אורביט הגיעה להסכם עם משרד החוץ האמריקאי בנושא ביטול עיכוב רשיונות יצוא

ע"פ ההסכם בוטלה מדיניות משרד החוץ האמריקאי לשלול או לעכב את רשיונות היצוא מארה"ב למוצרים ברי פיקוח ע"פ חוקי המסחר הבינלאומיים לנשק, ומשרד החוץ האמריקאי יחזור לטפל ברשיונות היצוא של החברות בנוהלי עבודה רגילים

TheMarker digital
TheMarker digital

חברת אורביט אלחוט טכנולוגיות הודיעה לבורסה ביחד עם החברה הבת ORBIT/FR, כי הגיעו להסכם עם משרד החוץ האמריקאי (המחלקה לפיקוח על מסחר צבאי) בנושא ביטול העיכוב לרשיונות יצוא מארה"ב. ע"פ ההסכם בוטלה מדיניות משרד החוץ האמריקאי לשלול או לעכב את רשיונות היצוא מארה"ב למוצרים ברי פיקוח ע"פ חוקי המסחר הבינלאומיים לנשק, ומשרד החוץ האמריקאי יחזור לטפל ברשיונות היצוא של החברות בנוהלי עבודה רגילים. תוקף ההסכם החל מה-29 באוגוסט 2005.

ב-10 בנובמבר 1999 דיווחה החברה הבת ORBIT/FR על שלילת רשיונות יצוא למוצרים שכפופים לחוקי המסחר הבינלאומיים בנשק בגלל הרשעתה בהפרת החוק לפיקוח על יצוא נשק. החברה הגיעה להסכם עם משרד החוץ האמריקאי המסיים את כל התביעות האזרחיות, הקנסות והסנקציות שהוטלו עליה כתוצאה מהפרת החוק.

לפי תנאי ההסכם מחוייבת ORBIT/FR בקנס של 100 אלף דולר ב-3 תשלומים שנתיים שווים. קנס של 200 אלף דולר הוטל עליה על מנת לכסות את ההוצאות לצורך ביצוע צעדים מתקנים ואמצעי פיקוח ובקרה לפי דרישות ההסכם. קנס נוסף של 200 אלף דולר הוטל על החברה, אך הושעה כל עוד החברות וחברות הבת שלהן עומדות בתנאי ההסכם וממלאות את חוקי הפיקוח על היצוא.

עוד נקבע בהסכם, כי במשך 6 השנים הקרובות ORBIT/FR וחברות הבת שלה בחו"ל לא ייצאו כל ציוד בטחוני שאינו אמריקאי או יספקו שירותים לציוד בטחוני שאינו אמריקאי למדינות המופיעות ברשימות המדינות האסורות לייצוא של משרד החוץ האמריקאי, ללא אישור עוזר מזכיר המדינה לעניינים פוליטיים צבאיים. אורביט אלחוט וחברות הבת האחרות שלה מחוייבות לתנאים אלה למשך 3 שנים בלבד.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן