בני משפחת רקנאטי מאמינים בפלסטרו: השקיעו כ-6.4 מיליון שקל בהנפקה הפרטית שהושלמה השבוע

יהודית יובל-רקנאטי השקיעה כ-2.9 מ' ש' בעוד חברה שבבעלות לני רקנאטי השקיעה כ-3.5 מ' ש'; צבר הזמנות של 2 מ' ד' אצל פלסטרו צ'ילה הוביל את החברה להשקעה בהכפלת כושר הייצור במדינה זו

אלי דניאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי דניאל

בני משפחת רקנאטי השקיעו כ-6.4 מיליון שקל בהנפקה הפרטית אותה השלימה השבוע חברת פלסטרו השקיה. בסך הכל גייסה החברה הנמצאת בשליטת קיבוץ גבת גיוס של כ-11.8 מיליון שקל בהנפקה פרטית בה נטלו חלק גם גופים מוסדיים ובהם חברות הביטוח הראל השקעות (הראל1 :ת"א) והפניקס (פנקס1 :ת"א).

חברת גנדיר נדל"ן, הנמצאת בבעלותה של יהודית יובל-רקנאטי, השקיעה במסגרת ההנפקה כ-2.9 מיליון שקל ברכישה של שלושת אלפים יחידות אשר כללו, בסך הכל, 96 אלף מניות פלסטרו, כ-1.9 מיליון איגרות חוב (סדרה א') הניתנות להמרה למניות של החברה וכן 42 אלף כתבי אופציה.

כמו כן, חברת סולם ניהול ל.ר השקיעה במסגרת ההנפקה כ-3.5 מיליון שקל ברכישתן של 118.4 אלף מניות, כ-2.4 מיליון איגרות חוב להמרה ו-51.8 אלף כתבי אופציה. נציין כי סולם ניהול ל.ר, אשר החזיקה טרם ההנפקה ב-0.5% ממניות פלסטרו, נמצאת בבעלותה המלאה של חברת אחזקות פיננסיות סולם אשר בעל המניות בה הוא לני רקנאטי. יצוין כי המניות אותן רכשו בני משפחת רקנאטי יהיו חסומות למכירה למשך תקופה של שלושה חודשים ממועד ההנפקה.

בנוסף, חברת הראל השקיעה בהנפקה כ-2.7 מיליון שקל בעוד הפניקס וחברת הבת שלה, הדר ביטוח, השקיעו יחדיו כ-2 מיליון שקל. בעקבות ההנפקה דוללה החזקת קיבוץ גבת בפלסטרו לרמה של כ-76.7% בעוד בני משפחת רקנאטי מחזיקים עתה בכ-2.1% ממניותיה של יצרנית מוצרי ההשקיה.

בתוך כך, פלסטרו מסרה היום כי היא ביצעה לאחרונה השקעה בחברת הבת שלה בצ'ילה על מנת להכפיל את כושר הייצור של חברה זו. ההשקעה בוצעה לאור הביקוש הגדול למוצרי החברה במדינה הדרום אמריקאית כאשר צבר ההזמנות של החברה הבת עולה על 2 מיליון דולר.

פלסטרו צ'ילה הוקמה על ידי החברה הישראלית לפני כארבע שנים, כאשר מפעל הייצור של חברה זו הוקם במהלך המחצית השניה של שנת 2002. את השנה החולפת סיימה פלסטרו צ'ילה עם מכירות של 3.1 מיליון דולר, ותחזית מכירותיה לשנה הנוכחית עומדת על 4.2 מיליון דולר - גידול של 35% לעומת השנה שעברה.

פלסטרו סיימה את הרבעון הראשון של השנה עם הכנסות של 69.5 מיליון שקל, עלייה של 24% לעומת הכנסות הרבעון המקביל. השורה התחתונה של פלסטרו הצביעה על רווח נקי של כ-3.1 מיליון שקל,רווח אשר שיקף שיפור משמעותי לעומת רווח של 237 אלף שקל שהושג ברבעון הפותח של 2003.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ירוחם אקסלרטור מיינדסט 2019

"סבב הגיוס הראשוני התבסס על חלום, עכשיו הוא התחבר למציאות"

גילעד אלטשולר. "זקן אחד, אלטשולר, הזהיר - ואף אחד לא שמע"

הוא צדק? הסיכון גדל, ונבואת הזעם של אלטשולר עלולה להתגשם