הרווח הנקי של לאומי בריטניה עלה ב-12% והסתכם ב-10.8 מיליון ליש"ט ב-2005; התשואה להון עלתה ל-10.1%

שווי נכסי הבנק עלה לראשונה מעבר למיליארד ליש"ט; הבנק הגדיל ב-20% את סך האשראי הניתן ללקוחות אשר מסתכם ב-680 מיליון ליש"ט

טל לוי
טל לוי

בנק לאומי בריטניה פירסם היום את תוצאות 2005, מהן עולה כי הרווח הנקי שרשם הבנק עלה ב-12% והסתכם ב-10.8 מיליון ליש"ט. רווח זה משקף תשואה נטו על ההון של 10.1% בהשוואה ל-9.5% אשתקד. הדו"חות גם משקפים גידול בנכסי הבנק, כך שלראשונה בתולדותיו עולים סך נכסי הבנק על מיליארד ליש"ט.

הרווח מפעילות רגילה לפני מס (המקביל לרווח תפעולי) גדל בשיעור של 13% והסתכם ב-2005 ב-15.3 מיליון ליש"ט לעומת 13.5 מיליון ליש"ט ב-2004.

בנק לאומי בריטניה מספק שירותים פיננסיים ללקוחות בריטיים ובינלאומיים באמצעות המשרד הראשי בלונדון, סניף במנצ'סטר, וחברה בנקאית באי ג'רסי - בנק לאומי ג'רסי - וכן חברה לנאמנות באי ג'רסי - Leumi Offshore Trust Corporation Limited.

הפעילות העסקית העיקרית של הבנק כוללת מימון סחר בינלאומי עם התמחות מיוחדת בסחר עם ישראל, מימון לנדל"ן בבריטניה, מימון למגוון פעילויות עסקיות ומימון של תחום המדיה, בעיקר הפקות קולנוע וטלוויזיה, בו צבר הבנק ניסיון רב. בנוסף, הבנק מתמחה במתן שירותי בנקאות פרטית מקומית ובינלאומית.

מנכ"ל בנק לאומי בריטניה, ברוך לדרמן, הביע סיפוק מהגידול בסך נכסי הבנק. בהתייחסו לגידול ברווחים הדגיש לדרמן שזה הושג על אף שבשנת 2005 השקיע הבנק ברכישת Riggs Bank & Trust Company (Channel Islands) Limited וברכישת פעילויות בנקאיות נוספות של Riggs Bank N.A בלונדון. לדבריו, הרכישה והמיזוג המוצלחים הרחיבו משמעותית את מגוון שירותי הבנקאות הפרטית ושירותי הנאמנות שמעמיד הבנק ללקוחות.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן