לינדה בן שושן מפתיעה: "ועדת בכר תגדיל את התחרות, תוריד עמלות ותשפר שירות"

סמנכ"לית בנק דיסקונט אמרה את הדברים בראיון לתוכנית הטלוויזיה "הזירה הכלכלית" שתשודר הערב בערוץ 2; בן שושן נאבקה בעבר נגד יישום המלצות ועדת בכר; למרות שהבנקים טענו עד היום כי ועדת בכר תרע את מצב הלקוחות, אומרת כיום בן שושן כי "המחירים יירדו והלקוח יקבל שירות טוב יותר עבור אותו מוצר"

TheMarker digital
TheMarker digital

"מבחינת משקית התחרות בין הבנקים תגדל, אין בזה ספק. זה מאוד חיובי ונכון ובזה ועדת בכר השיגה את מטרתה. כך גם בעניין של מתן זכות בחירה ללקוח", כך אמרה בסוף השבוע לינדה בן שושן, סמנכ"לית בנק דיסקונט וראש חטיבת נכסי הלקוחות בבנק. בן שושן אמרה את הדברים בראיון לתוכנית הטלוויזיה "הזירה הכלכלית" שתשודר הערב בערוץ 2.

דבריה של בן שושן מפתיעים במיוחד שכן בן שושן, כמו רוב הבנקים, נאבקה נגד יישום המלצות ועדת בכר ותקפה את המלצות הוועדה ערב החקיקה בכנסת.

בן שושן אמרה כי לטעמה ישנן 3 מטרות להקמת ועדת בכר: צמצום הריכוזיות במשק, הגברת התחרות ומניעת ניגודי עניינים. "המטרות הללו מאד מבורכות, אם כי אני חולקת על הדרך בה הן נעשו. מכירת נכסים לחברות ביטוח לא מצמצמת ריכוזיות ולא מונעת ניגודי עניינים. ניתן היה להשיג את אותן מטרות גם בלי מכירת הקופות והקרנות", אמרה בן שושן.

בהתייחסה לשירות שיקבלו לקוחות הבנקים בתקופה הקרובה, לאחר השלמת תהליך קביעת עמלות ההפצה שיקבלו הבנקים, אמרה בן שושן כי "המחירים יירדו והלקוח יקבל שירות טוב יותר עבור אותו מוצר". גם התבטאות זאת מפתיעה, משום שהבנקים טענו עד היום שוועדת בכר תרע את מצב הלקוחות.

בן שושן העריכה כי שנת 2006 צפויה להיות שנת "המפץ הגדול" של מערכת הבנקאות, מאחר שלראשונה הבנקים יתייחסו לכל מנהלי המוצרים השונים בצורה זהה ו"ייתנו ללקוחות ייעוץ אובייקטיווי". זוהי הפעם הראשונה שבנקאי בכיר מודה בגלוי כי הייעוץ שנתנו הבנקים עד היום ללקוחות לא היה אובייקטיווי.

כתבות מומלצות

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?

גיף

סיוט בחופשה: 7 תחנות במסלול הייסורים שצפוי לכם בקיץ 2022

נורמן מילנר. "אני לא אומר שקפיטליזם היא השיטה הכי טובה"

"יש בשוק הזה הזדמנות שלא ראינו עשורים"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

מנכ"ל ובעלי בן אנד ג'ריס ישראל, אבי זינגר

"עשה את עסקת חייו": כך הצליח אבי זינגר לרכוש את בן אנד ג'ריס במחיר זעום

מנכ"ל מטא מארק צוקרברג. עידכן את העובדים כי יצטרכו לעמוד ביעדים אינטנסיביים יותר עם משאבים פחותים

צמצומים, ביטול מוצרים ופניית פרסה בפיד: הצרות של מטא רק מתחילות