אלי ארוך חוגג את נצחונו על כלל ביטוח: "אני ניצחתי, פסק הדין שלי"

להוציא 100 מיליון שקל מחברת ביטוח הנשלטת על ידי אחד מאנשי העסקים החזקים במשק - נוחי דנקנר, זה עניין גדול באמת; את השיטה המתמטית לרווחים אדירים, ארוך קצת מתקשה להסביר; אבל העיקר מבחינתו - לראות את הסכום העצום בחשבון הבנק

רותם שטרקמן
רותם שטרקמן
רותם שטרקמן
רותם שטרקמן

אלי ארוך חוגג את ניצחונו. ומה יותר חגיגי מראיונות וצילומים בכלי התקשורת והפיכתו לאייטם מבוקש בתוכניות האירוח בטלוויזיה. כך מציינים התעשרות של איש קטן על חשבונה של חברת ענק. אחרי הכל, להוציא 100 מיליון שקל מחברת ביטוח ועוד כזו הנשלטת על ידי אחד מאנשי העסקים החזקים במשק - נוחי דנקנר, זה עניין גדול באמת. הבעיה היא שיש לא מעט דיווחים מטרידים על איומים של ארוך על אנשי כלל ביטוח ואחרים.

בניסיון להמשיך את המערכה המשפטית נגד ארוך, כינס אתמול מנכ"ל כלל ביטוח, אביגדור קפלן, מסיבת עיתונאים שבה השמיע טענות חריפות ביותר נגד ארוך. ארוך, מבחינתו, המשיך את מלחמתו הפרטית. "אין להם שום דבר נגדי חוץ מהסיפור של האיומים. שש שנים הם נלחמים נגדי. הם ניסו לעשות ממני משוגע והזוי, אבל אני לא עבריין ואין לי עבר פלילי. הם אפילו הצליחו להכניס אותי לכלא לשישה חודשים, אבל בסופו של דבר אני ניצחתי והם הפסידו", אמר ארוך.

ארוך (41) מספר את סיפור הזכייה שלו בבוררות: "הם הביאו עד מומחה, פרופ' דן גלאי, ואני צילמתי אותו בווידיאו וחשפתי שהם רימו את הבורר. בווידיאו רואים אותי שואל את המומחה שלהם שאלה תיאורטית והוא עונה שמגיע לי כסף. המומחה שלהם נפל בפח וכך הם נותרו בלי עד מומחה. אחר כך הם הצליחו לשכנע את המשטרה באמצעות הוראה של גדעון עזרא, שהיה השר לביטחון פנים, לפתוח תיקים שלי שכבר נסגרו. בעקבות זאת הם רצו לשופט המחוזי עדי אזר ז"ל, ואמרו שבעקבות התיקים הפליליים יש לבטל את הבוררות, אבל הוא זרק אותם עם קנס. הם הפסידו בחמש ערכאות משפטיות בבית המשפט המחוזי ובעליון בניסיון לבטל את הבוררות. כולם אמרו להם שכבר שילמתי את חובי בכך שישבתי בכלא".

איומים על עובדים ומנהלים זה עניין חמור ביותר, ואתה הודית באישומים פליליים.

"הודיתי כי היה לי חשוב לסיים את ההליך האזרחי, והיה ברור שעד שלא מסתיים העניין הפלילי אין החלטה בבוררות. זה היה אחרי שישבתי כבר חמישה חודשים בכלא, אז הסכמתי לעסקת טיעון. עשיתי עסקת טיעון ושוחררתי הביתה וכך הצלחתי לשחרר את ההליך האזרחי".

לא היה שום דבר פלילי?

"היו דברים קטנים פה ושם, אבל כל מה שהם מדברים עליו זה שקר".

למה ניסית להגיע לעובדים ולבצע פעולות אסורות?

"הייתי בלחצים אדירים. הייתי אדם בודד מול מערכת ענקית. הם שמו עלי חוקרים פרטיים, הם משכו את המשפט. התפוצצתי. אני בסך הכל בן אדם פשוט".

