דירקטוריון חברת החשמל אישרר את ההמלצה למנות את אורי בן נון לתפקיד המנכ"ל

כך נודע ל-TheMarker; דירקטוריון חברת החשמל התבקש לדון מחדש בהמלצה על ידי הוועדה לבחינת מינויים בשירות הציבורי בעקבות מכתב אנונימי; במכתב הועלו טענות קשות נגד בן נון

שרון קדמי
שרון קדמי

ועדת האיתור של דירקטוריון חברת החשמל התכנסה בשבוע שעבר ואישררה את המלצתה למינויו של אורי בן נון לתפקיד מנכ"ל החברה - כך נודע ל-TheMarker. דירקטוריון חברת החשמל התבקש לדון מחדש בהמלצה על ידי הוועדה לבחינת מינויים בשירות הציבורי בראשתו של השופט בדימוס יצחק רביבי, בעקבות מכתב אנונימי שנשלח לוועדה. המלצתה של ועדת האיתור הועברה לוועדת רביבי, שאמורה לדון היום במינוי בן נון לתפקיד במקומו של המנכ"ל הפורש יעקב רזון, שיסיים קריירה של 45 שנה בחברה.

החלטת ועדת האיתור היתה זהה להחלטה הראשונה, שהתקבלה ברוב של שלושה נגד אחד. גם הפעם המתנגד היחיד היה יו"ר חברת החשמל העומד בראש הוועדה, שלמה רוטמן, מול שלושת חברי הדירקטוריון שתמכו שוב במינוי - בהם הדירקטורים דני הלמן, איזי תפוחי והיועצת המשפטית של משרד ראש הממשלה, שלומית ברנע.

מינויו של בן נון אושר עוד באוקטובר על ידי חברי הדירקטוריון, אחרי שמועמדותו הובאה בפניהם. לאחר דיון ממושך, רווי מתח וחילוקי דעות, התקיימה הצבעה, ובן נון נבחר ברוב של שבעה קולות מול חמישה. יו"ר דירקטוריון חברת החשמל שלמה רוטמן הצביע נגד המינוי, אך לאחר ההצבעה אמר כי הוא מכבד ומקבל את החלטת הדירקטוריון.

דירקטוריון חברת החשמל ואורי בן נון עצמו, שהיה מנכ"ל מפעלי ים המלח, התבקשו לפני כשבועיים להשיב על מכתב אנונימי שנשלח לוועדת רביבי וגרם להסרת הדיון מסדר היום. הוועדה החליטה לפנים משורת הדין לבחון מחדש את מועמדותו של בן נון רק לאחר התייחסות הדירקטוריון ובן נון עצמו לתוכן המכתב.

במכתב הועלו טענות קשות נגד בן נון. בין השאר נכתב בו: "גורמים אינטרסנטיים דאגו להסתיר מחברי הוועדה ומהגורמים האמונים על אכיפת החוק במדינה את המידע הנחוץ להם לבחינת מועמדותו של בן נון לתפקיד מנכ"ל חברת החשמל, ולכן גמרתי אומר בלבי לכתוב מסמך זה". המכתב נשלח גם לשר האוצר, למבקר המדינה, ליועץ המשפטי לממשלה, ליו"ר הדירקטוריון של חברת החשמל ולתנועה לאיכות השלטון.

אם ועדת רביבי תאשר את מינויו של בן נון, היא תעביר את המלצתה לשרים הממונים - שרי האוצר והתשתיות. שר האוצר, אהוד אולמרט, מעוניין במינויו של מועמד אחר, סגן הרמטכ"ל לשעבר האלוף (מיל') גבי אשכנזי, שכלל לא הגיש את מועמדותו לתפקיד. אשכנזי נהנה גם מתמיכתם של ראש הממשלה אריאל שרון, המחזיק בתיק התשתיות, ושל שר הביטחון שאול מופז.

כתבות מומלצות

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"

משפחת שר־שלום, שנכנסה לפני כמה חודשים לדירה בשכונת גליל ים בהרצליה

"קנינו ב-1.8 מיליון שקל, היום הדירה שווה 4.4 מיליון": עוד הגרלה יוצאת לדרך. מה הסיכוי לזכות?