עלייה של כ-30% בהכנסות וברווח הנקי של דן רכב; מנכ"ל החברה: "בשוק הליסינג יש יתרונות ברורים לגודל"

מפעילת AVIS דיווחה על הכנסות של 150 מ' ש' ורווח נקי של 17.4 מ' ש'; המנכ"ל, איציק וייץ: "עד 2006 נתפוס 22% משוק הליסינג"; "השחקנים הקטנים, כמו קאר אנד גו, לא יחזיקו מעמד"

שמוליק ינאי
שמוליק ינאי

חברת דן רכב (דרת :ת"א ), מפעילת AVIS בארץ, פירסמה את דוח"ות הרבעון השלישי לשנת 2004. החברה דיווחה על הכנסות בסך 150 מיליון שקל מול 116 מיליון שקל ברבעון המקביל אשתקד, ומול 127 מיליון שקל ברבעון הקודם. הגידול במכירות נובע בעיקר מהגדלת צי הרכב של אוויס, המסתכם כיום ב-18 אלף כלי רכב, גידול של כ-4,000 רכבים מהשנה שעברה.

בשורת הרווח הנקי רשמה דן רכב גידול של כ-30% מול הרבעון המקביל. ברבעון הנוכחי הרוויחה החברה 17.4 מיליון שקל. הרווח התפעולי גדל ב-10% יחסית לרבעון המקביל ל-37.3 מיליון שקל. אבל הגידול בהכנסות והוצאות מימון נמוכות במיליון שקל איפשרו לחברה להציג רווח נקי גבוה.

החברה הודיעה כי הפסידה במכרז להסעות, בו נטלו חלק 69 אוטובוסים זעירים בבעלותה. החברה האם דן, שהשתמשה בשירותי החברה במהלך 10 השנים האחרונות, בחרה בחברה אחרת למתן שירותי ההסעות החל מינואר 2005. היקף הפעילות השנתית לדן רכב בתחום ההסעות הגיע להיקף כספי של כ-10 מיליון שקל, אולם בחברה מעריכים כי הפסקת הפעילות לא תפגע באופן מהותי ברווחיות החברה.

את הירידה ברווח הנקי של החברה מהרבעון הקודם לנוכחי מסבירים בחברה בשינוי שיעורי המס על מסים נדחים, המסתכמים בחברה בכ-60 מיליון שקל. בחברה אומרים כי הרווח הנקי הגדול של הרבעון השני (18.7 מיליון שקל) נובע בעיקר מהורדת שיעור המס מ-36% ל-30%.

מנכ"ל דן רכב, איציק וייץ, מאמין כי החברה תתפוס עד שנת 2006 כ-22% משוק הליסינג בארץ. "כבר השנה", אומר וייץ, "אנחנו מצפים לגידול של כ-4%, ובשנה הבאה גידול של 18% נוספים". וייץ טוען כי גם במגזר השכרות הרכב המטרות דומות.

וייץ מציין עוד כי את הנתח העיקרי בשוק ההשכרות עדיין תופסות חברות ביטוח המבקשות רכבים חלופיים לזמן קצר, ולקוחות פרטיים בישראל. "התיירים תפסו פעם 30% מפעילות ההשכרות, אבל בשנים האחרונות ירד חלקם ביותר מחצי. כיום יש התאוששות אבל לא כזאת שמזכירה את השנים ההן".

וייץ טוען כי אירועי קאר אנד גו מהימים האחרונים ומכירת יורופ קאר לאחרונה מעידים כי בשוק הליסינג הגודל הוא הקובע. "צריך להבין", אומר וייץ, "כי מדובר בשוק עתיר הון שהשחקנים היחידים שיכולים לשרוד בו הם השחקנים הגדולים שיכולים לגלות גמישות פיננסית ולהזרים כספים".

וייץ מציין עוד כי השיטה בה חברות השכרת רכב מאג"חות פעילות בחברה ייעודית (SPC) פשטה את הרגל. "אני חושב שלפחות המשקיעים מבינים עכשיו שצריך להביט על כלל פעילות החברה ולא על פעילות מסוימת בה. חברת דן רכב כולה קיבלה דירוג A ממעלות, מה ששוב מדגים את נושא הגודל ואת חשיבותו", מסכם וייץ.

כתבות מומלצות

בתביעה נכתב כי הראיון כולו "התנהל בצורה שאינה מכבדת או רצינית״ כלפיה

המועמדת התחברה לראיון עבודה בזום - וקיבלה מהמראיין מייל שהדהים אותה

ריי דליו

מייסד קרן הגידור הגדולה בתבל: מזומן הוא זבל - ממשלות יחסלו את ביטקוין

ישראל פישר

יוקרה זה רע? כך נראים החיים במגדל חדש בתל אביב

מפגינים נגד יוקר המחיה מול בית הנשיא בסרי לנקה

קו השבר שעלול לקחת את הכלכלה העולמית למקום אחר, אפל יותר

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

בת ים

שתי דירות במחיר אחת: האם זהו עתיד תחום הפינוי-בינוי?

אפליקציית קלארנה. החברה נמצאת במגעים לגיוס סבב חדש לפי שווי שנמוך בכ-30% מהשווי שקיבלה לפני שנה בלבד

"היערכו לגרוע מכל": נבואות החורבן בהיי-טק מתחילות להגשים את עצמן