שלמה מעוז מזהיר: קליין מאבד שליטה על כמות הכסף; ככל שידחה את העלאת הריבית - ייאלץ להעלותה בשיעורים חדים

הכלכלן הראשי של אקסלנס נשואה: האג"ח מסוג שחר ייסחר בשבועות הקרובים ביציבות - ממליץ להתחיל לקצר את תיקי ההשקעות; קליין לא לומד ואינו מקבל החלטות מתונות אלא ממתין למשברים

ניצן כהן
ניצן כהן

"ככל שבנק ישראל ידחה את העלאת הריבית או לחילופין יגביר את ספיגת עודפי הנזילות באמצעות הגדלת מכירות המק"מ, כך ייאלץ להעלות את הריבית בשנה הבאה בשיעור חד יותר" - כך מזהיר היום הכלכלן הראשי של בית ההשקעות אקסלנס נשואה, שלמה מעוז, שבמקביל מבקר את מדיניות בנק ישראל ואומר כי "נראה שלפי שעה אין הבנק המרכזי של ישראל לומד את שיטות הפעולה של הפדרל ריזרב שבו מחליטים על צעדים מדודים במשורה ולא מחכים למשבר".

בנק ישראל ממשיך לאבד שליטה על כמות הכסף במשק, אומר מעוז ומסביר: אמצעי התשלום (M1) עלו בחודש יוני בשיעור חד של 21.6% בהשוואה לחודש יוני שעבר, וזאת בנוסף לעלייה של 17% בחודש מאי. "האינפלציה בשנה האחרונה היתה בשיעור אפס והתמ"ג עלה עד הרבעון הראשון של השנה בשיעור נומינלי של 3.4%, כך שבחישוב גס ניתן לומר כי כמות אמצעי התשלום עולים בשיעור הגבוה ב-15% מהנדרש".

מעוז מסביר כי בנק ישראל נמצא היום במלכודת בנושא הריבית. "אם יעלה את הריבית יאשימו אותו כי הוא פוגע בצמיחה של המשק שזה עתה התאושש ונמצא ברמות אבטלה של 10.9%. אם לא יעלה את הריבית ולפתע תתפרץ האינפלציה בשנת 2005 בייתר שאת, אז יאשימו אותו כי אינו קורא את המפה נכון. ולכן בחודשים הקרובים ימנע הבנק מלעשות שינויים בשער הריבית".

בנוגע להתפתחות בשוק הסולידי, מעריך מעוז כי אגרות החוב מסוג שחר ייסחרו בשבועות הקרובים ביציבות, אך הוא ממליץ למשקיעים להתחיל לקצר את תיק ההשקעות שלהם. מעוז ממליץ להתרכז בשבועות הקרובים באגרות החוב מסוג שחר לטווח הבינוני מסדרות 2670 עד 2671 כשלטווח של שנה השקעה באגרות החוב מסוג שחר מסדרה 2680 אפשרית. "מעבר לכך, התשואות אינן מצדיקות את הסיכון בשל התשואה העודפת הנמוכה מהנדרש".

כתבות מומלצות

בנייני דירות בסין. המחירים יצאו משליטה - הגיע זמן לתיקון?

האוויר מתחיל לצאת משוק הדיור ברחבי העולם. להלן חמש דוגמאות

קומת המסחר בבורסת ניו יורק. נדרש אומץ לב גדול כדי לקנות כשהשווקים נופלים

אחרי נפילה של יותר מ-20%, הגיע הזמן לקנות מניות? זה המדד שצריך לבדוק

מטוס של וויז אייר. החברה הציעה פיצוי של 600 יורו

אל על מובילה בביטולים, המטוס של וויז אייר "קיבל מכת ברק": קיץ כאוטי בנתב"ג

רכבת תחתית בספרד. הקמת המטרו בישראל מוערכת בעלות של 150 מיליארד שקל

מיליארדים מהפקעות קרקע, סמכויות אגרסיביות, ופוליטיקה קטנה: המלחמה על חוק המטרו

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

סטודנטים באוניברסיטה העברית בירושלים. שיעורי התעסוקה עולים בהתמדה עם העלייה ברמת ההשכלה

איך מטפסים לעשירון השכר העליון — ומי מצא דרך עקיפה כדי להגיע אליו

גמר אקס פקטור. הוחלט שלא תשמש יותר לבחירת הנציג לאירוויזיון

"הכל זה הוא": שורת עזיבות ורייטינג צונח - למה רשת מובסת בקרב מול קשת?