יצחק תשובה מרחיב אחיזתו בשוק המזון: גדות ביוכימיה עברה מבדקי איכות של חברות בינלאומיות בתחום

מנכ"ל החברה: "ההכרה שמערכת האיכות של גדות מקבלת משלושה ענקי מזון אלה עשויה להיות בסיס לחדירה של החברה לשווקים בעלי דרישות איכות מחמירות"

טל לוי
טל לוי

גדות ביוכימיה, מקבוצת דלק, דיווחה היום כי שלושה קונצרנים בתחום המזון: קראפט, נסטלה ופפסי, ערכו בדיקות במפעל החברה שבחיפה ובחנו תהליך היצור ותקינותו.

מנכ"ל גדות, יעקב זק, אמר היום כי גדות, על אף היותה ספק של חומרי גלם, שואפת להגיע למערכת איכות של ספק מזון, לפיכך אימצה נוהלי עבודה בהתאם לתקני איכות מחמירים. זק אומר כי "ההכרה שמערכת האיכות של גדות מקבלת משלושה ענקי מזון אלה, עשויה להיות בסיס לחדירה של החברה לשווקים בעלי דרישות איכות מחמירות".

זק אומר כי "כרגע, אנו מייצרים חומרי גלם לתעשיית המזון, כמו מינרלים המשמשים להעשרת המזון. על המוצרים לעמוד בתקני איכות מחמירים של חברות גדולות ועל כן ולקחנו החלטה אסטרטגית לשדרג את איכות המוצרים לתקן של מזון מוכן. לצורך כך, קיבלנו את אישור משרד הבריאות בדבר "תנאי ייצור נאותים" (GMP)".

זק מסביר כי חברות ענק פועלות גם על פי סטנדרטי איכות משל עצמן, וכי מפעל המעונין למכור תוצרת לחברה כמו נסטלה, חייב לעבור את אישורה.

"החברות הללו שלחו אלינו אנשי בקרת איכות שסיירו במפעל במשך מספר ימים והעניקו לנו אישור לייצר עבורם מוצרים. המשמעות היא שאנו יכולים למכור כעת מוצרים רבים יותר לחברות הללו. במקרה של קראפט, מדובר בעיקר לתוספים עבור גבינות תעשייתיות כמו גבינות לפיצה, עבור נסטלה: תוסף סידן למזון לתינוקות ולפפסי נמכור תוסף המיועד למשקה אנרגיה לספורטאים".

הכנסותיה של גדות ברבעון הראשון של 2005, עלו ב-10% לעומת הרבעון המקביל והסתכמו ב-92 מיליון שקל. הרווח התפעולי עלה בשיעור מתון יותר של 3.75%, ל-16.6 מיליון שקל. בסך הכל, דיווחה החברה על רווח נקי של 9.3 מיליון שקל לעומת 8.6 מיליון שקל ברבעון המקביל ו-86 מיליון שקל לכל 2004. לפני כחודש, השלימה החברה גיוס הון ראשון בהיקף של 119 מיליון שקל (נטו) בבורסה לניירות ערך בתל אביב, והוא כלל מניות ואגרות חוב להמרה.

גדות ביוכימיה עוסקת ביצור, שיווק ומכירת פרוקטוזה לתעשיית המזון, וכן בייצור, שיווק ומכירת חומצת לימון, מלחים ומוצרים נוספים בעיקר לתעשיית המזון, הפרמצבטיקה והדטרגנטים. החברה נשלטת (65%) בידי דלק השקעות שבשליטת יצחק תשובה ובז"ן (23%) והיא נסחרת לפי שווי שוק של 310 מיליון שקל.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?