חברת ההנדסה לודן תכפיל ההכנסות השנתיות שלה: השלימה רכישת חברה הולנדית בתמורה כוללת של 1.3 מיליון יורו

החברה רכשה את KH ביחד עם איש העסקים, גיא סברסקי; סיימה את 2004 עם הכנסות של 19 מיליון יורו וברווח שולי; KH מתמחה במתן שירותי הנדסה ובביצוע פרויקטים עבור תעשיית הכימיה והפרמצבטיקה

נתן שבע
נתן שבע

חברת ההנדסה, לודן, תכפיל את ההכנסות השנתיות שלה. החברה הודיעה היום כי השלימה את רכישת חברת הנדסה ההולנדית KH, ביחד עם איש העסקים גיא סברסקי, שיחזיק בה בשיעור של 40%. השניים ישקיעו בחברה סכום של 600 אלף יורו, שיירשם כהלוואת בעלים, וסכום נוסף של 700 אלף יורו, שישולם בשנתיים הקרובות למוכרת - תאגיד KOOP ההולנדי.

KH, בדומה ללודן, עוסקת במתן שירותי הנדסה ובביצוע פרויקטים עבור תעשיית הכימיה והפרמצבטיקה בהולנד, ולה 250 עובדים. מחזור המכירות של החברה דומה לזה של לודן הישראלית, והסתכם ב-19 מיליון יורו בשנה וברווח נקי שולי. הנתונים מזכירים גם את חברת ההנדסה הישראלית, שסיימה את שנת 2004 עם הכנסות של 97 מיליון שקל, וברווח נקי של 1.5 מיליון שקל.

לודן פועלת בחו"ל באמצעות חברה בת ברומניה, וביקשה להרחיב את פעילותה מחוץ לישראל, לפני כשלוש שנים. החברה רצתה לעשות זאת בעיקר באמצעות רכישת חברה בח"ול, שתאפשר לה דריסת רגל משמעותית יותר שם, לצורך זכייה במכרזים.

KH, שנוסדה לפני למעלה מחמישים שנה, פועלת באיזור הקרוב לחוף הים, שם מרוכזת גם עיקר הפעילות התעשייתית. בשנת 2003 הודיעה לודן כי קיבלה אופציה לרכישת KH, לאחר שתבצע בדיקת נאותות מקיפה. לפני כחודשיים החליטה החברה למשש את האופציה, לאחר שקיבלה הנחה מסוימת במחיר.

ארנון אהרון, מנכ"ל החברה, נשמע הבוקר מרוצה מאוד מהשלמת העסקה וציין, כי להערכתו זו רק ההתחלה במהפך שעוברת לודן. "הסינרגיה בין שתי החברות היא חזקה ותרחיב את הפעילות שלנו בחו"ל. אנו כבר עובדים על מספר פרויקטים, יחד עם החברה ההולנדית. במקביל, חתמנו על שותפויות אסטרגיות עם חברות בסלובקיה ובולגריה, שעשויות לפתוח לנו דלתות נוספות", הוסיף אהרון.

לודן, שבשליטת אהרון דויטש ויעקב זלוסצר, נסחרת כיום לפי שווי של 50 מיליון שקל.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן