יצרנית הבדים אבגול תגייס 200 מיליון שקל לפי שווי חברה של 450 מיליון שקל

כך נודע ל-TheMarker; אבגול מתמחה בייצור של בדים לא ארוגים, המשמשים חומר גלם בתעשיית החיתולים החד פעמיים; לחברה יש אתרי ייצור בישראל, ארה"ב וסין

גינזבורג עמי
עמי גינזבורג
גינזבורג עמי
עמי גינזבורג

יצרנית הבדים הלא ארוגים, חברת אבגול, מתניעה מחדש את המהלך לגיוס הון בבורסה של תל אביב. ל-TheMarker נודע כי בכוונת החברה לגייס כ-200 מיליון שקל, כאשר כרבע מהסכום יגויס במניות והיתרה באג"ח להמרה ואופציות. לפי ההערכות, שווי החברה בהנפקה יהיה כ-100 מיליון דולר (כ-450 מיליון שקל). אפשרות אחרת שנבחנת באבגול במקביל היא הכנסת משקיע חיצוני גדול.

הנפקת אבגול אמורה לצאת לדרך עד סוף ספטמבר, לפני תקופת החגים.

דובר אבגול אמר אתמול בתגובה: "החברה עדיין לא קיבלה כל החלטה. כשיהיה מה להודיע - נודיע".

אבגול מתמחה בייצור של בדים לא ארוגים, המשמשים חומר גלם בתעשיית החיתולים החד פעמיים. לחברה יש אתרי ייצור בישראל, ארה"ב וסין.

אבגול נשלטת על ידי יהושע גולדווסר וניר פלג, שהשתלטו עליה לפני כארבע שנים. פלג, המכהן כמנכ"ל אבגול, הוא בנו של אליעזר פלג, מבעלי השליטה לשעבר בחברות ההלבשה מאקפל ותפרון.

אבגול ניסתה לבחון את גובה המים בשוק ההנפקות של תל אביב כבר בחודש מאי. ניהול ההנפקה הופקד אז בידיה של חברת החיתום פועלים-אי.בי.אי. אבגול הכינה טיוטת תשקיף, אך לבסוף נסוגה מתוכניתה. במהלך ההנפקה הנוכחי תשתמש אבגול בשירותיהן של לאומי ושות', כלל חיתום, מיטב חיתום ואקסלנס חיתום.

מכירותיה של אבגול הסתכמו ב-2004 בכ-123 מיליון דולר, בהשוואה למכירות של כ-104 מיליון דולר ב-2003 ומכירות של 90 מיליון דולר ב-2002. במחצית הראשונה של 2005 רשמה אבגול הכנסות של 76 מיליון דולר. על רקע הרחבת קצב הייצור של אבגול בארה"ב עשויות הכנסות החברה לקפוץ ב-2005 לרמה של כ-160 מיליון דולר.

אבגול רשמה ב-2004 רווח נקי של כ-4 מיליון דולר, לאחר שב-2003 הרוויחה כ-9 מיליון דולר. הרווח במחצית הראשונה של 2005 הסתכם ב-4 מיליון דולר.

ה-EBITDA (רווח לפני ריבית, מס, פחת והפחתות) הממוצע של אבגול ב-2004-2002 הסתכם ב-19 מיליון דולר, ובמחצית הראשונה של 2005 הוא הסתכם ב-13 מיליון דולר.

אחת הסיבות לגיוס ההון של אבגול היא הגידול שהיא מצפה לו בפעילותה בארה"ב. בשנה האחרונה הרחיבה אבגול את קו הייצור שלה במפעלה בצפון קרוליינה, בהשקעה של כ-30 מיליון דולר. אבגול רכשה את המפעל ב-2001. לאחר סיום ההרחבה הנוכחית תסתכם יכולת הייצור של המפעל בארה"ב בכ-45 אלף טון בשנה, לעומת 30 אלף טון כיום.

אחת הסיבות להרחבה בארה"ב היא הסכם לאספקת חומרי גלם עבור חברת פרוקטר אנד גמבל האמריקאית, המייצרת חיתולים חד פעמיים תחת המותג פמפרס. הבדים שמייצרת אבגול משמשים גם לביגוד חד פעמי בתחומי החקלאות, הריהוט ובענף הבנייה.

הנפקת אבגול עשויה להיות הנפקת המניות הגדולה ביותר של חברת תעשייה ישראלית ב-2005. החברה התעשייתית הגדולה הקודמת שגייסה בתל אביב היתה יצרנית החליפות לגברים, בגיר. הנפקות ראשוניות גדולות אחרות בתל אביב היו הנפקותיהן של דלק נדל"ן ודור אלון.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן