אליעזר פישמן ממשיך להשקיע מעבר לים: כלכלית ירושלים מנהלת מו"מ לרכישת 7 נכסים בגרמניה תמורת 77 מיליון יורו

בשנים האחרונות נמצאת כלכלית ירושלים בפעילות מואצת לרכישת נכסים בפולין, מוסקווה, אוקראינה וצרפת ושווי תיק נכסיה מעבר לים עולה על 3 מיליארד שקל

טל לוי
טל לוי

איש העסקים אליעזר פישמן ממשיך להרחיב עסקיו בחו"ל באמצעות הכלכלית לירושלים שבשליטתו. חברת הנדל"ן הודיעה היום כי היא מנהלת מו"מ מתקדם ומבצעת בדיקת נאותות לרכישת 95% מהון המניות של חברה גרמנית אשר התחייבה לרכוש 7 חנויות רהיטים במערב ובמזרח גרמניה בשטח כולל של 92 אלף מ"ר. היקף העסקה 77 מיליון יורו.

חוזי השכירות של החנויות השונות צפויים להניב ב-10-15 השנים הבאות דמי שכירות שנתיים בסך 7.4 מיליון יורו. השלמת העסקה כפופה להשלמת בדיקת נאותות קצרה של עד שבועיים.

פישמן נוקט בשנים האחרונות בתהליך של הרחבת פעילות בחו"ל - גם באמצעות החברה הבת, מבני תעשייה - ותיק ההשקעות של החברה בתחום עומד כבר על למעלה מ-3 מיליארד שקל.

החברה כלכלית נמצאת בשנים האחרון בפעילות מואצת לרכישת נכסים בחו"ל: במחצית הראשונה של 2005 השקיעה כלכלית כחצי מיליארד שקל ברכישת 90% מהזכויות בשני מרכזים מסחריים בקנדה, 2 מבני תעשייה בצרפת תמורת 49 מיליון שקל, רכישת 966 דירות להשכרה בגרמניה תמורת 85 מיליון שקל וכן רכשה מבנים לוגיסטיים בצרפת תמורת 45 מיליון יורו.

באוגוסט הודיעה החברה כי רכשה 50% משלוש חברות פולניות המחזיקות שטחים בעיר הבירה ורשה תמורת 4.5 מיליון דולר. נכסים אלה צפויים להניב (ביחד) דמי שכירות שנתיים של 2.7 מיליון דולר. כלכלית גם השקיעה 9 מיליון דולר ברכישת קרקע במוסקווה והודיעה כי מכרה את זכויותיה במרכז מסחרי בקנדה תמורת 162 מיליון שקל ברווח של 41 מיליון שקל (לפני מס).

בנוסף, הודיעה כלכלית בשורה של הודעות בורסה בחודשיים האחרונים על ניהול מספר הליכי משא ומתן לרכישת 3 נכסים בברלין תמורת 20 מיליון יורו (בניין דירות ושני בניינים מסחריים הצפויים להניב שכירות שנתית של למעלה משני מיליון יורו) ולרכישת נכסים נוספים באוקראינה, במוסקווה ובצרפת.

חברת הנדל"ן, שבשליטת אליעזר פישמן, סיימה את הרבעון השני של השנה עם הפסד כבד של 38.9 מיליון שקל - הפסד שנגרם ברובו בשל הוצאות מימון גבוהות. ההפסד מותיר לחברה רווח של כ-10 מיליון שקל במחצית השנה הראשונה, לעומת רווח של 23.4 מיליון שקל בתקופה המקבילה.

החברה הכלכלית נסחרת לפי שווי של 1.15 מיליארד שקל ומנייתה עלתה ב-33% מאז תחילת השנה.

כתבות מומלצות

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן

בניין דירות בחולון

לקחתם משכנתא בחודשים האחרונים? גם אתם כבר שילמתם על עליית הריבית

"כשבאנו לקבל משכנתא לרכישת הבית, התברר שהבעיה לא פשוטה כלל"

הריבית במשק מזנקת – מה כדאי לעשות עם ההלוואות שלקחתי?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

המשווקים של פוליסות החיסכון הם סוכני הביטוח, שנהנים מעמלות שמנות

"הציעו לי להעביר את החיסכון מאלטשולר. האם כדאי לי?"

אירוע של חברת איירון סורס. חברות שואפות למתג את עצמן כצעירות ואטרקטיביות

"אנשים חושבים לעצמם - איזה משכורות, איזה טירוף. בפועל זה רחוק מאוד מהמצב"