לאחר פרסומים רבים בתקשורת: ראש הממשלה לשעבר אהוד ברק מונה לנשיא גילת סאטקום

אין בהסכם כדי למנוע את חזרתו של אהוד ברק לכנסת; בתמורה יקבל ברק דמי ניהול חודשיים וכן אופציה לרכישת עד 5% מהונה של גילת לפי שווי של 20-40 מיליון דולר; לפני כשבוע הודיעה החברה על כוונתה להנפיק בבורסת ה-AIM בלונדון לפי שווי של כ-30 מיליון דולר

נתן שבע
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
נתן שבע

לא מעט פעמים עלו בתקשורת ידיעות כי אהוד ברק, רה"מ לשעבר, מתכוון להיכנס להשקעה בגילת סאטקום, חברה נכדה של וורלדגרופ, שבשליטת צביקה בארינבוים. המו"מ נכשל, וחודש פעמיים תוך לא מעט רעש בתקשורת בעמודים הראשונים של מדורי הכלכלה. הבוקר הודיעה החברה לבורסה כי ברק יכהן כנשיא (ללא תפקיד ביצועי - Non Executive President) בגילת סאטקום. על פי ההערכות, עשוי ברק לייעץ לחברה ברמה האסטרטגית ופחות בפן הניהולי-מעשי שלה. ברק מתמודד בפריימריס של העבודה על תפקיד היו"ר והמועמד לראשות הממשלה. בהודעה שהוציאה החברה לבורסה מצוין כי אין בהסכם כדי למנוע את חזרתו של אהוד ברק לכנסת והממשלה.

בתמורה יקבל ברק דמי ניהול חודשיים, וכן אופציה לרכישת עד 5% מהונה של גילת סאטקום, ועל פי מחיר המשקף לגילת שווי של 20 עד 40 מיליון דולר, כלומר השקעה של כ-1-2 מיליון דולר. את חתימת העסקה ליווה עו"ד דוד גיט שייצג את אהוד ברק. גיט הוא שותפה של עו"ד מיכל ברק, בתו של ראש הממשלה.

גילת סאטקום - העוסקת במתן שירותי תקשורת פנים ארצית ובינלאומית, בעיקר באמצעות לוויין - הודיעה לפני כשבוע על כוונתה להנפיק בבורסת ה-AIM בלונדון לפי שווי של כ-30 מיליון דולר, כמחצית מהשווי שדובר עליו בעבר בתקשורת. כניסתו של ברק לחברה צפויה ודאי להשפיע לחיוב על ה"רוד שואו" שתערוך החברה לקראת הנפקתה.

בנוסף הודיעה החברה כי ארז גיסין, מנכ"ל אי.פי פלנט, שנרכשה על ידי וורלדגרופ בחודשים האחרונים ועוסקת בתחום דומה לגילת סאטקום, ימונה כדירקטור וסגן יו"ר גילת. גיסין יקבל בתמורה דמי ניהול חודשיים ואף עשוי לרכוש כ-3% מגילת לפי שווי של כ-20 מיליון דולר לגילת וכנגד הלוואה שיקבל מהחברה.

ב-2004 גדלו הכנסות גילת סאטקום ב-43% לעומת 2003 - ל-77.7 מיליון שקל, רווחיה עלו ב-17% - ל-10.1 מיליון שקל.

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט