לאחר הגיוס שהעביר אותה להון עצמי של 12.5 מיליון שקל: סטארנייט יוצאת מרשימת השימור של הבורסה

החברה, העוסקת בפיתוח ציוד לראיית לילה, גייסה ממוסדיים כ-14 מ' ש' לאחר שהציגה שיפור ניכר בהכנסות ברווח ב-2004; מניית החברה זינקה בשנה האחרונה ב-650% והיא משקפת לה שווי שוק של 108 מ' ש'

טל לוי
טל לוי

לאחר שנסחרה כמעט שנתיים במסגרת רשימת השימור, הודיע דירקטוריון הבורסה כי מניות סטארנייט (סטנט :ת"א ) ייסחרו מעתה ואילך במסגרת הרשימה הרגילה. הצעד התאפשר לאחר שהחברה הצליחה לחסל את הגירעון בהונה העצמי, שבגינו עברה לרשימת השימור, והשיגה הון עצמי חיובי של 12.5 מיליון שקל.

רשימת השימור של הבורסה מהווה מעין אזהרה לפני מחיקת נייר הערך מהמסחר. המסחר בניירות הערך הנכללים ברשימת השימור נערך במתכונת מצומצמת והוא כולל את שלב טרום הפתיחה והפתיחה בלבד. ניתן להיסחר ברשימת השימור למשך תקופה של עד 3 שנים.

סטארנייט הצליחה לגייס 13.7 מיליון שקל באמצעות הנפקת מניות ושטרי הון למשקיעים מוסדיים ברבעון הראשון של שנת 2005 וכך הצליחה לצאת מרשימת השימור של הבורסה המיועדת לחברות בעלות הון עצמי נמוך מ-8 מיליון שקל.

סמנכ"ל הכספים של החברה, אורי נבו, משבח את השיטה הבורסאית שמעודדת חברות המפגינות פוטנציאל טוב. "שיטת המסחר של הבורסה מעודד חברות עם פוטנציאל", אומר נבו. "סטארנייט היתה במצב גבולי יחסית וקיבלנו את ההזדמנות מדירקטוריון הבורסה. גייסנו את הכסף הדרוש ואנו סמוכים ובטוחים שלא נכזיב".

סטארנייט יכולה, אם כן, לסמן "וי" נוסף גם על המטרה הזו, המצטרפת לגידול בצבר ההזמנות למוצרים שמפתחת החברה. לפני כשבוע חתמה החברה על חוזה משותף עם התעשייה האווירית, בעל חשיבות אסטרטגית רבה לפעילות של סטארנייט, לפיתוח טכנולוגיה שתאפשר להציג את נתוני הטיסה על משקפת הטייס. הפיתוח העתידי יכלול גם עוקב מטרה שיאפשר לטייס לנעול מטרה באמצעות הפניית ראשו בלבד. החברה הודיעה לאחרונה על חתימת חוזה בהיקף של 6 מיליון שקל לאספקת אמצעים לראיית לילה לשוק האזרחי והמשטרתי בארה"ב וכן על חוזה לאספקת כוונות טלסקופיות לראיית לילה לחברה בטחונית בהודו בהיקף של 6 מיליון דולר.

סטארנייט מנוהלת בידי בעל השליטה, מוטי סלומון, והיא עברה בשנה האחרונה מהפך שכלל צמיחה חדה במכירות: הכנסות החברה הכפילו עצמן בשנת 2004 לעומת השנה שעברה ועמדו על 26 מיליון שקל ואילו הרווח הנקי ב-2004 הכפיל עצמו פי 3 לעומת 2003 והסתכם בכ-6 מיליון שקל. החברה הציגה ברבעון הראשון של שנת 2005 רווח נקי של 377 אלף שקל לעומת הפסד של כמיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד.

שווי השוק של החברה עומד על 108 מיליון ומנייתה רשמה בשנה האחרונה זינוק מטאורי של 650%.

כתבות מומלצות

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

עומסים בנתב"ג

מבחינת חברות התעופה, השאלה אם תגיעו ליעד עם המזוודה היא "בעדיפות אחרונה"