כור השלימה את עסקת טלרד: פועלים ונצ'רס וקרן הרבורווסט מארה"ב הצטרפו לפורטסימו ברכישת 39% מהחברה

כור, שקיבלה 10.5 מיליון דולר בשנה שעברה והשקיעה אותם חזרה בטלרד, תקבל כעת 6.25 מיליון דולר; מתחילת השנה מחקה כור 40 מיליון שקל בגין מהלך התייעלות בטלרד שנקלעה למשבר ולהפסדים

הרצל לקס
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
הרצל לקס

מאת הרצל לקס וצורי דאר

חברת האחזקות כור השלימה את החלק השני במהלך לגיוס שותפים להשקעה בחברה הבת טלרד. כור תמכור 39% מטלרד לקרן ההשקעות פורטיסימו, לפי ההסכם בסוף 2004, כשאל פורטיסימו, שהמשקיעה המרכזית בה היא חברת מגדל, יצטרפו בהשקעה גם קרנות ההון סיכון פועלים ונצ'רס והרבורווסט האמריקאית.

כור מכרה את המניות תמורת 16.75 מיליון דולר, מהם כ-10.5 מיליון דולר הועברו ע"פ ההסכם לטלרד עצמה כהלוואה (שנמחקה כולה מספרי כור כחלק מן העסקה). כעת תקבל כור לידיה 6.25 מיליון דולר, שהם יתרת הסכום, אולם בשינוי מתנאי ההסכם שנחתם בנובמבר האחרון לא תשקיע סכומים אלו בטלרד אלא תשאיר אותם בקופתה. כור שוחררה בנוסף מחלק מהתחייבויות השיפוי לטלרד שנקבעו בעסקה המקורית. העסקה משקפת לטלרד שווי של כ-33 מיליון דולר, קרוב לערך שבו רשומה החברה בספרי כור לאחר סדרה של מחיקות שנרשמו בשנה האחרונה.

טלרד עוסקת בפיתוח פתרונות וציוד תקשורת מסוגים שונים והיא ידועה בעיקר בזכות המרכזיות והטלפונים שייצרה בעבר. כיום מגיעות רק כ-20% מהכנסותיה ממכירת מרכזיות ואת רוב ההכנסות היא שואבת ממכירת מוצרים של נורטל. בשנים האחרונות נקלעה טלרד לקשיים עסקיים כבדים. את שנת 2004 היא סיימה בנפילה של 25% במכירות ובהפסד נקי של 36 מיליון דולר. גם ברבעון הראשון נמשך המשבר וטלרד רשמה הפסד תפעולי של 5 מיליון דולר.

כחלק מההתקשרות עם פורטיסימו החלה כור במהלכי פיטורים והתייעלות בחברה, שבגינם נרשמו הוצאות חד פעמיות גדולות של 40 מיליון שקל שהביאו להפסד של 17 מיליון דולר ברבעון הראשון. זו היתה הפעם הרביעית בה יושמו מהלכי התייעלות בטלרד בשנים האחרונות ומצבת העובדים של החברה ירדה משיא של 3,200 עובדים ב-1998 ל-630 עובדים כיום. מהלכי הפיטורים הללו גבו מטלרד במהלך השנים האחרונות סך של 130 מיליון דולר.

פורטיסימו, וכן שותפיה החדשים, פועלים ונצ'רס והרבורווסט, מקווים שלאחר מהלכי הפיטורים וההתייעלות תוכל טלרד להתאושש ולחזור לרווחיות. "מאז השקעתנו הראשונה בטלרד התמקדנו בהחזרת טלרד לרווחיות בטווח הקצה ובבניית מנועי צמיחה ארוכי טווח. טלרד צפויה לחזור לרווחיות עד סוף השנה" אמר יובל כהן, מנכ"ל פורטיסימו.

ערן גרשט, מנכ"ל פועלים ונצ'רס, אמר כי הבעיה המרכזית בטלרד היתה התמקדותה בעבודה מול נורטל, שחשפה את טלרד לבעיות ולמשבר בפעילותה של ענקית התקשורת הבינלאומית. "יש בחברה הזו הרבה מאוד ידע שנצבר, היא פועלת בהיקפים גדולים ואנחנו מאמינים שעם התמקדות נכונה בפתרונות תקשורת של הדור הבא, כמו VOIP (העברות קול על בסיס אינטרנט) למשל, החברה תחזור להרוויח. יש בטלרד את הפוטנציאל והמשאבים להפוך למפתחת וספקית ציוד תקשורת מובילה בתחומה".

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט