אופיר אופטרוניקה מנהלת מו"מ לרכישת קבוצת חברות בחו"ל בתמורה ל-3.5 מיליון דולר

המחיר עשוי לעלות ל-5 מיליון דולר בהתאם לביצועי הקבוצה הנרכשת בשנתיים הקרובות; השלמת העסקה צפויה בחודשים הקרובים; פעילות הקבוצה הנרכשת סינרגטית לאחת מפעילויותיה של אופיר בתחום האזרחי

נתן שבע
נתן שבע

אופיר אופטרוניקה, העוסקת בייצור ושיווק מוצרים לשוק המערכות האלקטרו-אופטיות, מדווחת הבוקר על מו"מ לרכישת קבוצת חברות בחו"ל בתמורה ל-3.5 מיליון דולר. מנגנון התשלום כפוף לביצועי הקבוצה הנרכשת בשנתיים הקרובות, כך שסכום הרכישה יכול לטפס ב-1.5 מיליון דולר נוספים ל-5 מיליון דולר שישולמו עד מארס 2008.

אופיר אופטרוניקה מפזרת ערפל סביב פרטי ההסכם ואף אינה נוקבת בתחום שבה עוסקת הקבוצה, אך מציינת כי פעילותה סינרגטית לאחת משלוש פעילויותיה של אופיר בתחום האזרחי. פעילותה של אופיר כוללת פעילות בתחום מוצרי האופטיקה - מכלולי עדשות, מוצרי מדידה ללייזרים ומוצרי מכשור משולב לייזר למדידת מרחק ומיפוי תלת מימדי.

הקבוצה הנרכשת בנויה משלוש חברות המפוזרות ברחבי העולם וייתכן כי בסיסה בארה"ב. עיקר מכירותיה של אופיר מופנה לחבל ארץ זה (40%). הרכישה המתוכננת מיועדת להרחיב את סל המוצרים של החברה ואת כושר הייצור שלה ומוצרי הקבוצה מיועדים לאותם שווקים ולקוחות להם מיועדים מוצריה של אופיר. על פי המחיר שמשלמת אופיר, היקף המכירות של הקבוצה הנרכשת מסתכם בכ-4 מיליון דולר.

"קשה לנו להרחיב בנושא אך שני הצדדים רוצים בהשלמת המו"מ, שיכול לקחת מספר חודשים כך שייתכן והעסקה תושלם עד סוף השנה", אומר הבוקר מיכאל בלייוס, מנהל הכספים של אופיר אופטרוניקה, "אנחנו עדיין עומדים בתחזית הצמיחה של 25% עליה הכרזנו בעבר בתקשורת ואנחנו מעריכים כי החציון השני יהיה חזק במיוחד בתחום האופטיקה שהוא מנוע בצמיחה שלנו", מציין בלייוס.

אופיר, שנשלטת בידי גרינפילד אפריים ויעקב זרם המנכ"ל, נסחרת לפי שווי של 240 מיליון שקל לאחר שזינקה בתחילת השנה בכ-30%. את הרבעון הראשון של השנה סיימה החברה ברווח נקי של כ-3.1 מיליון שקל עם הכנסות של 42 מיליון שקל לעומת רווח של 750 אלף שקל והכנסות של 35 מיליון שקל ברבעון הפותח של 2004.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?