התשואה על ההון של הבינלאומי עלתה ל-6.9% ב-2004; הרווח הנקי עלה ב-55% ל-242 מ' ש'

מרבית השיפור נובע בשל ירידה של 29% בחובות המסופקים שקטנו ל-437 מיליון שקל; הרווחים מפעולות מימון עלו ב-6% ל-1.43 מיליארד שקל; הוצאות השכר של הבנק עלו ב-4.5% והסתכמו ב-820 מיליון שקל בעקבות תוכנית פרישה מרצון

נתן שבע
נתן שבע

הבנק הבינלאומי (בנלמ5:ת"א ), הבנק החמישי בגודלו במדינה, הוא הראשון בין הבנקים הגדולים להציג את דו"חותיו הכספיים לשנת 2004.

הבנק, שבשליטת פיבי אחזקות של צדיק בינו, מדווח על גידול של 6% מרווחיות מפעולות מימון (מקביל להכנסות בחברה תעשייתית) ל-1.43 מיליארד שקל. הבנק מציין כי השיפור הושג בעקבות השיפור במרווחים של הבנק, בעיקר במגזר השקלי הלא צמוד, ובשיפור בתשואה על הון העצמי הפנוי שקוזזה בירידה בהיקפי הפעיליות המימונית. כלומר, השיפור הושג בעקבות שיפור בהפרשים שבין ההלוואות שהבנק מעניק והתשואה שהוא נותן על הפקדונות, מהשקעותיו השונות וכנגד ירידה בהיקפי הפעילות.

הבנק הצליח לצמצם את ההפרשה לחובות מסופקים ב-29% ואלו ירדו ל-437 מיליון שקל. בשורה התחתונה סיים הבנק את השנה עם גידול של 55% ברווח הנקי ל-242 מיליון שקל. בעקבות השיפור נרשמה גם עלייה בתשואה על ההון העצמי - 6.9% לעומת 4.8% בשנה שעברה.

השיפור בנתוני הבנק נרשם גם ברבעון הרביעי של השנה, אז הסתכם הרווח מפעולות מימון לפני הפרשה לחומ"ס ב-363 מיליון שקל, לעומת 346 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, המהווים גידול של 4.9%. ההפרשה לחומ"ס של הבנק ירדה ב-60% והסתכמה ב-77 מיליון שקל. בעקבות זאת עלה הרווח הנקי של החברה פי 3 ברבעון האחרון של 2004 לעומת הרבעון המקביל ופי 2 לעומת הרבעון הקודם ל-72 מיליון שקל, המשקפים תשואה של 8.2% על ההון העצמי.

העליות בשוק ההון הביאו לעלייה בהכנסות מעמלות תפעוליות שהבנק גובה מלקוחותיו על הפעולות שהם מבצעים. אלה עלו ב-7% ב-2004 והסתכמו ב-718 מיליון שקל. הוצאות השכר של הבנק עלו ב-4.5% והסתכמו ב-820 מיליון שקל בעקבות תוכנית פרישה מרצון שהנהיגה החברה לאורך השנה.

ברבעון האחרון של השנה השלים הבנק את רכישת בנק אינווסטק ונתוני הרווח וההפסד של בנק זה יאוחדו מהדו"חות הכספיים הבאים.

הבנקים הגדולים ממשיכים ליהנות מהמשך השיפור במשק שנמשך גם ב-2004. מנכ"ל הבנק, דוד גרנות, ששכרו השנה הסתכם ב-2.4 מיליון שקל (לא כולל הפרשות סוציאליות של כ-700 אלף שקל), ציין כי חלה עלייה ברווחיותו של הבנק תוך ירידה ברמת הסיכון, כשלראשונה מצמצם הבנק את החובות המסופקים שלו מאז 2000.

כתבות מומלצות

גילה פימה. "בשיא הקושי שלי ראיתי שאני יכולה להעלות חיוך למישהו אחר שקשה לו"

"לעבודה שלי יש סטיגמות, היא לא נחשקת. אבל לא אכפת לי מה חושבים"

אילו מניות עשויות לשרוד טלטלות קשות?

"שגר ושכח": האם יש מניה ששווה להשקיע בה ל-20 שנה?

ארוחה של מקדונלד'ס. המגמה הכללית של השמנה לא יכולה להיות מיוחסת רק להתנהגות של הפרט, אלא גם לסביבה שבה כולנו חיים

בשקט בשקט, העלימה מקדונלד'ס אופציה מהתפריט – והיא יודעת בדיוק למה

כספומט ביטקוין ברומניה. רשתות בלוקצ'יין שיצליחו לשרוד את התקופה הנוכחית - ייתכן שיזכו בכל הקופה

המשבר בקריפטו נכנס לשלב הבא: מלחמת כל בכל

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

האי סנטוריני ביוון.
גלויות הכתובות כאגדות
עם מודרניות

"פעם, בקיץ עוד אפשר היה למצוא טיסה ליוון ב–150 דולר. היום, זה כבר 450"

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"