פלרם: התייקרות חומרי הגלם שחקה את הרווח התפעולי אולם הכנסות מימון סידרו לחברה עלייה של 56% ברווח הנקי

ההכנסות עלו ב-13% והרווח הגולמי נשחק ב-5%; החברה רשמה הכנסות מימון בסך 3.1 מיליון שקל, לעומת הוצאות בגובה דומה ברבעון המקביל, כתוצאה משינוי בשער החליפין

טל לוי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
טל לוי

פלרם, המייצרת מוצרי פלסטיק, מדווחת היום כי הכנסותיה ברבעון השני של 2005 צמחו ב-13.3% לעומת הרבעון המקביל, והסתכמו ב-229.3 מיליון שקל. על אף ירידה של 2% בהוצאות התפעוליות, רשמה החברה ירידה של 18% ברווח התפעולי. ואולם, הכנסות מימון בסך 3.3 מיליון שקל (לעומת הוצאות בגובה דומה ברבעון המקביל), סידרו לחברה עלייה של 56% ברווח הנקי שהסתכם ב-8.9 מיליון שקל.

בסיכום חציוני, עלו ההכנסות ב-13.6% ל-441 מיליון שקל והרווח הנקי עלה ב-6.6% ל-17.6 מיליון שקל.

45% מההכנסות מיוחסות לפעילות חטיבת ה-PVC (לעומת 48% ברבעון המקביל) ושאר ההכנסות מיוחסות לחטיבת הפליקרבונט. 58% מהמכירות מיועדות לאירופה, 26% לאמריקה, 10% לישראל והשאר ביתר חלקי העולם.

ביצועי החברה הושפעו רבות מהעלייה בחומרי הגלם ובעיקר במחיר הפוליקרבונט שהגיע ל"שיא רב-שנתי", כדברי החברה. עלייה זו היא שהורידה את הרווח הגולמי ב-5% (ל-55.5 מיליון שקל) והביאה לשחיקה ברווח התפעולי של החברה.

למרות הירידה ברווח התפעולי, הצליחה החברה לרשום גידול נאה ברווח הנקי, הודות לרווחי מימון בגובה 3.3 מיליון שקל, שמקורם בהכנסות של 3.1 מיליון שקל מהפרשי שערים, הכנסות בסך 2.1 מיליון שקל מעסקות גידור והוצאות ריבית של 1.9 מיליון שקל. ברבעון המקביל רשמה החברה הוצאות מימון בגובה דומה ובסך הכל, סיפק סעיף המימון שיפור של למעלה מ-6 מיליון שקלים.

מנכ"ל פלרם, עמוס נצר, אמר כי "ברבעון השני של 2005 מחירי חלק מחומרי הגלם ובעיקר מחירי הפוליקרבונט, הגיעו לשיא של השנים האחרונות כתוצאה מהביקושים הגדולים בעולם לפוליקרבונט. המרווח ביניהם ובין מחירי המכירה, מסביר את השחיקה ברווחיות הגולמית. יחד עם זאת, הצליחה פלרם לשמור על רווחיות סבירה באמצעות המשך העלאת מחירי המוצרים. ברבעון השלישי אנו רואים מגמת ירידה במחירי הפוליקרבונט, לראשונה מזה שנה. במידה שמגמת הירידה תימשך, אנו צופים שיפור בשיעורי הרווחיות של החברה".

עוד אמר נצר, כי "ברבעון השני חתמנו על הסכם שיתוף פעולה עם חברת הבנייה הממשלתית הגדולה בסין, BUCGYT, שבמסגרתו הקימו החברות חברה משותפת בסין, בשליטת פלרם, אשר תתמקד בשיווק ובמכירה בלעדית של מוצרי פלרם לפרויקטים גדולים לשוק הבניה והארכיטקטורה. בין היתר - פרויקטים הקשורים לאולימפיאדת בייג'ין 2008, כדוגמת קירוי איצטדיונים, סככות, שדות תעופה וכדומה".

פלרם, העוסקת בעיקר בייצור ובשיווק לוחות פלסטיק, נשלטת (72%) על ידי אגודת רמת יוחנן והיא נסחרת לפי שווי שוק של 311 מיליון שקל. מניית החברה ירדה מתחילת השנה ב-0.7%.

כתבות מומלצות

בריכות סחף מבטון אקולוגי של חברת אקונקריט הישראלית בניו-יורק

"שיטפון של יזמים": דור חדש מנסה להיכנס לתחום הכי בוער בהיי־טק

מכוניות של טסלה במפעל החברה. מייצרת את המנועים וחלק ניכר מהאלקטרוניקה של המכוניות שלה

המכונית הפרטית עוברת מהפכה שסוחפת את כל התעשייה

קניון ממילא בירושלים. "גידול במכירות של מותגי אופנה מוזלים"

"חיים את הרגע": אוכלים במסעדות, יוצאים לבלות — וטסים לחו"ל

שיעור העובדים שמרגישים שהם בעלי השפעה, ושמקום העבודה שלהם מניע אותם לתרום ולהגיע
להישגים, ירד באופן משמעותי השנה

"הבטיחו לקדם אותי ואז הביאו מישהו מבחוץ. אם זה יקרה שוב – אתפטר"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

נתי סיידוף, בעל השליטה בשיכון ובינוי. רכש את החברה בהנחה של 13% על מחיר הבורסה של המניה

נטישת מנהלים, חוב תופח — ותשואת חסר עמוקה: מה קורה בשיכון ובינוי?

צעירים בטיילת בתל אביב. בקשה מהעובדים להגיע למשרד נהפכת להתקפה פרסונלית עליהם

"הפסקתי להעסיק צעירים. הם מפונקים ולא ראו אותי, אלא רק רצו לקחת ממני"