היה לך ברור שאתה הולך לזכות?

"זה היה ברור שזה הולך לטובתי ולכן היה לי חשוב לסיים את העניין הפלילי. כל העובדים של בטוחה צולמו בווידיאו נסתר מסבירים את החוקים, וכך הם נחשפו מאשרים את הטענות שלי".

קצת קשה להבין מה היתה הבעיה בעצם.

"התוכנה שלהם היתה לא נכונה, הם אמרו שאין לי ביטחונות כאשר זה לא היה נכון. אמרתי להם שיש בעיה בתוכנה, אך לקח להם חודשים לתקן אותה. ובינתיים הם המשיכו לפגוע בלקוחות שלהם. כבר ב-2000 הם ידעו שהתוכנה שלהם לא בסדר".

למה איימת על השופט?

"לא איימתי על השופט, זה מופיע בפרוטוקול. הם אמרו שאיימתי על כולם, אז השופט אמר להם בצחוק שגם הוא מאוים".

זה נראה קצת מוזר שטובי המומחים לא מצליחים לרשום רווחים כמו אלה שאתה טוען שאתה מצליח.

"אני מתמטיקאי. יש לי נוסחה מתמטית".

מה הנוסחה?

"השיטה מבוססת על כך שאני מוכר אופציות במחיר יותר יקר מאחרים וקונה אותן יותר בזול. וזאת בלי להפסיד בימי הפקיעה. אני יכול להרוויח הרבה מאוד כסף. הבעיה היא שעצרו אותי ב-50 מיליון שקל".

למה הם עצרו אותך, אם הרווחת כל כך הרבה? מה זה הפריע להם?

"מבחינתם זה ניגוד אינטרסים. זה הפריע להם לעבוד בנוסטרו, כלומר בהשקעות שלהם, ולכן הם לא רצו אותי".

הגעת לזה לבד?

"כן, בבית מול המחשב. אף אחד בעולם לא הצליח, רק אני. תוך עשרה ימים הגעתי ל-50 מיליון שקל רווח, אבל כשהם ניהלו את התיק אחרי שסגרו לי את החשבון, הם הפסידו לי הכל בתוך ארבעה חודשים. במהלך הבוררות הצעתי שאני אראה להם איך מפוזיציה של מינוס 50% אני מגיע לפלוס 10%, אבל הם פחדו לנסות אותי. אחר כך גם התברר שאחראי המעו"ף שלהם עבד בלי רשיון".

אם אתה כל כך טוב, למה לא המשכת לעבוד במקום אחר? בבנק? בבית השקעות אחר?

"לא יכולתי, הם שרפו אותי בכל המקומות. הם חזקים וגדולים. באותה תקופה הבנקים לא ידעו כל כך להתעסק עם מסחר באופציות, והם אמרו לבנקים לא לגעת בי. הם ליכלכו עלי בעיתונים, וזו לא פעם ראשונה. עשיתי איתם מלחמת עולם, 60 ישיבות של הבורר. אני ניצחתי, אני ניצחתי. השופט העליון לא מטומטם. אבל הם ממשיכים להכפיש אותי".

את הכסף עדיין לא קיבלת.

"עכשיו הם שוב הלכו לעליון כדי לעצור את הבוררות, אבל תוך שלושה שבועות מהרגע שבית המשפט יאשר את פסק הבוררות אני אקבל את הכסף".

בטח יש תשלום מס די גדול על זה. שכרת כבר יועץ מס?

"לא, אין לי מושג לגבי מס. כשאקבל את הכסף אשכור מישהו".

מה לגבי עורכי הדין שלך? הם עשו הרבה כסף.

"כן, שידרגתי אותם. הם עלו לליגה הלאומית".

תמשיך להשקיע באופציות?

"כן, אבל רק בחו"ל, כאן אני כבר שרוף".

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן