אותן לפני הנפילה.

מי שעשויים לבלום את חבילות השכר המנופחות הם במקרים רבים המנהלים של הגופים המוסדיים (קופות גמל, קרנות נאמנות, ביטוחי מנהלים), המחזיקים במניות של החברות.

הבעיה עם אלה האחרונים היא שאין להם עניין רב להתעמת עם המנהלים של החברות: הם חושבים לטווח קצר, הם חושבים על הג'וב הבא והם בעיקר מעדיפים להתרכז בשאלה איך מצטרפים למועדון ולא איך שורפים אותו.

ולסיום תחזית מזג האויר: גשם המשכורות יילך ויתחזק, שלג המצנחים יגבר וסערת האופציות לא תשכך.

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"