הנפקת גילת סאטקום בלונדון הרימה את הרווח השנתי של סאטקום מערכות ל-22 מיליון שקל

רשמה רווח הון של 14 מ' ש' בעקבות ההנפקה; ההכנסות עלו ל-142 מ' ש' בעקבות רכישת חברת איי.פי פלנט וגידול במכירות שירותי תקשורת בחו"ל; הוצאות ההנפקה היו כשליש מסכום הגיוס

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת נוימן
אפרת נוימן

חברת סאטקום מערכות מקבוצת וורלדגרופ שבשליטת צביקה בארינבוים, דיווחה על הכנסות של 142 מיליון שקל ורווח נקי של 21.8 מיליון שקל ב-2005. מדובר בעלייה של 82% בהכנסות והכפלה של הרווח לעומת 2004. סאטקום עוסקת במתן שירותי תקשורת מקומית ובינלאומית, בעיקר באמצעות לוויין.

הנפקת גילת סאטקום (שמהווה את רוב פעילות החברה) ב-AIM בלונדון באוגוסט 2005, הוסיפה אמנם לקופה 8 מיליון דולר וגם תרמה לסאטקום מערכות רווח הון יפה, אבל היא גם העלתה משמעותית את ההוצאות. סך הוצאות ההנפקה והרישום למסחר הסתכמו ב-2.5 מיליון דולר וכשליש מסכום הגיוס.

אחת ההוצאות שרשמה סאטקום בגין ההנפקה, היא שכר ובונוס של 190 אלף דולר שניתנו לראש הממשלה לשעבר אהוד ברק, שגויס לתפקיד היו"ר במטרה לקדם את ההנפקה וסיים את תפקידו לאחר חצי שנה. סך ההוצאות התפעוליות ב-2005 הסתכמו בכ-30 מיליון שקל לעומת 10 מיליון שקל ב-2004.

את הרבעון האחרון של 2005 מסכמת סאטקום עם הכנסות של 42 מיליון שקל (כ-10% יותר מהרבעון הקודם), אבל ירידה משמעותית ברווח הנקי ל-1.1 מיליון שקל.

סאטקום גם מדווחת על הלוואה של 5.2 מיליון דולר שקיבלה גילת סאטקום בתחילת 2006 מכלל חברה לביטוח. ההלוואה שימשה לפרעון הלוואה מבנק דיסקונט.

לרואי החשבון, משרד ברייטמן אלמגור, שילמה החברה ב-2005 שכר טרחה של 275 אלף שקל. עלות שכר המנכ"ל, נפתלי ברק (שהוחלף בתחילת 2006 על ידי מרק זלצמן), הסתכמה ב-2005 ב-975 אלף שקל. עלות שכר היו"ר משה אברהם, שאף הוא הוחלף בתחילת 2006 על ידי אודי אמיר, היתה 804 אלף שקל ועלות שכרה של סמנכ"ל הכספים, ליאת הלמן, היתה 511 אלף שקל.

אחרי שאיבדה ב-12 החודשים האחרונים 7% משווייה, נסחרת סאטקום מערכות בתל אביב לפי שווי של 74 מיליון שקל. גילת סאטקום, שהספיקה להשיל מאז ההנפקה כ-20% משווייה, נסחרת בלונדון לפי שווי גבוה יותר מזה של האם - 120 מיליון שקל.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט