ח. מר לא עוצרת: ההכנסות גדלו ב-48% ל-156 מיליון שקל; הרווח התפעולי צמח ביותר מפי 2 ל-17.8 מיליון שקל

בעקבות גידול בהפרשה למס נשחק הרווח הנקי ב-16% לכ-7.1 מיליון שקל; שיעור הרווח הגולמי ירד ל-25.4% לעומת 28.5%; הרווח הנקי במהלך השנה צמח ב-72% ל-23.3 מיליון שקל

נתן שבע
נתן שבע

חברת ח.מר (מר :ת"א ), הנמצאת בשליטת חיים מר, המשיכה להציג שיפור בתוצאותיה העסקיות גם ברבעון השלישי של השנה, שעה שהכנסותיה הסתכמו ב-156 מיליון שקל - עלייה של 48% לעומת הכנסות הרבעון המקביל ו-10% יותר מהכנסות הרבעון הקודם. את תשעת החודשים הראשונים של השנה מסיימת החברה עם צמיחה של 58% לעומת התקופה המקבילה ל-431.7 מיליון שקל. בשורה התחתונה צמח הרווח הנקי במהלך התקופה ב-72% ל-23.2 מיליון שקל.

פילוח ההכנסות מראה כי הצמיחה בהכנסות נבעה בעקבות גידול של 102% במגזר התקשורת האלחוטית, תוך שהוא מייצר הכנסה של 91 מיליון שקל. לעומתו מגזר המערכות, שהניב הכנסה של 42.5 מיליון שקל, נשחק ב-12%, ומגזר התקשורת רחבת הפס ירד ב-17% והניב הכנסה של כ-27 מיליון שקל.

הרווח הגולמי של מר הסתכם בכ-39.7 מיליון שקל - צמיחה של כ-32% לעומת הרווח הגולמי שהושג ברבעון המקביל. יחד עם זאת, שיעור הרווח הגולמי עמד על כ-25.4% - טוב פחות משיעור רווח גולמי של כ-28.5% אותו הציגה מר ברבעון המקביל. מבחינה תפעולית השיגה החברה רווח של כ-17.8 מיליון שקל, שיפור ניכר בהשוואה לרווח תפעולי של 8.4 מיליון שקל שנרשם ברבעון השלישי של שנת 2003, וזאת לאור הגידול במחזור הפעילות, ירידה מתונה יחסית בהוצאות התפעוליות, ולמרות הירידה בשיעור הרווח התפעולי.

הפסד של כ-2.4 מיליון שקל מבטוחות סחירות, לצד ירידה בהוצאות המימון לרמה של 2.5 מיליון שקל, הביאו לכך שהשורה התחתונה של מר הצביעה על רווח לפני מס של 12.8 מיליון שקל - כמעט פי 2 מהרבעון המקביל. בשורה התחתונה נשחק הרווח הנקי לעומת הרבעון המקביל ב-16% בעקבות הפרשה למס ל-7.1 מיליון שקל.

פעילותה השוטפת של החברה ייצרה לה ברבעון החולף תזרים מזומנים שלילי בהיקף של כ-13.9 מיליון שקל, לצד עלייה בסעיף הלקוחות. בתום הרבעון הכילה קופת המזומנים כ-31.4 מיליון שקל, לצד פקדונות לזמן קצר בהיקף של כ-9.3 מיליון שקל ובטוחות סחירות בהיקף של 14.2 מיליון שקל. ההון העצמי של מר הסתכם בתחילתו של הרבעון הרביעי בכ-139.2 מיליון שקל - כ-30% ממאזנה.

בהתייחסה למגזרי הפעילות השונים מציינת מר כי בפעילות התקשורת האלחוטית בשוק המקסיקני חל שיפור, ומגמה זו צפויה להימשך. גם בברזיל מסתמנת עלייה בביקושים, אך בשיעור מתון יותר. ביולי קיבלה החברה הזמנה בתחום הביטחון בהיקף של 4 מיליון דולר, שתבוצע במשך כחצי שנה החל מחודש אוגוסט 2004.

לאחרונה נחתם הסכם לשיתוף פעולה עם מרקוני מאיטליה. עד עתה הוגשו מספר הצעות, אשר עדיין לא הוכרע דבר בגינן, ללקוחות איטלקים. על רקע הגדלת האסטרטגיה השיווקית של החברה, שצפויה להניב לה הכנסות נוספות בעתיד, בכוונתה של החברה לעשות מאמץ לגיוס הון במהלך שנת 2005, לשם מימוש אסטרטגיה אגרסיווית בתחום זה.

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?