לאומי: המניות הנמנות במדדים החדשים פיננסים 15, נדל"ן 15 ויתר 30 ימשיכו לרכז עניין גם בשבוע הקרוב

כך ציינו כלכלני הבנק בסקירתם השבועית; הם הוסיפו וציינו כי לנוכח הסביבה האינפלציונית הנמוכה והציפייה כי זו לא תשתנה בעתיד הקרוב, האגרות השקליות מציעות תשואה ריאלית עודפת על פני האגרות הצמודות, בפרט אלו בטווחים הארוכים

TheMarker digital
TheMarker digital

כלכלני בנק לאומי ציינו בסקירתם השבועית, כי הם סבורים שכינון ממשלת האחדות ובחירתו הצפויה של אבו-מאזן מחזקים את המומנטום המדיני ומספקים סיבות לאופטימיות למשקיעים. להערכתם, לאחר שיירגע האפקט המדיני בת"א צפויה השפעה גדולה יותר של מגמת המסחר בארה"ב על המדדים בת"א.

עוד ציינו כי בשבוע שחלף בלטה מגמה של מעבר ממניות המעו"ף למניות ת"א 75 ואפילו למניות קטנות יותר. בעיקר בלטו מניות ה-75 ובמיוחד אלו הנכללות גם במדד החדש, נדל"ן 15 (שעלה בשבוע החולף ב-5.3%). כלכלני לאומי ציינו כי מניות הנדל"ן מתאפיינות בגלי עלייה כאשר ישנה עלייה ברף האופטימיות בת"א. להערכתם, תעודות סל יושקו במהרה על המדדים החדשים וייצרו ביקושים למניות. כלכלני הבנק סבורים כי גם בהמשך המניות הנמנות במדדים החדשים פיננסים 15, נדל"ן 15 ויתר 30 ימשיכו לרכז עניין.

כלכלני הבנק ציינו, כי לנוכח הסביבה האינפלציונית הנמוכה והציפייה כי זו לא תשתנה בעתיד הקרוב, האגרות השקליות מציעות תשואה ריאלית עודפת על פני האגרות הצמודות, בפרט אלו בטווחים הארוכים.

אפיק שקלי - אגרות השחר לטווח הבינוני והארוך מהווים עדיין אפיק השקעה מעניין, זאת לנוכח רמת התשואות בהן, פעריהן מתשואות האג"ח בחו"ל מצד אחד והאגרות הצמודות מצד שני. בשל רמת התשואות הנמוכה בה אנו נמצאים, רמת הסיכון באפיק זה עולה. בהתאם, הטווחים הארוכים נושאים אמנם תשואה ריאלית גבוהה אך ההשקעה בהם כרוכה בסיכון גבוה יותר.

אפיק צמוד - כלכלני הבנק ממליצים לשקול השקעה באגרות צמודות לטווח בינוני לנוכח הצמצום הניכר בהיצע אג"ח ממשלתי מסוג זה, והביטחון שהן מקנות מפני עליות מחירים העלולות לנבוע בעיקר מעליית מחירי הסחורות ועלייה אפשרית בשערי המט"ח. עוד ממליצים בבנק על השקעה סלקטיבית באג"ח קונצרניות בעלות דירוג Investment Grade הנושאות תשואה עודפת של מעל ל- 0.8% על פני אג"ח מדינה. אפיק זה עתיד להתפתח גם השנה, כמענה חלקי לצמצום הנפקות האוצר.

כלכלני בנק לאומי ציינו, כי העלייה בשערו של הדולר אל מול השקל נבעה בעיקר מהתחזקות הדולר בעולם. להערכתם, שינוי המגמה בשערו של הדולר במהלך השבוע האחרון אינו מעיד על שינוי כיוון והסנטימנט השלילי במטבע האמריקאי צפוי להימשך אל מול המטבעות העיקריים בעולם כמו גם אל מול השקל.

להערכתם, כיוון המסחר בשקל-דולר בשבוע החולף הושפע מכיוון המסחר של הדולר בחו"ל, אך גם לשאלת זהות הנגיד הבא הייתה השפעה על המסחר, בשל אי הודאות סביב מדיניותו של הנגיד הבא.

בבנק סבורים כי חולשתו של המטבע האמריקאי טרם הגיעה לידי מיצוי, והיא צפויה להימשך. חולשה זו צפויה להיתמך בעיקר על גירעון סחר-החוץ הגבוה של ארה"ב והאפשרות כי חלק מההשקעות באפיק הדולרי בחו"ל ינותבו לשווקים אחרים, אטרקטיוויים יותר.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?