רובינשטיין וסונול מטפסים על מגדל גבוה; דמי השכירות - 16 דולר למ"ר בקומות העליונות

מגדל סונול הממוקם על מגרש ששטחו 5.5 דונמים, כולל 25 קומות ב-30 אלף מ"ר ושישה מפלסים תת-קרקעיים המיועדים לחנייה; שווי הבניין המוערך: 75 מיליון דולר

אריק מירובסקי
אריק מירובסקי
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
שתפו כתבה במיילשתפו כתבה במייל
אריק מירובסקי
אריק מירובסקי

החברות רובינשטיין וסונול החלו בשיווק פרויקט המשרדים "מגדל סונול" הממוקם ברחוב מנחם בגין בתל אביב. החברות נוקבות במחירי שכירות ומכירה הנחשבים לגבוהים ביותר, יחסית למחירים בענף כיום - למרות עודפי ההיצע הגדולים באזור הנאמדים ב-300 אלף מ"ר.

מגדל סונול הממוקם על מגרש ששטחו 5.5 דונמים, כולל 25 קומות ב-30 אלף מ"ר ושישה מפלסים תת-קרקעיים המיועדים לחנייה. רובינשטיין וסונול, המתחלקות בחלקים שווים בבעלות על המגדל, אומדות את שוויו ב-75 מיליון דולר.

תחילת האכלוס של המגדל צפויה בעוד כחצי שנה. דמי השכירות שהחברות מעוניינות לגבות ינועו בין 12 דולר למ"ר בקומות התחתונות ל-16 דולר למ"ר בקומות העליונות. כמו כן קיימת אפשרות לרכוש שטחי משרד במחירים הנעים בין 1,900 דולר למ"ר ל-2,500 דולר למ"ר.

מקורות בענף הנדל"ן הביעו פליאה לנוכח המחירים שנקבו החברות, על רקע עודפי ההיצע הגדולים הרשומים בתל אביב וברמת גן והנאמדים ב-250 אלף מ"ר; אליהם יש להוסיף עשרות אלפי מ"ר בערים השכנות.

שמאי המקרקעין ירמיהו אלוני אמר: "בימים שבהם מחירי השכירות במגדל העיר היוקרתי נעים בין שמונה לעשרה דולרים למ"ר, ובמגדל לוינשטיין הסמוך - בין עשרה ל-13 דולר למ"ר, קשה להאמין שמחירי השכירות שיתקבלו במגדל סונול יהיו גבוהים יותר".

לדבריו, גם מחירי המכירה שמסרו החברות נראים יותר בגדר של מחירים לתחילת מו"מ או למיצוב המבנה בדירוג היוקרה, ולא מחירים של סגירת עסקות.

מנכ"לית רשף נכסים עליזה כהן אמרה: "מחירי השכירות, כפי שנקבו בעלי מגדל סונול, גבוהים משמעותית מהמקובל בשוק, ובוודאי אינם יכולים לשקף רמת עסקות, אם כי רמת הגימור הגבוהה של מבנה בהחלט יכולה להוסיף לו דולר עד שניים למ"ר ולהביאו לרמה של 12 דולר למ"ר.

"עם זאת המשקיעים רואים את התשואה על המבנה לטווח רחוק, ולכן השכירויות במחירים נמוכים יהיו לתקופות קצרות, תוך מגמה של הבעלים להעלותם בתוך שנתיים".

כתבות מומלצות

גיף הסכם ממון

"לחתום על הסכם ממון היה הדבר הכי רומנטי שעשיתי. בזכותו קניתי לעצמי דירה"

ניר קורצ'ק, סמנכ"ל שיווק בפלייטיקה

הסמנכ"ל, האח הדירקטור והסטארט־אפ: העסקה המוזרה של פלייטיקה

נוריאל רוביני

חשבתם שיהיה רע? רוביני חוזה נפילה של 40% במניות ומיתון נוראי

בית חולים רמב"ם

המחקר שחושף: אלה התחומים היוקרתיים ברפואה — ולמי יש סיכוי להתברג אליהם

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

ראשי המפלגות

לא רק הדר מוכתר: אילו ראשי מפלגות מסתירים את הדירות שבבעלותם?

טל גרנות־גולדשטיין. העבודה היברידית, ושעות העבודה משתנות

זכותה של גרנות־גולדשטיין לסמס לעובדים ב-6:00. זכותם לא לענות