ועדת הסחר הפדרלית בארה"ב אישרה המיזוג של אייווקס וטבע; העסקה תושלם ב-26 בינואר

בדומה להודעת טבע בעבר, ייאלצו השתיים לוותר על 11 תרופות גנריות אשר לגביהן יש חפיפה ומכירותיהן השנתיות מסתכמות בכ-15 מיליון דולר; על פי הערכות, עם השלמת המיזוג, תהפוך טבע לחברה בעלת היקף מכירות של כ-8.9 מיליארד דולר ב-2006

נתן שבע
נתן שבע

כמעט חצי שנה אחרי ההודעה הראשונית, השלמת המיזוג של טבע עם חברת אייווקס האמריקאית תושלם בעוד שלושה ימים. המכשול הרגולטורי האחרון הוסר היום כאשר ועדת הסחר הפדרלית ה-FTC, גוף שמקביל לרשות ההגבלים עסקיים בישראל, אישרה את ההסכם והודיעה על סיום מוקדם של תקופת ההמתנה המחויבת על פי חוק ההגבלים העסקיים. בכך איפשרה לצדדים לסגור את העסקה. המיזוג אמור היה להיות מושלם כבר באמצע ינואר 2006 והתעכב מעט עד אישורו הסופי על ידי הוועדה שניתן היום.

הצדדים השיגו את כל האישורים הרגולטורים הדרושים לסגירת העסקה, ובהתאם לכך תאריך הסגירה נקבע ל-26 בינואר. במסגרת ההסכם שהתקבל על ידי ה-FTC ייאלצו השתיים לוותר על 11 תרופות גנריות אשר לגביהן יש חפיפה והמוערכות בכ-15 מיליון דולר במונחי מכירות שנתיות מצטברות. בנוסף, הסדרי הפצה שהיו לאייווקס לגבי מוצרים נוספים כמו ה-calcitiriol, leuprolide clavulante ו-amoxicillin יועברו לחברות אחרות. החודש הודיעו השתיים כי ימכרו את 11 התרופות לחברת פאר.

טבע ואייווקס הודיעו עוד, כי המועד האחרון לבעלי המניות של אייווקס, שנרכשה תמורת 7.4 מיליארד דולר במזומן ומניות, להודיע איזה חלק מהתמורה הם מבקשים במזומן ואיזה חלק בהקצאת מניות של חברת טבע נקבע למחר.

טבע נדרשת לשלם במזומן כ-3.7 מיליארד דולר והיא כבר נערכת לזה. לאחרונה הגישה טבע תשקיף מדף בו לא פורטו עדיין מבנה הגיוס והיקפו, אך לפי ההערכות היא תגייס איגרות חוב. עם השלמת המיזוג תהפוך טבע, על פי ההערכות בכלל פיננסים, לחברה בעלת היקף מכירות של כ-8.9 מיליארד דולר ב-2006 ורווח של 1.98 דולר למניה (ללא הפחתות חד פעמיות). על פי הערכות, הסינרגיה בעקבות המיזוג תהפוך את טבע למשתלמת כבר ב-2007. אז עשוי לעלות הרווח למניה ל-2.55 דולרים, לעומת 2.41 דולרים למניה כשטבע עומדת לבדה.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?