גבי בוגנים ואברהם דותן מבצרים אחיזתם בסינאל: רכשו כ-32% ממניותיה בתמורה לכ-20 מיליון שקל

המוכרת - אוגדה השקעות - שעל בעלי המניות שלה נמנים שמעון חפץ ועוזי נתנאל; העסקה בוצעה לפי מחיר של כ-11.8 שקלים למניה - גבוה ב-16% ממחיר השוק

אלי דניאל
אלי דניאל

גבי בוגנים, מנכ"ל ויו"ר הדירקטוריון של סינאל תעשיות (סיון:ת"א), ואבי דותן - הגדילו אתמול את שיעור החזקתם בסינאל, כשרכשו בעסקה שהתבצעה מחוץ לבורסה כ-31.8% מהון המניות של החברה תמורת כ-20.4 מיליון שקל.

השניים ביצעו את הרכישה באמצעות חברת סול קום הנמצאת בבעלות משותפת שלהם. האחרונה שילמה לחברת אוגדה השקעות עבור כ-1.7 מיליון מניות סינאל שהוחזקו על ידה, מחיר של 2.63 דולר (שווה ערך לכ-11.8 שקלים). יש לציין כי המחיר אותו שילמה סול קום גבוה ב-16% ממחירה הנוכחי של מניית החברה בבורסה, מחיר המשקף לה שווי של כ-55 מיליון שקל. טרם ביצוע העסקה החזיקו בוגנים ודותן בכ-36.9% מהון מניותיה של סינאל, כך שעתה מוחזקות על ידם כ-68.7% ממניותיה של סינאל, בעוד שאוגדה, הנמצאת בבעלות משותפת של מספר משקיעים ובהם שמעון חפץ, עוזי נתנאל ואברהם ברנט, אינה מחזיקה עוד במניות של החברה.

סינאל - העוסקת בפיתוח וייצור של מערכות לאיסוף ועיבוד נתונים לנוכחות עובדים ובקרות כניסה, הכוללים טכנולוגיה ביומטרית לזיהוי טביעות אצבע - סיימה את הרבעון השלישי של שנת 2003 עם הכנסות של כ-15.2 מיליון שקל. זו שחיקה של כ-1% בהשוואה להכנסותיה ברבעון השלישי של שנת 2002. בשורה התחתונה רשמה החברה רווח נקי של 120 אלף שקל, המהווה ירידה של כ-80% בהשוואה לרווחי הרבעון המקביל.

אתמול הודיעה סינאל כי החברת הבת שלה בגרמניה, Synel-Zi, אשר הוקמה בפברואר 2002 ומוחזקת על ידה בשיעור של 70%, פנתה לבית המשפט במדינה זו והודיעה לו על חדלות פירעון, מצב שהוביל להקפאת הליכים.

בהקשר זה מסרה החברה כי על רקע קשיי החדירה שלה לשוק וההפסדים אותם היא צברה - בשנת 2002 לבדה הפסידה חברת הבת כ-2.5 מיליון שקל, ועד תחילת הרבעון הרביעי של 2003 נצברו הפסדים של כ-4 מיליון שקל - הוחלט שלא להשקיע בה כספים נוספים. עד היום הושקעו בחברת הבת כ-6.6 מיליון שקל, ובאם כונס הנכסים שמונה ל- Synel-Zi יחליט לפרקה, סינאל תידרש לבצע בדו"חותיה הפרשה של כ-1.2 מיליון שקל.

כתבות מומלצות

כרם התימנים. "נהייתה שכונה של אנשים מפונפנים"

"יש מיליונרים מכל העולם שהוקסמו מהשכונה, רוצים כאן נכס - ולא מעניין אותם המחיר"

שיעור תכנות בבית ספר בנס ציונה. תפקידם של המורים נהפך לקשה מתמיד

עמדתי בשקט ליד הלוח וחיכיתי, ביקשתי שקט, ואז הרמתי את הקול. כך נראה הרגע בו הבנתי שאני צריך לקחת הפסקה מהוראה

אורית פנחס וטלי שילון. "אנחנו משלמות 16 אלף שקל, אבל זה שכר רעב"

"יש מיליון דירות שצריכות להיבנות ואין מי שיתכנן אותן - הצעירים רואים שבהיי-טק אפשר להתחיל עם משכורות של 30 אלף שקל בחודש ועוזבים"

ח"כ בנימין נתניהו. הסקרים נראים אופטימיים מתמיד מבחינת נתניהו

עדיין יש סיכוי טוב שנתניהו יגיע לאגף 10 בכלא מעשיהו - והוא יודע את זה

תגובות

הזינו שם שיוצג באתר
משלוח תגובה מהווה הסכמה לתנאי השימוש של אתר TheMarker

כתבות שאולי פספסתם

משרדי גוגל במנהטן. מי שלא יסדיר את התשלום הזה עד 1 באוגוסט – חשבונו יושעה

"מאלצים אותנו לשלם אחרי שכבר התמכרנו": התכסיס של גוגל מכה שנית

קציר חיטה בסוריה, יוני 2022. הקציר מגדיל את היצע החיטה, אבל החשש ממיתון מקטין את הביקוש

פתאום ההשקעות הכי חמות צונחות: נפט, סחורות, תשואות – למה זה קורה?