אהוד ברק במו"מ להשקעה בהיקף 10 מיליון דולר בגילת סאטקום מקבוצת וורלדגרופ שבשליטת צביקה בארינבוים

ברק יחזיק ביחד עם שותף 50%-33% מגילת סאטקום בהשקעה לפי שווי שוק של 20 מיליון דולר; בשבוע שעבר רכשה גילת סאטקום את אי.פי.פלנט; ב-2004 הציגה סאטקום גידול של 43% בהכנסות ל-77.7 מיליון שקל; בלשכת ברק סירבו להגיב לידיעה

אפרת נוימן
אפרת נוימן
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אפרת נוימן
אפרת נוימן

בתחילת השבוע דיווחה חברת סאטקום מקבוצת וורלדגרופ, שבשליטת צביקה בארינבוים, כי היא מנהלת משא ומתן להכנסת שותף אסטרטגי לחברה הבת - גילת סאטקום בשיעור של 50%-33% ולפי שווי חברה של 20 מיליון דולר.

ממקורות המקורבים לעסקה נודע כי השותף המסתורי הוא ראש הממשלה לשעבר - אהוד ברק, שיחד עם שותף נוסף מתכנן להשקיע בגילת סאטקום כ-10 מיליון דולר.

בארינבוים יכול בינתיים להיות מרוצה מהרכישה של סאטקום (סטקום :ת"א ) לפני כשנה מכונס נכסים. מאז רכש בארינבוים כ-50% מסאטקום לפי מחיר של 1.7 שקלים למניה, הוסיפה המניה כ-150%, וכעת היא נסחרת בתל אביב לפי מחיר של 4.1 שקלים. מחיר זה משקף לה שווי שוק של 100 אלף שקל.

סאטקום עוסקת במתן שירותי תקשורת פנים ארצית ובינלאומית, בעיקר באמצעות לוויין. ב-2004 הציגה החברה גידול של 43% בהכנסות לעומת 2003 ל-77.7 מיליון שקל ועלייה של 17% ברווח הנקי שהסתכם ב-10.1 מיליון שקל. משה אברהם, יו"ר סאטקום, ציין באחרונה כי החברה צופה ב-2005 גידול של עשרות אחוזים בהכנסות.

כיום פועלת סאטקום באמצעות שלוש חברות בנות: ישראסט תקשורת בינלאומית, גילת סאטקום וגאיה (שנרכשה לפני פחות משנה תמורת 1.9 מיליון שקל), כשגילת סאטקום וישראסט פועלות כיחידה תפעולית ועניינית אחת. עם זאת, סאטקום פועלת לביצוע ארגון-מחדש שמטרתו ריכוז הפעילות בתחום שירותי התקשורת בגילת סאטקום. הארגון-מחדש מתוכנן להתבצע כך שגילת סאטקום תרכוש את פעילות ישראסט ואת נכסיה, ולאחר מכן תהפוך ישראסט לריקה מתוכן.

בשבוע שעבר דיווחה סאטקום על השלמת רכישת אי.פי פלנט (I.P.Planet) על ידי גילת סאטקום, תמורת 36 מיליון שקל במזומן. אי.פי פלנט פועלת בתחום שבו פועלת סאטקום - שירותי תקשורת לוויינית, והיא מתמקדת בשיווק ובהפצה של חבילות תקשורת למדינות מתפתחות, בעיקר באפריקה.

מלשכת ברק נמסר: "אין תגובה".

כתבות מומלצות

שיעור באוניברסיטה. באקדמיה מצופה מהסטודנטים להתמודד עם בעיות שלא ראו קודם

הסטודנטים באקדמיה נדרשים לראשונה לחשיבה מעמיקה - והתוצאות עגומות

דירה בהנחה

6,269 משקי בית זכו בהגרלה. אבל האם בכלל כדאי לקנות דירה בהנחה?

לחוסכים הסולידיים יש אלטרנטיבה

שעתו היפה של החוסך הסולידי: יש חלופה טובה יותר לפיקדון בבנק

טסלה, מודל S. המחיר למי שיזמין את המודל היום ייקבע בהמשך

אחרי כמעט שנתיים: הדגמים הגדולים של טסלה מגיעים לישראל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אלעד כהן (מימין), ניצן רנגיני בוצר ודניאל בוצר

ממשכורת של 30 שקל בשעה – לווילה בת שלוש קומות במושב מבוסס בשרון

מסיבה בבריכה, אילוסטרציה

בעל הבית מרוויח 15 אלף שקל ללילה - החיים של השכנים נהפכו לסיוט