האם בז"ן נמכרה למדינה בנזיד עדשים?

השוק לא אהב את המחיר בעסקת בז"ן וחשב שמשפחת עופר תשיג בסוף מחיר טוב יותר ואכן מניות החברה לישראל איבדו היום כ-1%. אנליסט העריך את שווייה של בז"ן ב-2 מיליארד דולר, כמעט פי ארבעה מהשווי בעסקה. האם הצליחו לכופף סוף סוף את משפחת עופר? כלל לא בטוח

נתן שבע
נתן שבע

שנתיים לאחר ההסכם הראשוני בין החברה לישראל למדינה בנוגע למכירת אחזקותיה של הראשונה בבז"ן (26%) למדינה בתמורה לכ-630 מיליון שקל, נחתם היום ההסכם שמאשרר את ההסכם המקורי. כותרות העיתונים בשבועות האחרונים מצידם של "מקורבים" לעידן עופר, אמרו כי השווי נמוך מדי. איומים של המדינה על פנייה לערכאות משפטיות אם ההסכם לא יכובד ועוד כמויות נייר ודפי HTML שכללו דברים דומים, הגיעו ככל הנראה לסיומם, לפחות בינתיים.

השאלה המתעוררת היא, אם המדינה הצליחה לכופף הפעם את הפלג המשפחתי של סמי עופר ואת העומד בראש החברה עידן עופר, ולא להיפך כמו שהורגלנו בעבר. כזכור, בסיבוב אחר היכו "העופרים" את המדינה ורכשו את חברת הספנות צים בעסקה שכונתה "עסקת השקשוקה", לפי שווי של 230 מיליון שקל. במקרה הטוב היתה צים שווה בעסקה בערך שליש משווייה האמיתי. הפעם נראה לכאורה, כי בהורדת הידיים האחרונה הצליחה המדינה, שכופפה את האחים עופר ורכשה את חלקם במחיר נמוך יחסית - רק לפי הסכום המקורי ולמרות הזינוק בשווייה של בז"ן.

בלידר ושות' העריכו לפני מספר חודשים את שווי בז"ן ב-2 מיליארד דולר ונגזר מכך כי אחזקות החברה מסתכמות בעד חצי מיליארד דולר - פי ארבעה מהשווי בעסקה. עידן עופר אמר למקורביו לפני כחודש, כי "לא נהיה פראייירים, לא נמכור את בז"ן בפחות משווי של 3 מיליארד דולר". גם המשקיעים חשבו שהמחיר נמוך ומניות החברה לישראל איבדו היום 0.7% כשהשוק מטפס כמעט ב-1%.

אבל האם היתה לחברה לישראל ברירה?

תחילת הסיפור לפני יותר משנתיים, עם הסכם שנולד בחטא. רגעים ספורים לפני שתם הזיכיון של בז"ן, היתה החברה אמורה להחזיר את בתי הזיקוק למדינה ללא תמורה.

המדינה זורקת כאן חבל ושוב ללא הצדקה. עתה יכולים בחברה לישראל להשתמש בכספים שיקבלו לביצוע השקעות אחרות ואולי לרכישת בז"ן עם הפרטתה
על פי ההערכות, בית המשפט היה מפיל את ההסכם אם היתה נעשית פנייה כזו, בטענה שהזיכיון פג והחברה לישראל היתה אמורה להחזירו למדינה ללא תמורה. כך ש"העופרים" (סמי עופר ובנו עידן) זוכים כאן לסוכריה שתמתיק להם מכירת נכס, שכלכלית שווה הרבה יותר.

האחים עופר יכולים ליהנות מנקודה נוספת. כשרכשו ב-1999 את השליטה בחברה, על פי ההערכות כמעט ולא תומחרה בז"ן, או לפחות תומחרה לפי שווי נמוך, בשל תפוגת הזיכיון הקרוב. החברה לישראל לא משכה דיווינדים מאז חתימת ההסכם ובשלב מסוים הפסיקה לצרף את רווחיה מבז"ן לדו"חותיה, עד לבהירות בעניין.

כך שבכל זאת, המדינה זורקת כאן חבל ושוב ללא הצדקה. להערכת האנליסט יובל זעירא מאי.בי.אי, עתה יכולים בחברה לישראל להשתמש בכספים שיקבלו לביצוע השקעות אחרות ואולי לרכישת בז"ן עם הפרטתה.

אז רגע, לא התחלנו בעצם בכך שהמחיר נמוך? טוב נו, נראה ששוב "החזקים" ניצחו.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"