כך מתאמים מחירים בלי לשבת בכלא

תיאום מחירים אמנם אסור, אבל התאמת מחירים - מותרת, וזו השיטה שבה בוחרים כעת יצרני ויבואני המזון ומוצרי הצריכה האחרים: שולחים מחירונים חדשים, מדליפים לעיתונות שהם לא יכולים לספוג יותר את התייקרות הנפט, ומכריזים על כוונה להעלות מחירים

סמי פרץ
סמי פרץ
סמי פרץ
סמי פרץ

אם לא היו בישראל חוקי הגבלים עסקיים, סביר להניח שמוזי ורטהיים - הבעלים של קוקה קולה, ברונו לנדסברג - הבעלים של סנו, אריק רייכמן - מנכ"ל תנובה ועוד כמה יבואנים, יצרנים ומנהלי רשתות השיווק, היו מתכנסים בחדר סגור, ומודיעים חד-צדדית על העלאת מחירים. ואולם למהלך בלתי חוקי שכזה קוראים תיאום מחירים, ומי שיהיה מעורב בו יישלח לכלא.

תיאום מחירים אמנם אסור, אבל התאמת מחירים - מותרת, וזו השיטה שבה בוחרים כעת יצרני ויבואני המזון ומוצרי הצריכה האחרים: שולחים מחירונים חדשים, מדליפים לעיתונות שהם לא יכולים לספוג יותר את התייקרות הנפט, ומכריזים על כוונה להעלות מחירים. המען למסרים הללו אינו רק רשתות השיווק או הצרכנים, אלא בעיקר המתחרים.

החשש של הספקים ולמעשה גם של מנהלי רשתות השיווק הוא שהם יהיו הראשונים להעלות מחירים, ואז המתחרים ינצלו זאת כדי להגדיל נתח שוק על חשבונם.

זוהי למעשה דילמת אסיר קלאסית. בשוק תחרותי כל יצרן חושש שמא העלאת מחירים על ידיו תגרום לאובדן נתח שוק. הוא יודע זאת, המתחרה שלו יודע זאת, ולכן הם ממתינים וממתינים למהלך של השחקן הראשון. בינתיים, רווחיהם נשחקים. אבל אז מגיע רגע מסוים שבו לכולם נמאס, ובמקום להתכנס בחדר אחד ולתאם את העלאת המחירים, הם בוחרים בשיטה החוקית של התאמת המחירים: שולחים מחירונים, מודיעים על כוונה להעלות מחירים, וקובלים על עליית מחירי חומרי הגלם. כך המידע מגיע למתחרה, וזה מצדו שולח מחירון מעודכן, ומאותת שהוא עומד להעלות מחירים; וכך כולם מעלים מחירים, בלי שאף אחד יסתבך בפלילים וייהפך לאסיר. הדילמה הסתיימה. עד הסיבוב הבא.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?