צביקה בארינבוים השלים לגילת סאטקום גיוס בלונדון של 8 מיליון דולר לפי שווי של 30 מיליון דולר

ברק מונה לאחרונה לנשיא גילת סאטקום; בארינבוים: "בתקופה זו בשוק בלונדון, זו הבעת אמון של המשקיעים שהשקיעו בחברה הבת לפי שווי כמעט כפול מהשווי בו נסחרת סאטקום מערכות בת"א"

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת נוימן
אפרת נוימן

חודשי הקיץ נחשבים ל"יבשים" בשוק ההון הבריטי. חברת די-פארם הישראלית אף נאלצה לדחות את ההנפקה שתוכננה לסוף יולי, ונראה שרוב החברות הישראליות שבצנרת ההנפקות ממתינות לספטמבר. אבל בכל זאת, יש גם מי שמצליח לגייס בתקופה זו. היום הודיעה סאטקום מערכות מקבוצת וורדלגרופ, שבשליטת צביקה בארינבוים, כי השלימה הנפקה ב-AIM של החברה הבת גילת סאטקום. החברה גייסה 8 מיליון דולר לפי שווי של 30 מיליון דולר (לפני הכסף).

סאטקום מערכות עוסקת במתן שירותי תקשורת מקומית ובינלאומית, המבוססת בעיקר על תקשורת לוויינית. בגילת סאטקום מרוכזת רוב פעילות החברה, ולאחרונה מונה ראש הממשלה לשעבר, אהוד ברק, לנשיא גילת סאטקום. אחרי עלייה של 40% ב-12 החודשים האחרונים, נסחרת כעת סאטקום בתל אביב לפי שווי שוק של 100 מיליון שקל.

"בתקופה שכזו בשוק בלונדון, אנו רואים בהצלחת ההנפקה הבעת אמון גדולה של המשקיעים המוסדיים, אשר השקיעו בחברת הבת לפי שווי כמעט כפול מהשווי בו נסחרת סאטקום מערכות בתל אביב", ציין בארינבוים, והוסיף כי "ההנפקה ב-AIM תחזק את המבנה המאזני של החברה, תאפשר לה להשתתף במכרזים גדולים וכן להמשיך בפיתוח העסקי המואץ, תוך חדירה למדינות נוספות ומתן שירותים נוספים, בין היתר, באמצעות מיזוגים ורכישות".

רק באפריל 2004 נרכשה סאטקום מכונס נכסים על ידי בארינבוים תמורת 25.5 מיליון שקל. מאז, היא סיפקה הרבה חדשות לשוק ההון. זמן קצר לאחר שנחלצה מידי הכונס, רכשה סאטקום את חברת גאיה תמורת 1.9 מיליון שקל, סאטקום גייסה 50 מיליון שקל וגם רכשה בתחילת השנה את אי.פי פלנט, שבשליטת יורוקום תקשורת, תמורת 36 מיליון שקל במזומן.

את 2004 סיימה סאטקום עם רווח נקי של 10.1 מיליון שקל במחזור של 77.7 מיליון שקל. ברבעון הראשון של 2005 רשמה סאטקום רווח נקי של 3.1 מיליון דולר במחזור של 22.2 מיליון דולר.

למרות ההודעה לעיתונות על סיום הגיוס, דיווחה הבוקר סאטקום לבורסה בתל אביב כי ההנפקה צפויה להסתיים בימים הקרובים, והתאריך המיועד לרישום המניה למסחר הוא 9 באוגוסט.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט