יהודית, ליאון ולני רקנאטי עומדים בראש קבוצה שתרכוש מחצית מפוינטר תמורת 8 מיליון דולר

פוינטר תשקיע את תמורת ההשקעה ברכישת שגריר שנרכשה לא מזמן בידי DBSI - בעלת השליטה בנקסוס; העסקה משקפת לפוינטר שווי של 15-18 מיליון דולר

הרצל לקס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הרצל לקס

בני משפחת רקנאטי חוזרים לאט לאט לעניינים. ל-TheMarker נודע כי קבוצת גנדיר השקעות, שבבעלות יהודית יובל רקנאטי ובעלה ד"ר ישראל יובל, מובילה קבוצה הכוללת גם את בני הדודים לני וליאון רקנאטי להשקעה בחברת פוינטר.

הקבוצה תרכוש עד 49.9% מהון המניות של פוינטר, המתחרה באיתוראן, תמורת כ-8 מיליון דולר, פחות או יותר לפי שווי העסקה האחרונה שנעשתה בחברה עת רכשה נקסוס את השליטה בעסקת החלפת מניות. שווי זה נע בין 15 ל-18 מיליון דולר. פוינטר מפעילה בישראל חבילת שירותים מבוססי איתור בנוסף לפתרון מיגון כולל למניעת גניבת כלי רכב ומחזיקה בכ-40% מההתקנות של מערכות האיתור בשוק הישראלי.

מטרת ההשקעה היא רכישת חברת שירותי הדרך שגריר. DBSI, בעלת השליטה בנקסוס בה מחזיקים יוסי בן שלום ובועז דותן, הודיעה על כוונתה לרכוש את שגריר תמורת כ-200 מיליון שקל מידי הפניקס, כלל ביטוח ודלק רכב שמחזיקות בה במשותף. ההשקעה של הרקנאטים בפוינטר היא חלק ממימון העסקה הנ"ל, כאשר מי שתרכוש בסופו של דבר את שגריר תהיה פוינטר עצמה. יתרת הסכום לצורך הרכישה תועמד לטובת פוינטר בידי הבנקים ובאמצעות הנפקת אג"ח להמרה.

לבני הדודים ממשפחת רקנאטי אחזקות משותפות בחברת הספנות OSG ולאחרונה השתתפו, באמצעות גנדיר, בהנפקת מניות פרטית בחברת פלסטרו גבת בהיקף של 3 מיליון שקל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם