הסנונית הישראלית הראשונה בבורסת ה-OFEX הבריטית: אספרו תנפיק את מניותיה לפי שווי חברה של 6 מיליון ליש"ט

כך נודע ל-TheMarker; תציע עד 2.2 מיליון מניות לפי 45 פני למניה; בסך הכל תגייס 990 אלף ליש"ט; הגוף שיסייע לחברה בהנפקה - בית ההשקעות St Helen'S Capital

אלי דניאל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אלי דניאל

חברת אספרו טכנולוגיות מידע (ESPRO Information Technologies) מכפר סבא עתידה להפוך בקרוב לחברה הישראלית הראשונה להנפיק את מניותיה בבורסת ה-OFEX הבריטית, כך נודע ל-TheMarker.

החברה המפתחת מערכות קול רב לשוניות המיועדות למבקרים במוזיאונים ובמרכזי תרבות אחרים - כמו אתרים היסטוריים, טירות וכנסיות, פארקים וגני חיות - תציע למשקיעים לרכוש עד 2.2 מיליון מניות שלה לפי מחיר של 45 פני למניה, כך שהתמורה הכוללת אותה היא תגייס צפויה להסתכם ב-990 אלף ליש"ט. המניות אותן תציע החברה מהוות 16.5% מהון מניותיה כך שההנפקה תתבצע לפי שווי חברה של 6 מיליון ליש"ט (אחרי הכסף).

המוסד הפיננסי אשר יסייע לחברה בביצוע ההנפקה יהיה בית ההשקעות St Helen'S Capital ותמורת ההנפקה מיועדת לפעילויות השיווק של החברה. יצוין כי לחברה הסכם שיתוף פעולה אסטרטגי עם חברת HP בנוגע לפיתוח, שיווק ומכירת המוצר החדש של החברה הישראלית - מערכת ה-MyCollection.

את מוצריה של אספרו, אשר הוקמה בשנת 1992, ניתן למצוא במאות מוזיאונים ואתרי תיירות ברחבי העולם לרבות במרכז פומפידו בפאריס, בקולוסאום ברומא, באתר הארכיאולוגי בפומפיי ובמוזיאון ישראל בירושלים.

בורסת ה-OFEX נחשבת לבורסה השלישית בגודלה בלונדון (לאחר הבורסה הראשית ובורסת ה-AIM) והיא מיועדת לחברות עם מכירות בהיקף של מיליון דולר ויותר. הבורסה מציעה אפשרות לגייס סכומים של 3-2 מיליון ליש"ט במהירות ובעלויות נמוכות יותר מאשר בבורסות אחרות.

לאחרונה עוברת בורסה זו שינויים מהותיים, ובכללם היא מנוהלת על ידי הנהלת ה-AIM ונוספו בה שלושה עושי שוק חדשים, לאחר שפעלה תחת עושה שוק אחד. בין החברות אשר מניותיהן נסחרות בבורסת ה-OFEX ניתן למצוא גם את Arsenal Holdings PLC המחזיקה בשליטה בקבוצת הכדורגל הלונדונית, ארסנל.

כתבות מומלצות

ג'ורג'ה מלוני בנאפולי, שלשום

סערה נדירה: צירוף הגורמים שמאיים להיות חמור יותר ממשבר 2008

וילה רחוב קדמה הרצליה

הבנק סירב לקבל כסף מרוסיה - והרס את החלום על הווילה בהרצליה

ביידן לפיד הצהרת ירושלים

הדיל האמריקאי: מסלול ירוק להיי־טק הישראלי - תמורת הגבלת היצוא

קוסטה ריקה

"החופים פסיכיים, במחיר של מיליון וחצי קונים וילה קו שני לחוף - אבל אז המכות התחילו להגיע"

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

יוגה

"זה התחיל מכל מיני תל אביבים שחיפשו מפלט מהעיר, עכשיו יש כאן צונאמי״

רעות עייני ילדים מחוננים

"בקיץ היה לי כאן טירוף": כמה עולה לייצר ילד מחונן?