מנכ"ל חברת הביטוח הממשלתית ענבל: "3 שנים של ירידות במחירי הביטוח נגמרו"

לדברי יצחק קליין, בשלב זה אי הוודאות לגבי הסופה קתרינה והשפעתה היא רבה, והיא הביאה לכך שבלויד'ס לא נותנים כיום ציטוטי מחיר לחוזי ביטוח חדשים

מירב ארלוזורוב
מירב ארלוזורוב
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מירב ארלוזורוב
מירב ארלוזורוב

"בלויד'ס מפחדים עדיין לתת ציטוטי מחיר לביטוחי משנה, אבל לכולם ברור ששלוש שנים של ירידות במחיר הביטוח נגמרו" - כך אמר השבוע יצחק קליין, מנכ"ל חברת הביטוח הממשלתית ענבל. קליין שהה כל השבוע בלונדון, במפגש עם ראשי תאגיד הביטוח העולמי לויד'ס לקראת חידוש חוזי הביטוח השנתיים של ענבל, וזאת בדיוק כשענף הביטוח העולמי רגש בעקבות נזקי הסופה קתרינה שהרסה את ניו אורלינס.

נזקי הסופה קתרינה עדיין אינם ידועים, אבל הערכות נוקבות בסכום שיא של 100 מיליארד דולר. לא ברור איזה חלק מסכום זה מבוטח, ועלול ליפול על כתפי חברות הביטוח העולמיות, אבל ברור כי מדובר בנזק כבד. לפיכך, ההערכות הן שהסופה תביא להתייקרות כלל עולמית בתעריפי הביטוח.

לדברי קליין, בשלב זה אי הוודאות לגבי הסופה והשפעתה היא רבה, והיא הביאה לכך שבלויד'ס לא נותנים כיום ציטוטי מחיר לחוזי ביטוח חדשים. בלויד'ס חשופים לנזקים כבדים שנגרמו לענף המלונאות בניו-אורלינס וכן לספינות הקזינו שפעלו שם.

לדבריו, הוא ניסה לשכנע כי אין מקום לייקר את תעריפי הביטוח לישראל, בעקבות קתרינה, מאחר שישראל אינה חשופה לסיכוני הוריקנים. קליין אמר כי חלק ממבטחי המשנה עמם נפגש היו "היסטריים" וסירבו להקשיב, ואילו אחרים העריכו כי עליית מחירי הביטוח תהיה סלקטיווית ולא תתפרש על כל מדינות העולם.

חברות הביטוח בעולם מבטחות את עצמן אצל חברות הביטוח העולמיות הגדולות, מבטחי המשנה. נזקים כבדים, כמו זה שגרמה קתרינה, גורמים לפגיעה ברווחי מבטחי המשנה, וכתוצאה מכך להתייקרות הביטוחים שמוכרים מבטחי המשנה לחברות ביטוח ברחבי העולם. כתוצאה מכך סופה הרסנית בארה"ב מביאה להתייקרות הביטוחים לאזרחים באירופה, אסיה ואפריקה גם כן.

ההתייקרות הכלל עולמית האחרונה בתעריפי הביטוח היתה בעקבות אירועי ה-11 בספטמבר. מאז נרשמו שלוש שנים של ירידות בתעריפי הביטוח, עד שמחירי הביטוח העולמיים כיום זהים, ואפילו נמוכים, מאלו ששררו קודם למתקפת הטרור על ניו יורק. לדברי קליין, האווירה בלויד'ס בשבוע שעבר היתה שעדיין לא ברור מה צפוי לקרות לתעריפים, אבל ברור כי שלוש שנים של ירידות בתעריפי הביטוח הסתיימו.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט