גמול השלימה רכישת 3 בניינים בעיר סירקיוז; מו"מ להכנסת צד שלישי לעסקה לא הבשיל

החברה בוחנת את האפשרות להפוך חלק מן הנכס לדירות מגורים שיוצעו למכירה ולהשכרה וחלק אחר להשכיר לרשת מלונות בינלאומית להפעלה כמלון

TheMarker digital
TheMarker digital

חברת גמול השקעות הודיעה, כי הושלמה העסקה במסגרתה רכשה, באמצעות תאגידים זרים, 3 בניינים בעיר סירקיוז שבמדינת ניו-יורק, ארה"ב. שניים מהבניינים שימשו עד לפני כשנה כבית מלון בן כ-650 חדרים והמבנה הנוסף שימש למסחר.

החברה ציינה, כי היא בוחנת, בשיתוף עם יועצים תכנוניים, את האפשרות להפוך חלק מן הנכס לדירות מגורים שיוצעו למכירה ולהשכרה (נכס קונדומיניום) וחלק אחר להשכיר לרשת מלונות בינלאומית להפעלה כמלון. כמו כן, בכוונתה להשכיר את השטחים המסחריים בקומת הקרקע של הבניינים. לאור האמור, בשלב זה אין החברה יכולה להעריך את היקף המימון שידרש להוצאת התוכניות אל הפועל.

העסקה הושלמה בעקבות התקיימותם של התנאים המתלים לעסקה, ובכלל זה רכישה מאת עיריית סירקיוז של הזכויות בחניון השוכן בצמוד לבניינים, וזאת בתמורה לסך של כ-350 אלף דולר. הפעלת החניון כרוכה בשיפוצו בעלות המוערכת בכ-2.5 מיליון דולר.

במסגרת הרכישה התחייבה החברה להתחיל בשיפוצי החניון בתוך כ-4 חודשים. עיריית סירקיוז התקשרה עם התאגיד הזר שרכש את החניון בהסכם שכירות המתייחס לכשליש ממקומות החניה וזאת בתמורה לסך של כ-170 אלף דולר לשנה. הסכם השכירות יכנס לתוקף עם השלמת השיפוצים ופתיחת החניון לציבור.

נכון למועד הדו"ח העמידה החברה לעסקה הון עצמי בסך של כ-3.5 מיליון דולר. יתרת ההשקעה, בסך של כ-7 מיליון דולר מומנה, כאמור בדיווחים הקודמים, באמצעות הלוואה מהמוכר.

ביחס לבניין ההיסטורי, הוסכם כי באם יתברר שעלויות פינוי חומרים מסוכנים תעלנה על 3 מיליון דולר, תהיה החברה זכאית להפחתת סך של כ-2.1 מיליון דולר מסכום ההלוואה כאמור וזאת כנגד השבת הזכויות במלון למוכר. בשלב זה החברה אינה יכולה להעריך את עלות הפינוי מאחר והיא תלויה בסוג והיקף השיפוצים שיבוצעו בנכס.

במועד השלמת העסקה העמיד המוכר, בנוסף למימון כאמור ששימש לרכישת הנכס, הלוואה למימון שיפוצים בסך של כ-2 מיליון דולר וזאת כנגד מכתב אשראי שהומצא למוכר. בכוונת החברה לפעול לקבלת מימון חיצוני נוסף למימון ביצוע האמור.

במסגרת העסקה לרכישת החניון מעיריית סירקיוז התחייבה החברה להגיש תוכניות ולהתחיל בשיפוץ שתי הקומות הראשונות של אחד הבנינים בתוך 120 יום ממועד הרכישה. קומות אלו ישמשו למסחר ולאולמות ארועים.

המשא ומתן עם הצד השלישי כאמור בדיווח מה-7 ביולי 2005 לא הבשיל לכדי עסקה.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?