משפחת רקנאטי מימשה מניות OSG ב-21.3 מיליון דולר

המכירה נעשתה לפי שווי אחיד למניה של חברת הספנות האמריקאית - 36.6 דולר; מכרה 583 אלף מניות בסך הכל

מני ארנון
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
מני ארנון

משפחת רקנאטי מימשה כ-583 אלף מניות של חברת הספנות האמריקאית אוברסיז שיפהולדינג גרופ (OSG) הנמצאת בשליטתה תמורת סכום של 21.3 מיליון דולר. זאת, לפי שווי מניה של 36.6 דולר.

לפני שבוע הודיעה חברת הספנות האמריקאית כי מכרה 3.2 מיליון מניות שלה לבנק ההשקעות מורגן סטנלי, וזאת בהתאם לתשקיף המדף לגיוס מזומנים בהיקף של עד 500 מיליון דולר, אותו הגישה ל-SEC (רשות ניירות ערך האמריקאית), לפני כשבועיים.

התמורה (נטו) ממהלך זה צפויה להסתכם בכ-115 מיליון דולר, והיא תשמש את החברה למימון פעילותה השוטפת. כמו כן, חברת הספנות העניקה לבנק ההשקעות אופציה לתקופה של 30 יום ולפיה יוכל לרכוש 720 אלף מניות נוספות של החברה, צעד אשר אם יתבצע, יזרים לקופת OSG כ-26 מיליון דולר נוספים.

בתוך כך, מספר בעלי עניין ב-OSG, וביניהם חלק מבני משפחת רקנאטי, מתכוונים למכור למורגן סטנלי 1.6 מיליון מניות בהתאם לתנאים לפיהם ביצעה החברה את הקצאת המניות הנוכחית ובתמורה לכ-56 מיליון דולר.

בהקשר זה נזכיר כי אריאל רקנאטי, אשר כיהן מ-1998 ועד ינואר 2003 כסגן נשיא בכיר וכאחראי על התכנון האסטרטגי בחברה, מחזיק בכ-1.7% ממניותיה, במישרין ובאמצעות Seaview Trust, אודי רקנאטי מחזיק במישרין ב-1.5% ממניות החברה, כאשר חברת Eagle Corp שבבעלותו מחזיקה בכ-0.8% נוספים. לבד מהחזקה זו, אודי רקנאטי הוא שותף ב-OSG Holding המחזיקה ב-8.3% ממניות חברת הספנות. באשר ליהודית יובל רקנאטי, הרי שבבעלותה יש כיום כ-3.2% מהון המניות של OSG.

OSG סיימה את הרבעון השלישי של שנת 2003 עם הכנסות בהיקף של 84.2 מיליון דולר, גידול של 35% בהשוואה להכנסות הרבעון השלישי של שנת 2002. בשורה התחתונה הציגה החברה רווח נקי של כ-14 מיליון דולר, שיפור ניכר בהשוואה להפסד של כ-29.7 מיליון דולר שנרשם ברבעון המקביל.

לחצו על הפעמון לעדכונים בנושא:

כתבות מומלצות

נתניה פרוייקט גינדי

חשבתם שהדירות בישראל יקרות? חכו ל"מס מגדלים" של 20 אלף שקל לדירה

שכונת הדר בחיפה

"אפסיד 400 שקל בחודש למשך עשור, אבל זה יתאזן": המשקיעים החדשים בנדל"ן

RUSSIA EV CHARGERS

שוד הנחושת: מה קרה ל-7,000 טונות של המתכת - ולמה זה צריך להדאיג אותנו

ג'ניפר דודנה

התגלית שלה שינתה את העולם. איך צריך להשתמש בה?

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

אילוסטרציה קולג' סטודנטים

מה היא הדרך להשיג חיים טובים? הנוסחה שמזעזעת את הצעירים

בית למכירה

המתווכת מצאה קונה שמוכן לשלם יותר - והרגיזה את בעלת הדירה: "קילקלתי לה את התוכניות"