שלמה אייזנברג: "הרכישה של מלם הטיסה אותנו שמונה שנים קדימה; מעכשיו אנחנו מספר אחת בשוק ה-IT"

ההצעה של אייזנברג לרכישת מלם - המשקפת שווי חברה של 195 מיליון שקל - היתה גבוהה משמעותית מההצעות של המתחרים; אלה כבר מזדרזים לדבר על המחיר הגבוה שאייזנברג שילם

אפרת נוימן
אפרת נוימן
אפרת נוימן
אפרת נוימן

"הרכישה של חברת התוכנה מלם הטיסה אותנו שמונה שנים קדימה ושמה אותנו בליגה מובילה בשוק ה-IT (טכנולוגיית מידע) בישראל" - כך אמר אתמול איש העסקים שלמה אייזנברג, לאחר שחברת תים שבשליטתו זכתה במכרז לרכישת חלקו של גד זאבי במלם (65%).

"אתמול בבוקר קיבלנו הודעה מהכונס שזכינו, והיום צפוי אישור של בית המשפט. יחד עם מלם, מגיעות מכירות הקבוצה ב-2004 ליותר ממיליארד שקל, מחזור הגבוה ב-15% מהמחזור של מטריקס. הוא גם גבוה מהמחזור של נס מפעילותה בישראל, שהסתכם ב-150-120 מיליון דולר ב-2004. לפי מספרי המכירות אנחנו מספר 1 בשוק ה-IT ואני לא מכיר מדד אובייקטיווי אחר", הוסיף אייזנברג.

המכרז לרכישת השליטה במלם העסיק בחודשים האחרונים את שוק התוכנה המקומי. לא פחות מ-20 גופים התעניינו ברכישה, ולבסוף הוגשו שבע הצעות. בין המתמודדים היו גם מטריקס מקבוצת פורמולה, קבוצת וואן 1 וטלדור, שהגישה הצעה יחד עם SPL של צביקה בארינבוים.

בסוף השבוע התקיים המכרז במשרדי משרד עו"ד ליפא מאיר ושות' בתל אביב, אשר שימש כונס נכסים מטעמו של הבנק הבינלאומי לקבוצת גלקסו של איש העסקים גד זאבי. ההצעה של תים בלטה בגובהה ולא הותירה תחרות של ממש. תים הציעה לרכוש את אחזקותיו של זאבי במלם תמורת 126 מיליון שקל. מחיר זה משקף למלם תג מחיר של 195 מיליון שקל והוא גבוה ב-13% ממחיר השוק של מלם בבורסה (173 מיליון שקל). ההצעה הבאה בתור, של חילן טק, היתה נמוכה בהרבה - רק 88 מיליון שקל.

מאז הבחירה בתים, נשמעו בקרב חלק מהחברות שהשתתפו במכרז ולא זכו תמיהה רבה בנוגע לכדאיות ההשקעה של אייזנברג. להערכתם, מדובר במחיר גבוה ומופרז, שלא משקף את שוויה הכלכלי של מלם.

"המתחרים האחרים הניחו שיוכלו להתמקח"

"הצענו מחיר שלדעתנו ראוי כלכלית", אומר אייזנברג, "הפער בינינו לבין המתמודדות הנוספות נובע משתי סיבות: מבחינה אובייקטיווית, הערך המוסף של הרכישה משמעותי יותר לתים מאשר לכל אחת מהקבוצות האחרות. בנוסף, נראה שהמתחרים האחרים הניחו שאם הם יציעו מחיר נמוך, הם יוכלו להתמקח ולהיכנס להתמחרות - אבל זה לא עבד".

תים עוסקת בשיווק ומתן שירותים למערכות מחשבים, תקשורת ותוכנה והיא שולטת באומניטק ובקומטק. עד לאחרונה היתה תים בעלת השליטה בחברת טי.טי.איי הנסחרת בנאסד"ק, אך לפני כשבועיים היא חילקה למשקיעיה את רוב אחזקתה בטי.טי.איי כדיווידנד בעין.

מלם מספקת פתרונות ושירותי מיחשוב, מפעילה לשכת שירות לעיבוד שכר ועוסקת גם במכירת תוכנה.

תים אמנם הצליחה לשפר את שורת ההכנסות בדו"חות ל-2004, אבל היא עדיין מפסידה. את 2004 סיכמה החברה עם הכנסות של 536 מיליון שקל והפסד נקי של 52 מיליון שקל, שיפור קל לעומת הפסד נקי של 62 מיליון שקל ב-2003.

"תים היא קבוצה ותיקה שפועלת כבר 32 שנה, אבל היסטורית ומסורתית היינו חזקים בתחום התשתיות והתוכנה. הרכישה היא מבחינתנו צעד אסטרטגי ראשון במעלה, והיא מרחיבה את תחום השירותים שלנו. נצטרך אמנם לעמול על בנייה מחדש של מבנה פנימי לקבוצה, אבל הרכישה מביאה אותנו ליעד שהיינו צריכים לעבוד עליו שנים", אמר אייזנברג.

ההנפקה של נס בנאסד"ק לפני כחצי שנה לפי שווי שוק של כ-400 מיליון דולר מעוררת את השאלה האם גם תים, שמשייטת סביב שווי שוק הנמוך פי כמה - 100 מיליון שקל - פוזלת לנאסד"ק. "אני בטוח שאם תים וחברות כמו מטריקס היו נסחרות בנאסד"ק, היו להן מחירים אחרים, אבל אני לא חושב שצריך להנפיק בחו"ל כל מה שזז. זה לא היה מעניין את האמריקאים אם היינו באים להנפיק חברת שירותים ומכירות תוכנה, וגם אין לנו כמעט פעילות בחו"ל. אני מאחל רק טוב לנס, הם עבדו קשה בשביל זה".

בנוסף לאישור של בית המשפט צריכה העסקה לקבל אישורים גם מהממונה על ההגבלים העסקיים ומהמדינה ואישור של הבנק הנושה. התנאי של אישור המדינה נוסף במהלך המכרז, וזאת מכיוון שמלם אחראית על נושאים רגישים, כמו מיחשוב מערכת הבחירות.

אייזנברג סמוך ובטוח שלא תהיה בעיה עם ההליכים הטכניים, אך להערכת גורמים מסוימים עשויה להיות בעיה בקבלת אישור המדינה. זאת מכיוון שעל אייזנברג נגזרו באחרונה 18 חודשי מאסר, לאחר שהורשע בספטמבר 2003 בעבירות של קבלת דבר במרמה בנסיבות מחמירות, הכללת פרטים מטעים בתשקיף, רישום כוזב במסמכי תאגיד והדחה בחקירה. אייזנברג הגיש ערעור.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?